Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

75" levnější televize

Darkhunter (11)|19.3.2020 18:02
Ahoj,
přemýšlím nad koupí televize, když jsem teď dost zavřenej doma.
Rád bych cca 75", protože vychází v docela ještě levném cenovém pásmu. Větší už jsou moc drahé.

Našel jsem si tři televize, které stojí okolo 22k - pošlu seznam z alzy a tam je mají třeba dražší, ale jinde se dají sehnat levněji.

Vůbec se v tom nevyznám a spousta specifikací z monitorů tam chybí...Ani nepíšou, jestli je to IPS/TN/VA atd...
Rád bych kvalitnější obraz a abych mohl koukat na netflix, připojit si steam controller a také vysílat přes Miracast.

Seznam posílám zde: http://www.alza.cz/url/gdpmFwpo3e
Ta hisense nevím, proč je tak drahá, když mi z nich přijde nejhorší?
patriot (227)|23.3.2020 23:30
Mně LCD nezajímají, takže ani nemám chuť se tím zabývat.
Ten Hisense ale má duální tuner, což je super věc. A na druhou stranu LG + Samsung jsou poruchovější značky. Hisense navíc vyrábí obrazovky v Evropě - v Česku.
Takže proto možná ta cena nehraje ve prospěch Hisense, jak jste čekal.
orlov66 (87)|25.3.2020 11:21
[QUOTE=patriot;539470] A na druhou stranu LG + Samsung jsou poruchovější značky.[/QUOTE]

Nie sú poruchové o nič viac ako iné značky. Ja mám len Samsungy a aj moja rodina, pretože im ich odporúčam. Niektoré modely majú aj šesť rokov a úplne bez problémov. Jedine brat nedal na moje odporúčania a má LG. Funguje mu takisto bez problémov päť rokov.
Kutil71 (33)|25.3.2020 11:48
Máme v rodině 6 TV značky LG. Nejstarší bude mít 9 let, nejnovější má 3 roky. Kupovali jsme je kvůli pasivnímu 3D. Všechny fungují bez problému, ani jedna neměla nějakou závadu.
RossiD (1271)|25.3.2020 13:20
Až na jednoho Panasonic stařečka mám doma také "za-Samsungováno" . Samsung mne však naučil nakupovat zobrazovadla do určité cenové hranice a ta je u mne nastavena na +-30.000,- . Došlo u mne k vytvoření jakéhosi nákupně/psychologického bloku díky smrti jedné takové placky za padesát tisíc přesně týden (sedm dnů, číselně 7) po vypršení záruky. Nic nepřeháním, píši fakta, prostě smůla jako Brno ..... Na druhou stranu to má svá pozitiva - od té doby mne absolutně nevzrušují "vlajkové lodě" za xxx peněz a můžou mít ve výbavě i vysunovací espresso pákový kávovar s doživotní zásobou čerstvě pražené kávy zdarma ;)
patriot (227)|25.3.2020 23:22
Já mám od LG monitor, nějaký lepší model i s protokolem o kalibraci. Pořád funguje, ale zapínací tlačítko blbne. Měl jsem od LG i dvě DVD vypalovačky, jedna odešla a to jsem je používal sporadicky. Od Samsungu jsme měli v rodině několik mobilů. Celkem "spolehlivé", ale na každém blbnula nějaká drobnost. Stačí přístroje vykuchat a porovnat z čeho staví korejci a z čeho Japonci.

Ale hlavní problém korejců je v jejich obchodním přístupu. Začíná to absencí Návodů k použití (nepočítám univerzální pětistránkový návod), na japonce díly seženete, na korejce často neseženete díly ani během výrobního cyklu - raději přístroj i s malou vadou vyhodí a dodají nový. Fajn, pokud je to v záruce. Ale po záruce Vám zůstanou oči pro pláč. Prostě je to o přístupu. Korejci jsou drahý národ a atraktivní cenu docilují jen díky úsporám na všem. U Japonce se nebojím do top modelu dát peníze. (většinou totiž bude Made in Japan)
Mám rád vlajkové modely (na které ale finančně přiznám se většinou nemám), tak beru něco z vyššího středu nabídky. Mimochodem top model mne vždycky nadchne. I 20 let starý přístroj vzbudí úctu a obdiv. U 20 letého mainstreemu nebo lowendu se mi tep nezvedne ani o 1. Takže když na to člověk má - proč si neudělat radost.
Takže za mne - korejcům se snažím vyhnout. Jsou drazí a kvalita nikde. Když už ušetřit, tak Čínu. A když radost, tak Japonce. Vlastně po svých 40 letech experimentování na Japonce přecházím čím dál víc. Nebaví mne mít věc, která "funguje", ale už to trochu šumí, při zapnutí to už lupne, vypnout někdy nejde a lak se jenom trochu loupe. ALe jinak slouží. Ne to není co chci. Ale každý to má samozřejmě jinak ..
Kutil71 (33)|26.3.2020 10:30
No, mé známé loni v létě odešel po 3,5 roku ( při běžném používání , prý v průměru 3-4 hod/den, SKYLINK) TV Sony, vyšší třídy, dali za něj přes 30 tisíc. Podle servisu neopravitelné. Pěkně si zanadávali a koupili LG za 17 tisíc a o Sony nechtějí ani slyšet. Ale nevím, zda je Sony ještě Japonec nebo už Čína. Jiný známý má 3 roky starou tv sonku a několikrát za týden se mu restartuje, několikrát v servisu, vypnuté HBB a dělá to pořád. Nejraději by ji vyhodil. Já toto píši na monitoru LG z roku 2010, vedle v pokoji mám TV LG z roku 2014, pod ním LG blueray přehrávač LG z roku 2011, v pracovně další LG TV z roku 2011. Podobně je to u bráchy, téměř vše LG a kupodivu pořád vše funguje a nikdy žádný servis. Myslím, že je to hodně o štěstí a každý může mít jiné zkušenosti.
patriot (227)|26.3.2020 15:19
Jo, pokazit se může cokoliv. Korejec však s větší pravděpodobností a s větší pravděpodobností se bude jednat o "neopravitelnou" závadu.
Rozdíl ve spolehlivosti nebude diametrální, ale bude statisticky pozorovatelný. Na elektroniku jsem žádný mustr nenašel, ale u jiného spotřebního zboží, jako jsou třeba auta, jsou k dispozici různé statistiky. Osobně mám nejradši od Warranty Direct pojišťovny. (kde se lze pojistit proto závadám)
Statistiky jako ADAC nebo TUV jsou hodně zkreslené. No, už jsem zabrousil do jiného tématu.
Darkhunter (11)|2.4.2020 14:21
Tak jsem koupil tu Hisense. Úhly jsou v pořádku - i ze stran jsou barvy stabilní. Co mě zarazilo, tak černá svítí daleko víc než u monitorů, co mám a to mám i jedno TNko.
Je opravdu ta Hisense televize VA?
RoPo (6061)|2.4.2020 17:18
[QUOTE=Darkhunter;539555]tak černá svítí daleko víc[/QUOTE]

Za to by mohlo zadní podsvětlení - DirectLED. Zkus upravit nastavení obrazu, podsvětlení. Hisense H75B7510 má VA panel s DirectLED podsvětlením.