Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zmena rendru na 2K v Sony Vegas 15.0 PRO

brendnpeto (3)|27.3.2020 23:41
Čaute, mám taký problém, že mi nejde zmeniť kvalita videa na originál video vo 2K, iba 1080 ide.
Spravil som to podla návodu na nete, ale ked dám uložiť, tak vyskočí Error.
Presné nastavenie je v obrázku, neviete kde by mohol byť problém, prípadne ako docieliť aby mi išlo rendrovať video v plnej kvalite 2K?

Ďakujem pekne

Saxel (2279)|29.3.2020 16:07
Zkus použít encoder MainConcept AVC/AAC.
V parametrech projektu máš nastavené prokládané video - je to v porádku? Nastavení projektu by mělo odpovídat parametrům zdrojových videí - nejlépe použít ikonu vpravo nahoře (Match Media Video Settings).
brendnpeto (3)|29.3.2020 18:09
Čauko, cez to nastavenie čo som mal pred tým, mi to nešlo aj tak aj ked som použil tlačítko Match Media Video Settings, ale ked som zmenil na 4K a upravil to do vlastného formátu 2720 x 1530, tak to išlo. Skúšal som to len na 20 sekundovom videu a cca v polovičke mi zamrzol PC a hodilo modré okno, musel som dať tvrdý reštart. PC mám celkom silný, nevieš čím to môže byť?
A toto neviem čo si myslel - V parametrech projektu máš nastavené prokládané video - je to v porádku?

Inak díky moc , už sa to pohlo správnym smerom :)
Saxel (2279)|30.3.2020 14:23
No, v okně New Project máš nastavené Field order na Upper Field First, to znamená že projekt je nastavený pro prokládané video. Naproti tomu u renderingu máš nestaveno Field order na Progressive scan (neprokládané video). Tak pozor na to. Jak už jsem psal, projekt by měl být nastavený podle zdrojového videa.
brendnpeto (3)|30.3.2020 15:09
a čo je to prokládané a neprokládané video? Som amatér :)
Ale do 5 min renderingu mi to vždy resetne PC, nestretol si sa s tým?

Díky moc
vivid.sk (11472)|30.3.2020 22:10
[QUOTE=brendnpeto;539530]Ale do 5 min renderingu mi to vždy resetne PC, nestretol si sa s tým? [/QUOTE]
Rendering = 100% vytaznie vsetkych jadier CPU = potencionalne prehrievanie (zle chladenie). Skontroluj teploty a nasledne uvidis, ci to bude tym.


[QUOTE=brendnpeto;539530]čo je to prokládané a neprokládané video?[/QUOTE]
Pre akukolvek pracu s videom je dobre (a casto aj nevyhnutne) vediet zaklady a principy.

https://en.wikipedia.org/wiki/Interlaced_video