Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Editace videa v CyberLink

ALEBA (5)|21.1.2020 11:54
Dobrý den,
prosím o radu při editaci videa. Stříham video v Sony Vegas 14 Pro. Potřebuji do vide vkládat komiksové bubliny a Sony Vegas to neumí (alespoň o tom nevím) . Pro tento ůčel jsem vyhledal program CyberLink PoweDirector, který moji potřebu splňuje. Avšak mám problém, že je v angličtině a tu neumím. Potřebuji poradit, jak vložit text do komiksové bubliny, která je "připoutána" k pohybující se postavě. Když vložín text na samostatnou video stopu a přesunu jej do bubliny (Dialog 07), tak při spustění videa ten text z bubliny vyskočí. Pohybuje se s bublinou, ale mimo ní. Bublinu s textem (Shape 017) mně "připoutat" k pohybují se postavě nejde. Nevím, jestli to není tím, že to zkouším v trialové verzi. Předem děkuji za radu.
RoPo (6061)|21.1.2020 12:44
To co potřebuješ je technika tzv. "tracking motion to text&&image/object". Projeď si nějaké tutorialy pro Vegas. Tady je jeden z mnoha např.

ALEBA (5)|22.1.2020 11:16
Nejprve moc děkuji za radu. Že to jde ve Vegas, to jsem nevěděl. Ve verzi 14 Pro jsem tu komiksovou bublinu nenašel. Ani v žádném tutoriálu jsem ji neviděl použít. Nevíš kde si ji můžu stáhnout a pod jakým označením? Anglicky neumím. Děkuji.
RoPo (6061)|22.1.2020 14:21
Bublinu si nakresli třeba i včetně textu a vlož ji do vrstvy s grafikou. Nebo i v titulkovacím editoru by jednoduchá bublina/tvar by měl jít nakreslit.
ALEBA (5)|26.1.2020 10:25
Děkuji za další radu. S tím kreslením a vkládáním budu mít problém, protože nevím konkrétně jak a kam tu bublinu nakreslit a vložit. Zdá se mi,že pro mně je jednodušší použít ten program CyberLink. Vložit bublinu a připoutat ji k pohybující se postavě mně jde dobře. Teď mám problém s přepsáním textu v předdefinované bublině, která je v CyberLink. Pokud máš s tímto programem zkušenosti, prosím ještě i jednu radu. Děkuji