Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

4k player a NAS v jednom

Teroo (51)|28.1.2020 19:07
Ahojte,

chcem k projektoru zakúpiť nejaký 4k prehrávač a zároveň nejaký NAS. Úplne super by bolo keby existovalo kvalitné zariadenie, ktoré by malo všetko v jednom.
Prípadne podľa Vášho názoru je lepšie nemať všetko v jednom? Napr. NAS synology a 4k player zidoo?

Čo sa mi podarilo nájsť je Zappiti Pro 4K HDR alebo ZIDOO 2000. Neviem či práve tieto modely majú to čo požadujem a či vôbec za tú cenu sa oplatia.

I keď za takú cenu nie je lepšie už poskladať HTPC?

Prípadne ak mám PC v jednej miestnosti kde je aj projektor.. nedokáže PC plnohodnotne nahradiť NAS a player? Prehrávať 4k filmy rovno z pc?

Určite budem rád za každú radu.
vivid.sk (11472)|28.1.2020 22:22
All in one riesnia nikdy nie su optimalne. Plati to univerzalne, napriec vsetkymi produktami, ktore tu rozoberame.

NAS kupujes na dlhe roky. MMC vymenis o par rokov. NAS stoji niekolko stoviek, MMC mas za par desiatok eur.
NAS potrebujes odlozit niekam mimo obyvacky, koli hluku diskov, MMC je nehlucne, pichnes ho niekde za TV.
Ovsem ak mas v obyvacke projekor, hluk diskov zrejme nebudes riesit :D
Teroo (51)|29.1.2020 06:07
OK.. dobre.
V tom prípade považujem napríklad nejaký základný zidoo za dostatočný a teda taký zidoo 2000 mi nič navyše nedá pokiaľ mám vlastny NAS. Alebo sa mýlim ?