Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojeni domácího kina s TV

Martis23 (2)|16.2.2020 11:12
Dobrý den,prosím touto cestou o radu.Vlastním starší systém digitálního domácího kina zn.SAMSUG HT-X20.Pokud by to bylo možné rád bych ho i nadále využíval na naší FUL-HD televizi.Domací kino je opatřeno připojením SCART,component out červený,modrý,zelený cinch a AUDIO IN bez připojení na HDMI jako má televize.Televize je SAMSUNG model UE55RU7402U.televize je opatřena připojením 3xHDMI,optický kabel a pěti výstupi cinch audio-video.Nejdemi ani o využití dvd na domácím kině ale o přenesení zvuku z TV přes domací kino prostřednictvým AUX.Prosím o radu jaké zřízení by to umožňovalo a v jakém propojení.Vyzkoušel jsem už konvertor Audio konvertor převádění analogový audio signál v digitální signál.Propojil jsem TV s konvertorem optickým kabelem a napoji se cinch výstupy na AUDIO IN na domácím kině.Ani po nastavení TV se mi nepodařilo přenést zvuk s TV na domací kino v režimu AUX.TV vysílá pouze 5.1 kanálovém formátu a tak jsem možná zvolil nesprávný konvertor.Prosím tím to oradu.Děkuji
vivid.sk (11472)|16.2.2020 12:52
Pokial ti staci, ze budu hrat len 2 kanaly (stereo), tak to pojde.
DAC zapojis do optickeho vystupu v TV. Nasledne 2xRCA do 2xRCA v DK samsung. V TV je este nutne nastavit ako vystup PCM (v nastaveniach zvuku).
whitesak (406)|16.2.2020 12:56
Pokud ti jde o poustění zvuku z TV do domácího kina, tak SAMSUNG HT-X20 dle specifikace na NETu má mít optický vstup pro zvuk. Takže propoj TV do kina optioku a je to. Na co nejaké konvertory a proč to hnát přes analogový AUX?
A pokud chces kino pripojit k TV a koukat na DVD na nové TV , tak to asi smolík. Dnes si na nových televizích bez HDMI ani neškrtneš. Málo která má ještě i analogové vstupy - a taky popravdě na co? Kvalita mizerná ... I když to vypadá, že UE55RU7402U má i komponentní analogový vstup (to je ten červený, zelený, modrý chinch) takže i to ve tvém případě asi půjde ...
Martis23 (2)|16.2.2020 13:19
Díky za odpověď,ale to domácí kino žádný optický vstup nemá,tedy aspoň jsem žádný nenašel.Proto jsem se ptal na nějaký tip konvertoru který by to mohl vyřešit.