Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kompatibilita kontejnerů a kodeků

shr (2)|1.3.2020 20:37
Zdravím,

mám takový menší problém. Píšu BP o digital signage a součástí toho se vrtám i v kontejnerech a kodecích. Teď mám za úkol vytvořit různé kombinace kontejnerů a kodeků (řešme jen video), které se pak budu pokoušet spustit na Raspberry Pi. Pro vytvoření kombinací jsem si zvolil program Any Video Converter Ultimate, kde vkládám vždy stejné video a exportuji ho v různých kontejnerech a kodecích. Každopádně jsem narazil na to, že program nenabízí ke každému kontejneru všechny kodeky. To mi dává smysl, přece jen každý kontejner podporuje určité kodeky a jiné zase ne. Ale i přes to jsem se chtěl zeptat, zda je tomu opravdu tak. Hledal jsem všude možně na internetu abych, přiřadil relevantní kodeky ke kontejnerům. Výsledkem je ještě větší zmatení.

ŘEŠENÉ KONTEJNERY A KODEKY
Kontejnery: MKV, AVI, MP4, MPEG
Kodeky: DviX, XviD, H264, H265


DivX a XviD by měli být podporovány uplně stejně ne? Možná jen v programu chybí DivX.
V programu je místo h264 a h265 uvedeno x264 a x265, což by měli být dekodéry (pokud se nepletu). Takže nevím co s tím :D
Každopádně kontejner MPEG je kapitola sama pro sebe, ten je pro mě velkou záhadou. V programu je uveden MPEG-I a MPEG-II. Nejsou to spíš kodeky ? :D
Ano, vím že MPEG kontejner existuje, ale to je MPEG TS a MPEG PS ne? Jak říkám, už mi z toho jde hlava kolem a ztrácím se v tom.

Děkuji všem co si to aspoň přečtou :)
tabulka.png
vivid.sk (11472)|1.3.2020 21:34
[QUOTE=shr;539286]uvedeno x264 a x265, což by měli být dekodéry (pokud se nepletu)[/QUOTE]
x264/x265 su enkodery. H264/AVC a H265/HEVC su kompresne standardy (alebo ak chces "kodeky", ide vsak o univerzalne, bezne pouzivane a nie celkom presne pomenovanie, kodek je uz samotna implementacia daneho kompresneho standardu do SW alebo HW podoby).

Ano, Mpeg I a II su kompresne standardy. Nazvom MPEG sa univerzalne oznacuje kontajner (je jedno, ci TS alebo PS), takze to pises spravne.
Foolproof (2713)|2.3.2020 10:44
to shr

Nevím, co je to za tabulku, ale řešit samostatně video je scestné.
1 Do MKV kontejneru můžeš použít naprosto libovolnou kompresi (kodek)

2, Tím pádem nemusíš řešit žádný jiný kontejner:-D

3. Pro konverzi do MKV bych vzhledem k rozsahu tvých znalostí použil raději nějaký ověřený kombajn než shareware. Osobně používám portable VidCoder založený na HandBrake, ale existují jich desítky.
shr (2)|2.3.2020 11:05
Dík za radu. Zkusím ten VidCoder. Každopádně mám za úkol otestovat funkčnost všech kombinací.