Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak do tv Samsung QE55Q70R dostanu video na usb v REMUXU?

Petr1979 (42)|26.1.2020 01:30
Zdravím všechny.
Mám problém s videama 4k v RAMUXU..nedaří se mi je v tv Samsung QE55Q70R rozchodit..aneb rozjedou se ale začnou se sekat a jde jen zvuk a obraz postupně zamrzne a celé je to rozhozené..Video sem přehrával z externího disku WD..poté jsem vyzkoušel i exnterní disk s vlastním adapterém na napájení a stále nic.Zkoušel jsem to samé pres Blue ray player a tam jetště horší okamžitý zásek..tv má usb pouze 2.0 tak nevím zda to je ten problém...zatím jsem to obešel že pustím film na pc a pres steam link zrcadlím plochu do tv ale tim přicházím o HDR a navíc mi to přijde ne úplně na 100% svižné..spíš tak 95%(poznat to jde v rychlých scénách).Napadlo mě jěště video co se seká nějak trošičku zkomprimovat...hádám že remux ma 60fps pri 4k a tv možná umí z usb jen 30fps...jak a čím případně video zkomprimovat? a kolik času to zabere?Mám Ryzen 5 2600 6jader a 12vláken..grafika asus strix 960gtx a pamět 16GB Kingston HyperX Predator DDR4 16GB (2x8GB) 3333MHz
Je nějaký jiný způsob jak to do té tv dostat včetně HDR?????
vivid.sk (11472)|26.1.2020 14:37
Pritom ten najjednoduchsi sposob a najlepsi sposob, ako prehravat obsah na TV si vynechal. Externy zdroj signalu prepojeny HDMI kablom. A ci uz to poriesis "drahym HTPC" alebo "lacnym Amlogicom" je nepodstatne, obe riesenia su spolahlive a funkcne vratane 4K remuxov s lossless audiom s HDR10. Tem na tomto fore ako rozbehat Amloc s CoreELEC / Libre ELEC je plno, staci pohladat starsie prispevky. Na prehravanie cez interny player v TV zabudni, je to strata casu. Samsung odstranenim podpory DTS tuto cestu kompletne uzavrel a to je len dobre.
Petr1979 (42)|26.1.2020 20:47
jj HDMI je jednoduší jen mám pc daleko od tv a hdmi by nebylo možné nekdo by akorat zakopl o kabel..HDMI by byla práda ale u mě to neklapne..externí přehrávač je nejlepší notebook..jen se obávám kdybych koupil slabší s Hdmi aby vubec přehrál remux abych jej moch distribuovat do tv :( ...jinak mam propojeny pc prez router a z routeru do tv LAN kabel na pevno..nemam rad wifi :) ..tak pokud by to slo nejak přes kabel LAN?
vivid.sk (11472)|26.1.2020 21:41
Nie je nutne kupovat notebook. Skus ist cestou externeho playera za par desiatok eur (amlogic s KODI), poskytne ti 90% toho, co drahsi NUC. Subory mozes samozrejme prehravat v ramci LAN, z existujuceho PC alebo z NASu.
Petr1979 (42)|26.1.2020 23:48
ok pokusím se přehrát pomocí LAN jen se bojím že pokud problémový soubor otevřu přes TV a pustím jej nějak z PC (nemám odzkoušené) tak TV použije svuj přehrávač medii a tzn i svuj kodek a situace bude asi podobná?Přes ten steam to kupodivu zatím funguje a pres media clasic player pustím i ten remux...bohužel je to ale přes wifi(aspon myslim..tv mám připojenou obojím a nevím co z toho steam link používá)..kazdopadne tv to bere jako pouteni hry do tv takze nastaveni hdr a profilu film je vypnuto..U hdr jsou barvy vybledle (soudim podle toho,netusim zda by pres profil pro videohru dokazala tv aktivovat HDR,kdyz se jedna o film z prehravace na ploše).
Uff ..to multimedialní centru je časem určitě pohodlnejší řešení :) již jsem mel EVOLVEO Android Box Q4 4K a byla to katastrofa..vse pomale..a obraz prez prehravac v MC byl horsi nez pres tv...ale mohlo to být značkou..už v EVOLVE nemám důvěru.
maciakba (55)|15.3.2020 11:36
ak mozem ake sluchadla si mam kupit aby mi isiel 7.1 zvuk ?
ci vobec sa nemam uberat tymto smerom a mam ist video z PC do TV (wifi) a zvuk z PC do Sluchadiel (usb) ?
vivid.sk (11472)|15.3.2020 16:20
[QUOTE=maciakba;539412]video z PC do TV [/QUOTE]
z PC -> TV cez HDMI
z PC do sluchatiek