Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Audio k Sony KD-65XF9005

danielson (44)|14.2.2020 15:45
Zdravím,

Otázok mám veľa, ale základná myšlienka je, že chcem k TV Sony KD-65XF9005 kúpiť adekvátnu audio sústavu. Za audio som ochotný zaplatiť 800-1200EUR.
Všade v meste (aspoň tu v UK) predávajú len soundbary.
1.To akože chcú povedať že soundbar za £800 nahradí kvalitou 5.1 repro napr?

Filmy pozerám v čo najvyššej kvalite čo to dá. Fakt je to, že veľa vstupov sa nechystám pripojiť. Na prehrávanie som používal Minix NEO U9-H + KODI cez Android, ale nakoľko bol pocitovo pomalší ako Android na TV, tak som prešiel na KODI na TV. Ale asi toto nie je vhodné riešenie, preto mám v pláne sa vrátiť k Minix-u čisto len KODI na ňom.
2. Stačí nahodiť KODI na microSD či radšej to flash-núť? Ešte som negooglil možnosti a detaily...

Ak by to šlo chcel by som prehrávať Dolby Atmos. Z toho čo som pochopil tu na fóre Dolby Atmos je hi-end a navyše moja TV to nedá cez ARC. Minix možno? Ale z neho mi ide len HDMI 2.0.
3. Podporuje HDMI 2.0 Dolby Atmos? Podľa tabuťky tu https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=308251 vraj áno.
pekiskol (6)|6.3.2020 11:39
Soundbary ti nenahradi 5.1. Ked chces dolby atmos budes potrebovat AVR ktory ma dekoter pre dolby atmos. Tvoja TV ma ARC ktore dolby atmos nepodporuje je potrebny eARC (Enhanced Audio Return Channel). HDMI 2.0 podporuje Dolby atmos cez Bitstream. K dolby atmos ti 5.1 nebude stacit. Dolby atmos potrebuje minimalne plus dva reproduktory 5.1.2 idealne je 5.1.4. Budes potrebovat AVR ktory ma min. kanalov 7 alebo 9.
Clanok k dolby atmos http://www.pphifi.cz/novinky/214-dolby-atmos
vivid.sk (11472)|6.3.2020 17:39
Rozmyslat o soundbare a zaroven riesit Dolby Atmos je asi ako rozmyslat o kupe trabantu a zaroven kupe TOP pneumatik Bridgestone k nemu.
Kazdy retazec musi byt vyvazeny, nema zmysel riesit "papierove" technologie, ak nemas poriesene to najdolezitejsie. A to je repro. Netreba sa nechat oklamat marketingovymi nalepkami, dnes vidno Atmos uz aj na telefonoch, kto nikdy nepocul hrat serioznu audio zostavu, tomu nalepka a dobry pocit z nej postaci. Ti hudobne uvedomelejsi, neriesia kazdym rokom nove nalepky na produktoch, riesia kvalitu produktov samotnych (a bez nalepok).

P.S. Tvoj rozpocet sluzi tak na AVR, ktore nebudes musiet kazde 2 roky menit. Odporucam si investiciu premysliet, kvalitne repro vydrzia 10+ rokov bez akychkolvek problemov, jediny problem bude, ze uzivatel bude chciet ist vyssie (zvukovy upgrade), ked ho konicek zacne seriozne bavit.
danielson (44)|4.12.2020 10:01
ORIGINAL POST (04-12-2020):
Telka ma uz dva roky, uz by si zasluzila poriadne audio. Moj momentalny zaujem je o 5.1.4 do buducna ale zatial 5.1. Koli tomu sa mi rozpocet vytiahol na 1700 EUR/GBP cca. Ak vietie niekto 5.1.4 (9.1) receiver a za menej, dajte vediet.
Momentalne mam vo vyhliadke Denon AVR-X3700H. Alebo viete poradit nejaky iny tomu podobny od Marantz, Yamaha alebo ina znacka?

Mam relativne malu obyvacku - sirka 3,5m x hlbka 4,5m. Vid prilohy pre nazornu ukazku. Koli uz rozmiestnenenu nabytku mam umiestnovanie repro trocha obmedzene. Chystam sa polozit NA LEZATO predne repro na skrynku do vysky 48cm + center repro tiez. Miesto vo vyske hlavy pre predne repro je, ale to je hned vedla TV. Momentalne mam vo vyhladke repro Q Acouastics 3010i. Pozeral som po 3030i, ktore vlastne aj zvazujem do predu. Do zadu 3010i. Problem ocakavam aj v tom, ze sedacka je dost vzadu pri stene. Uvidime ako to vyznie. Ak bude nutne posuniem sedaclu do predu o pol metra. Viete odporucit nejake ine repro vhodnejsie pre mna, mozno kompaktnejsie, alebo inu znacku? Lacnejsie asi nie, nech je zostava vyvazena, a tiez na rozhadzovanie nemam.

Zatial tolko. Prosim poradte ak nad niecim zle uvazujem. Alebo potvrdte ak dobre.


EDIT 1 (07-12-2020):
Myslim si, ze kus prestrelujem zbytocne na amatera. Mozno by mi stacilo aj Denon AVR-X2600H ale to uz sa neda zohnat, aspon nie za nizsiu cenu. A vlastne, taky receiver ma 7-8 vstupov. Mne by bohate stacili 4. Bluray nemam a ani nebudem, Ani konzolu, ani satelitny prijimac. Ja fungujem len na online obsahu cez TV box alebo TV. Maximalne by som to rozsiroval o nejaky schopnejsi HTPC. Snazim sa len moju situaciu lepsie opisat a mozno trocha usetrit.
Ak setrit, tak tu pojde asi len o zopar stoviek, a to z dlhodobeho hladiska nema vyznam. Nakolko 9.1 receiver vysteluje cenu hore, tak to aj tak ostane.

Co sa tika repro, tie 3030i su mozno az velmi na to aku malu miestosnt mam. Mozno by stacili 3010i? Alebo nenapadnejsie Q7000i? Hoci neviem ci neidem s kvalitou dole pri Q7000i.
Tiez rozmyslam nad inymi znackami ako Dali alebo Audio Bronze. Idealne by to bolo dobre pocut...

Prosim Vas, kto viete, potvrde mi to, ze Denon AVC-X3700H s Q Acoustics 3030i Cinema Pack Je dobre zladene a vhodne pre mna a moju miestnost.
LIV-002.JPG LIV-001.JPG
danielson (44)|13.12.2020 16:34
Nakoniec idem po PSB Alpha - P5 v predu, P3 v zadu, stred C10.
Receiver som zobral Denon AVR-X2700H, nakolko mam malu miestonst a 4 repro v strope nepotrebujem. Stacia dve.