Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Kompatibilita kontejnerů a kodeků

shr shr je offline
    Nováček
    Registrace
    Mar 2020

Zdravím,

mám takový menší problém. Píšu BP o digital signage a součástí toho se vrtám i v kontejnerech a kodecích. Teď mám za úkol vytvořit různé kombinace kontejnerů a kodeků (řešme jen video), které se pak budu pokoušet spustit na Raspberry Pi. Pro vytvoření kombinací jsem si zvolil program Any Video Converter Ultimate, kde vkládám vždy stejné video a exportuji ho v různých kontejnerech a kodecích. Každopádně jsem narazil na to, že program nenabízí ke každému kontejneru všechny kodeky. To mi dává smysl, přece jen každý kontejner podporuje určité kodeky a jiné zase ne. Ale i přes to jsem se chtěl zeptat, zda je tomu opravdu tak. Hledal jsem všude možně na internetu abych, přiřadil relevantní kodeky ke kontejnerům. Výsledkem je ještě větší zmatení.

ŘEŠENÉ KONTEJNERY A KODEKY
    Kontejnery: MKV, AVI, MP4, MPEG
    Kodeky: DviX, XviD, H264, H265

DivX a XviD by měli být podporovány uplně stejně ne? Možná jen v programu chybí DivX.
    V programu je místo h264 a h265 uvedeno x264 a x265, což by měli být dekodéry (pokud se nepletu). Takže nevím co s tím
    Každopádně kontejner MPEG je kapitola sama pro sebe, ten je pro mě velkou záhadou. V programu je uveden MPEG-I a MPEG-II. Nejsou to spíš kodeky ?
    Ano, vím že MPEG kontejner existuje, ale to je MPEG TS a MPEG PS ne? Jak říkám, už mi z toho jde hlava kolem a ztrácím se v tom.

Děkuji všem co si to aspoň přečtou
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: tabulka.png 
Zobrazení: 6 
Velikost: 4.8 KB 
ID: 35183  
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od shr Zobrazit příspěvek
    uvedeno x264 a x265, což by měli být dekodéry (pokud se nepletu)
    x264/x265 su enkodery. H264/AVC a H265/HEVC su kompresne standardy (alebo ak chces "kodeky", ide vsak o univerzalne, bezne pouzivane a nie celkom presne pomenovanie, kodek je uz samotna implementacia daneho kompresneho standardu do SW alebo HW podoby).

Ano, Mpeg I a II su kompresne standardy. Nazvom MPEG sa univerzalne oznacuje kontajner (je jedno, ci TS alebo PS), takze to pises spravne.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 01-03-2020 v 20:39

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

to shr

Nevím, co je to za tabulku, ale řešit samostatně video je scestné.
    1 Do MKV kontejneru můžeš použít naprosto libovolnou kompresi (kodek)

2, Tím pádem nemusíš řešit žádný jiný kontejner

3. Pro konverzi do MKV bych vzhledem k rozsahu tvých znalostí použil raději nějaký ověřený kombajn než shareware. Osobně používám portable VidCoder založený na HandBrake, ale existují jich desítky.
    -ipp-

shr shr je offline
    Nováček
    Registrace
    Mar 2020

Dík za radu. Zkusím ten VidCoder. Každopádně mám za úkol otestovat funkčnost všech kombinací.

Podobná témata

1. Přetáčení filmů MKV kontejnerů v TV Philips
    Od Trnka2 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 24-03-2013, 19:49
  2. Posunutí zvuku v MKV kontejneru
    Od Pavel85 v sekci Editace audia
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 08-02-2012, 20:48
  3. Vícekanálový zvuk v .avi kontejneru
    Od SB v sekci Editace videa