Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vyber TV 65" hi-end

Jacobos (6)|19.1.2020 15:38
Zdravím všechny, chtěl bych vás požádat o radu při výběru TV 65" z vyšší kategorie, ne tedy hisense za 10 000, ani LG za 15 000.

Doposud jsem měl LG OLED 55" B, tu jsem prodal a ted vymyslim, co dale. Mam vetsi byt, kde je vice svetla, okna mam za gaucem, ze ktereho se divam na TV a pokoj je dost prosvetleny. Mam ale moznost zatemnit - black out rolety, ale neni to uplne 100%.

vybiram tedy mezi OLED a QLED
kandidati:
QLED Samsung 65Q85
https://www.alza.cz/65-samsung-qe65q85-d5560769.htm

OLED Panasonic TX65GZ950E
https://www.alza.cz/65-panasonic-tx-65gz950e-d5580136.htm

OLED LG 65C9PLA
https://www.alza.cz/65-lg-oled65c9pla-d5620824.htm

nad Phillips a SONY, z duvodu Androidu, neuvazuji. Pokud je tam ale nejaka vyssi pridana hodnota, tak bych se jim nebranil, ale podle me tam zadna neni:-)

nejde mi v prve rade o penize, na tech par let si rad par tisic navic priplatim.
nejde mi o nejake vypalovani OLED obrazu, to vubec neresim, jelikoz to neni tak zhave, jak to doopravdy vypada
nezajima me kvalitni zvuk, vse je +- ok a mam dobrou aparaturu k pripojeni, navic to v bytovce nemuzu ani nejak moc vyuzit :)

Jde mi tedy jen a predevsi o kvalitu obrazu. HBO, netflix, DLNA jde asi na vsem, takze neresim.

díky

Kuba
Tonito (53)|19.1.2020 20:01
Pokud ti jde hlavně o kvalitu obrazu, tak z tvého výběru to je jednoznačně PANASONIC TX65GZ950E ... Všechny OLED modely od PANASONIC-u mají dlouhodobě ty nejvěrněji nastavené barvy Out Of Box, perfektní uniformitu panelu a taky Netflix Calibrated Mode ...

A pokud chceš skutečně maximální High End obraz a jsi ochotný připlatit, tak v současné době není na trhu lepší televizor než PANASONIC TX65GZ2000E. Naprosto referenční kvalita obrazu, nejvyšší hodnota jasu mezi všemi OLED-y na trhu, HDR blížící se hodnotě 1.000 nitů v naprosto dokonalé černé a žádné Image Retention! Speciální OLED panel Professional Edition s patentovanou kovovou maskou, která extrémně rychle odvádí teplo a zabraňuje jakémukoliv dočasnému či trvalému vypálení ... Tohle ti žáden jiný výrobce nenabídne ...


Pajos_oldd (40)|20.1.2020 09:19
Pokud chceš jít do QLED, tak asi největší rozdíl proti OLED je lokální dimming, který u tohoto modelu bude asi 240 zón, řízený PWM modulací. V nějakém fóru jsem četl o uživateli, kterého to při delším sledování TV iritovalo. Ale možná to vnímá jen někdo, jako dřív blikání plazmy. Já s QLED nemám jinou zkušenost, než ze showroomu, tam je jejich jásavé až jiskřivé podání obrazu super. Naopak výhodou Samsungu je dvojitý tuner, vysoký jas a menší odlesky, to všechno ve svém obýváku využiješ.
Tonito (53)|20.1.2020 10:21
Pajos_oldd :

QLED jsou především LCD televizory dělané na Wow efekt! Referenční obraz to skutečně není a barevně věrný už vůbec ne ...

Zdvojené tunery DVB-T/T2/DVB-S2/DVB-C mají všechny OLED-y PANASONIC. Vysoký jas? On je podstatný rozdíl v tom, jak vypadá HDR na dokonalé černé v případě OLED-ů a jak na QLED LCD panelu s halo efektem. A že je to rozdíl viditelný, o tom vůbec nepochybuj ...

Další obrovské plus je, že PANASONIC-y umí Dolby Vision! Navíc umí i Dolby Atmos, byt´ zvuk tazatel dle svých slov neřeší ...

