Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tesla X9000pro Výpadky zvuku -prosba o radu

petruskin (305)|15.2.2020 10:37
Prosím o radu. Včera jsem zakoupil mmc Tesla X9000pro. Připojena je hdmi k Plazmě LG 60PB69OV. Ze všech zdrojů vč youtube je obraz v pořádku, ale zvuk se seká (krátké výpadky po cca 3-8sec). Zkoušel jsem vyměnit kabel, vstup, na výstupu v nastavení měnil na vše možné ale je to pořád stejné. Když ale použiju optický výstup - což můžu jen pro sluchátka - zvuk se netrhá a je v pořádku. U předešlého mmc sencor 9000 jelo vše v pořádku. Už přemýšlím o vrácení, ale možná jen dělám nějakou chybu. Neporadil by někdo?? Děkuji.
mudr.sat (26)|15.2.2020 20:39
Zkus teslu na jiné tv.Pokud výpadky budou i tam je to teslou.Používáš HDMI kabel 2.1??U mě tesla jede na všech tv bez problémů.Zjistil jsem že mám výpadky na wi-fi
Vyřešil jsem to lan kabelem.Divné bylo že tesla byla jen za malou zdí kde mám router od mikrotiku.Říkají že to má rychlou wifinu ale musí být přímý výhled.
petruskin (305)|16.2.2020 23:02
Děkuji na jiné tv byl zvuk v pořádku. Vyřešil jsem jiným hdmi kabelem a správným vstupem TV. Zajímavé je že když ho strčím do jiného vstupu tv tak zas zvuk blbne. Dodávaný kabel blbne vždy. A Teď řeším zašumění obrazu, které je oproti původním sencoru - z kterého byl obraz jak z filmové projekce na plátno, dost hrozný - zašumnění nejvíce vidět na pleťovce. Trochu se to zlepší kodi kalibrací ograzu ale není to ono. Pokud ale např v UP playeru přepnu z HW dekoderu na SW obraz šum takřka zmizí. No musím si s tím ještě vyhrát.
Další zjištění - pokud přístroj znovu spustím zvuk opět blbne, vytáhnu z mmc hadmi kabel a vrazím zpět a je to v "pořádku".
mudr.sat (26)|27.2.2020 22:45
Takze jsem kontroloval navod plazmy a ma tato tv pouze HDMI 1.4. V tom vidim duvod vypadku zvuku. Verze 2.1 ma jinaci datove,,tlaky''. Teslu bys mel pripojit na jiny hdmi rozhrani jine tv.