Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blackmagic intensity pro 4K obraz nelze synchronizovat se zvukem

richardklofac (3)|26.2.2020 22:03
Zdravím našel by se někdo kdo má zkušenosti s kartou Blackmagic intensity pro 4K? Po instalaci do počítače nemůžu vůbec zesinchronizovat zvukovou stopu. Pročetl jsem různá fora a v zahraničí se to docela řeší ale bohužel nejsem kovaný angličtinář tak se v tom zcela neorientuji. Kontaktoval jsem i firmu Syntex, od které jsem kartu koupil ale technik mi moc neporadil. Cituji : Dobry den,
Problem moze byt v tom, ze ste nakrucali zaznam v inej snimkovej frekvencii ako mate nastaveny projekt pri grabovani.
Pokial ich mate rovnake (napr. 1920/50i) tak zial neviem v com moze byt problem.
Grabuji VHS záznamy nastavuji 625i 50 PAL nebo 720p 50 AVI-8bit YUV ale nic se nezmění. Dále se na fórech v zahraničí řeší změna sampl frekvence z 44.1khz na48 khz To nastavení karty v programu Desktop video setup nenabízí.Zkoušel jsem měnit grabovací soft a to OBS studio kde tato možnost je. Co mě zaráží je že někdy se záznam spustí a zvuk jakoby sedí. Když ho ale nabírám po čase zcelela ujede. Někdy záznam zapnu a zvuk je okmžitě už při spuštění zcela mimo. Hledám vyloženě někoho s podobnou zkušeností, který měl podobný problém a dokázal se s tím nějak poprat. Já už skutečně nevím kde je zakopaný pes. Zkoušel jsem zvuk grabovat i přes zvukovou kartu, ale problém se opakoval. Chtěl byh grabovat do méně náročného formátu jako je AVI stačí mě třeba jen mp4 které používá OBS studio kde záznam nezabírá obrovské gb dat, protože některé vhs kazet jsou doslova nekonečné a takový záznam v avi zabírá i 100 a více gb. Používám ještě starší Canopus ADVC 300 ale měl jsem s ním problém a tak jsem chtěl alternativu, přes Canopus nebyl nikdy s grabováním problém. Bohužel se mi nedaří nová karta rozchodit a tak budu rád za každou radu od ostatních.
Foolproof (2713)|27.2.2020 14:58
Kolik máš dropped frames ?
richardklofac (3)|27.2.2020 16:39
Přiznám se že nevím kde tuto informaci v programu Media expres ani v OBS najdu. Je fakt že občas obraz problikne černou a pokud je v media expres nastaveno že pokud vypadnou snímky program ukončí grabování tak se to prostě zasekne a negrabuje. Ale jak jsem psal nahoře prostě někdy spustím grabování a zvuk už je ujetý. Já už prostě nevím čeho se chytit. Nejspíš to může být i sestavou počítače která si nesedla s kartou ale potřeboval bych někoho kdo má osobní zkušenost.