Ale je to samozřejmě na něm, pro co se nakonec rozhodne a co "sedne" jeho očím ...
Jacobos (6)|20.1.2020 11:04
jak nad tim chlapi tak premyslim, tak asi vezmu ten TX65GZ2000E. nejsem sice milionar, ale vazne nad tim uvazuji a to jsem zacal na TV kolem 30 000,- ...
je tam nejake uskali? treba nova neozkousena technologie?
chtel bych, aby mi uz vydrzel dele nez rok :)
tuner neresim, mam poskytovatele IPTV + netflix + HBOgo + DLNA - predpokladam, ze vsechny sluzby tam jedou :)
RoPo (6061)|20.1.2020 12:05
Ten Panasonic 65-2k je opravdu super volba. Uvažuji o něm na prvním místě, ale potřeboval (spíše chtěl, se stávajícím 65" paňácem jsem spokojen) bych aspoň 75". Tak čekám, jestli bude...

Neuděláš chybu. Kdyžtak si připlať 5 letou záruku (no spíše to je pojištění), jestli ti jej prodejce za úplatu nabídne. Přeci jen to není TV za pár kaček.
Tonito (53)|20.1.2020 12:39
Jacobos :

Nemusíš mít žádné obavy. Technologie je v pohodě a ten vytuněný panel se ti odmění tím nejlepším možným způsobem ... Ano, je to drahý "špás", o tom žádná. Nicméně jako aktivní uživatel 65GZ2000 ti mohu napsat, že za ty peníze dostaneš maximum toho, co je momentálně na trhu ...

Pochopitelně tam zaplatíš i to, co nechceš a nebudeš nikdy využívat. Ale tak už to je se vším. Takže pokud ty peníze máš a hodláš je utratit, tak za mne rozhodně ano ...

RoPo :

Já po téměř šesti létech přecházel z limitované High End plazmy PANASONIC 60ZT60. Byla to opravdu ta nejlepší plazmová televize všech dob a i přes těžké loučení (měla jen lehce přes 1.700 hodin, nikdy nebyla napojená na TV anténu či satelit, ale pouze na Blu Ray přehrávač), jsem dnes rád, že mám doma víc než důstojného nástupce ... Taky jsem čekal, zda PANASONIC bude mít i větší OLED na trhu, ale nakonec je 65GZ2000 na mých 2.40m v pohodě ...

Jinak by měl být za pár týdnů evropský PANASONIC Convention, tak je docela možné, že se tam nějaké to překvapení v podobě větších OLED panelů objeví. Ovšem to je pouze má osobní spekulace ...
Pajos_oldd (40)|20.1.2020 13:36
Tonito: díky za potvrzení toho, co si v podstatě myslím. Já mám LG OLED55C8, kupoval jsem ji jako náhradu plasmy 42 od Panasonicu. Taky jsem měl obavy, ale OLED mi fakt sedla, vydržím na ni koukat teď v zimě hodiny. Až na mě začíná být manželka poslední dobou nepříjemná.. Tazateli chválím jeho volbu, ta 2000 je podle všeho TOP a pokud je zvyklý na OLED a sedí mu, nevidím důvod měnit.
vivid.sk (11472)|20.1.2020 14:49
[QUOTE=Tonito;538967]...[/QUOTE]

Vincent Teoh spominal, ze Panasonic ma stale problemy s pohybom v podobe nahodneho judderu. Neviem ci to platilo pre vsetky OLED od Panasonicu, ale niekde v jeho videach to zaznelo (nechce sa mi hladat, presne si nepamatam). Toto je zasadne negativum, treba si na to dat pozor a treba si pockat na recenzie aktualnych modelov, ci sa im to podarilo vyriesit. Je to vcelku dolezita informacia, ktora nieje bezne zmienovana, no o to podstatnejsia, pretoze farby si vies dat skalibrovat, ale ak je motion problematicky, to nevyriesis.
lada32 (24)|20.1.2020 17:59
Jsem rád za otevření aktuálního tématu. Plazmaři začínají přezbrojovat..Sám mám poslední plazmu VT60 s Technisat DVBT2 tunerem a i když jsem spokojen, přeci jen ji dám dál v rámci rodiny. Úhlopříčka 65"a Panasonic nebo snad i LG. Buď ta nejvyšší řada GZ2000 anebo pro ten správný wow efekt 77" LG. Škoda, že tady tyhle velké panely jsou tak drahé, uvidíme, možná se ledy pohnou,s novými modely a staré se trochu pohnou dolů.Mám takovou teorii, že každý rok to leze dolů o 5t.?
https://televize.heureka.cz/lg-oled77c9/
Jacobos. Podle mě Panasonic neumí HBO Go, jenom Netflix.
Tony. Vím, že máš Panasonic UB9000egk. Prosím Tě, jak je přístroj na tom se streamováním obsahu z Nas ?HBO GO tam nejde doinstalovat? To NAS přehrávání mě zajímá i přes to, že čím dál tím víc , i kvůli pohodlnosti, funkčnosti (ATV4k), přehrávám tady na těch Netflix, HBO platformách.
https://dvd-blu-ray-prehravace-rekordery.heureka.cz/panasonic-dp-ub9000egk/
Jacobos (6)|20.1.2020 20:52
no diky vsem za komentare, jsem fakt nalomeny vzit ten Panasonic, ale jak tam neni HBO Go, tak to je hodne spatne.
Je vubec nejaka realna sance, ze to tam Panasonic doda?
A co DLNA ze serveru? lg oleg v pohode prehravala.

