Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HW požadavky na H.265 v PC - zkušenosti

pee.tr (1208)|13.2.2020 11:27
Ahoj,
mám už starší PC (ASUS P5Q3; Intel C2D E8400 3,00GHz; 2GB DDR3 1333, Gigabyte ATI Radeon series HD 4550, Win7), na kterém jsem před lety sledoval i nahrával DVB-S2 i HD kanály. Nyní už sat nemám a u PC už také nevysedávám, ale přesto bych si třeba občas rád něco do PC nahrál a poté i lehce prostříhal. Jaké jsou dnes minimální požadavky na HW, abych mohl přijímat, nahrávat a následně třeba prostříhat H265 z DVB-T2? Pokud by měl někdo konkrétní zkušenosti se zařízením, které by mi toto umožnilo (myslím tím kromě PC i kartu), byl bych rád. Rád bych zůstal u interní PCI karty.
Určité zkušenosti jsou popsány s externí https://www.olmi.tv/d/tbs5520se-multi-standard-tv-tuner-usb-box-1000970/
Ale pokud by to bylo možné, rád bych vybíral např .z
https://www.neven.cz/kategorie/pocitace-a-kancelar/tv-tunery/dvbsky-t9580-dvb-t-t2-c-s2-pcie-interni-dualni-tuner/
https://www.conrad.cz/dvb-c-kabel-dvb-s-satelit-dvb-t-antena-dvb-t2-antena-twin-tuner-analogovy-pcie-hauppauge-hvr-5525hd-funkce-nahravani-s-dalkovym-ovladanim-pocet-tuneru-2.k1381166
Předem děkuji za rady.
matchboxx (4)|13.2.2020 11:47
mas to trosku popletete u tebe nebude na PCI fungovat nic , protoze se to zkratka nevyrabi, reseni je ten box od TBS pres USB, v popisu u nej mas pozadavky na system, jenom je potreba cist

Minimal System Requirements

Operating system (32-Bit and 64-Bit): Windows® XP, Vista®, Windows7®, Windows8.x, Windows 10 Linux
CPU for SDTV: min. Pentium3, 1 GHz or similar AMD Athlon or video-decoding over graphic chip
CPU for HDTV: min. Pentium3, 3 GHz or similar AMD Athlon (Dual Core recommended) or video-decoding over graphic chip
Recommended 1GB of RAM
Hard dsik with min. 1GB free capacity
Graphics card with min. 64MB memory
Sound card with DirectX® 9-Support or higher
Available USB Port
Capable for digital sattelite receiver, cable or terrestrial receiving
RoPo (6061)|13.2.2020 11:47
H265/HEVC ? Pokud nechceš jet přes proxy soubory (kvůli slabému výkonu CPU), tak minimálně i5 z předposlední generace, spíše i7 nebo nějakého Ryzena. Co se týče paměti, tak tam záleží na střižně. Na PC s RAM pod 8GB bych H265 nestříhal (tedy pokud nepožaduješ jen obyčejný prostý střih) a tím potřebuješ 64 bitový OS, aby dokázal více jak 4GB obsloužit. Jako úložiště pro střih v PC určitě SSD disky.
pee.tr (1208)|13.2.2020 12:24
[QUOTE=matchboxx;539166]mas to trosku popletete u tebe nebude na PCI fungovat nic, protoze se to zkratka nevyrabi [/QUOTE]
Proč bych to měl, prosím, popletené? A proč by se to nevyrábělo? Ano je jich méně, ale jsou. Nač mít v PC x kabelů a externích zařízení, když mám dost velkej case. A požadavky u té USB verze si přečíst dokážu, ale za prvé, chci spíše PCI a zároveň jsem chtěl ověřit, zda to tak skutečně je s těmi požadavky. Protože ty PCI vyžadují mnohem silnější stroj a u toho USB jsem četl jen zkušenost člověka, který měl také rychlejší PC.
pee.tr (1208)|13.2.2020 12:29
[QUOTE=RoPo;539167]H265/HEVC ? Pokud nechceš jet přes proxy soubory (kvůli slabému výkonu CPU), tak minimálně i5 z předposlední generace, spíše i7 nebo nějakého Ryzena. Co se týče paměti, tak tam záleží na střižně. Na PC s RAM pod 8GB bych H265 nestříhal (tedy pokud nepožaduješ jen obyčejný prostý střih) a tím potřebuješ 64 bitový OS, aby dokázal více jak 4GB obsloužit. Jako úložiště pro střih v PC určitě SSD disky.[/QUOTE]
Děkuji, také si to tak myslím. Raději bych Intel. Střih požaduji jen skutečně ustřižení reklam či konce a začátku nahrávky. H264 jsem stříhal bez rekomprese naprosto bez potíží, omezující byla víceméně asi jen rychlost HDD. SSD mám jen systémový. 64 bity počítám, jen jsem měl naivní představu, zda by nestačilo vyměnit GK a přidat RAM do stávající sestavy.
RoPo (6061)|13.2.2020 12:35
[QUOTE=pee.tr;539168] PCI a zároveň jsem chtěl [/QUOTE]

Desky s PCI jsou trochu problém. Spíše perfiferie s PCI a ovladače. Avšak desky s PCIe (PCI express) jsou nyní standardem. A takové karty jsou. Tak byla možná původní odpověď myšlena a došlo k popletení technických termínů.

GPU ti ve vlastním střihu moc nepomůže. GPU využiješ jen při exportu a to jen určitých typů exportu (ale dnes to je většina) a pak při užití efektů a to jen některé jsou přes GPU akcelerovatelné. Jinak vše odedře vždy CPU a dostatečně rychlé disky, aby dokázaly dostatečně rychle zásobovat CPU/GPU daty k výpočtu.
pee.tr (1208)|13.2.2020 13:22
Děkuji za objasnění, tak nějak jsem to tušil s tím povýšením HW formou GK nebo RAM. Mé vyjádření PCI bylo myšleno PCIe, prostě jsem chtěl říci interní.