ale hbo go ve 4K muze resit treba chromecast co?
Pajos_oldd (40)|21.1.2020 09:20
Hm, tak pokud bych si HBO platil, tak by to pro mě byl velký mínus, že TV za 70 tisíc nemá možnost si nainstalovat aplikaci pro direct play. Chromecast krabička znamená další DO a na to je moje manželka alergická. Jedno DO vládne všem! To je její podmínka. Navíc DO k set-top boxům a všelijakým Androidím krabičkám jsou většinou naprosto tragické. Být tebou, tak jdu do té C9.
Tonito (53)|21.1.2020 10:45
Vivid.sk :

Teoh tohle říkal u modelové řady 2017, série EZ800 a pak to ještě zmíníl u modelu 55FZ950 z roku 2018 ... Mimochodem, PANASONIC na to reagoval a přišel s novými firmwary.

A co se týká aktuálně prodávaných modelů, tak tam problémy nejsou. Taky už byly od začátku jejich prodeje vydány už tři nové firmwary ...

https://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/tv/download/fw/eu_2019/down_eu_uk_cis_02.html

Taky je důležité ještě napsat, že mnoho lidí o náhodném judderu nemá ani ponětí, proto s tím nemají nejmenší problém. Je to přesně ten případ, kdy byla a stále je spousta uživatelů plazem, kteří nikdy neviděli blikání u svých plazmových panelů.

Byly doby, kdy jsem si Teoh-a rád poslechl, nicméně ten umělý humbuk okolo něho mně nikdy nebral. Navíc ten jeho poslední "blind" test, který zorganizoval s jedním anglickým prodejcem elektroniky a kdy ty televizory kalibroval Maciej Koper z polského HDTVtest mně jen utvrdil v tom, že se nám z chlapce stala prodejná (dosad´ si sám).

A stejně tak oba "nabušení" chlapci z polského HDTVtest, Maciel Koper a Piotr Gmerek. Ten extrémní nárůst reklamy na jejich webu, to množství sponzorů, změny hodnocení a testy kopírované jeden od druhého ...

Chápu, že takové výlety do Anglie nebo na CES do Las Vegas něco stojí, ale co je moc, to je prostě moc ...



lada32 :

Ano, je pravda, že modely OLED-ů od PANASONIC-u neumí HBO GO ...

Mám UB9000, ale používám ho pouze čistě k přehrávání CD, Blu Ray a UHD Blu Ray disků, takže ti v tomto směru nedokážu odpovědět.



Jacobos, Pajos_oldd :

PANASONIC je firma, která NIKDY nechtěla oslnit klienty rádoby "smart" funkcemi ve svých televizorech. Jejich konzervativní přístup je celosvětově známý a jejich prioritou je dodat špičkový obraz už od prvotního vytažení z krabice. Tedy to, k čemu má televizor sloužit především!

Bohužel, tohle tažení proti PANASONIC-u napříč všemožnými weby je tady už několik let a kritika za naprosto tragické "smart" funkce (kromě vyšší ceny) je v podstatě jediný argument, který mohou diskutující použít ... Já vím, co mám doma a vždy se pak jen usmívám při pročítání diskuzí, jak některým najednou "klekl" Android nebo jiná "chytrá" vychytávka a dotyčným se málem zhroutil svět ...

Ale jak už jsem napsal výše, at´ si každý koupí, co chce. Nejsem žáden fanatik do PANASONIC-u, ale rozhodně preferuji kvalitu na úkor kvantity a pokud bych si měl v budoucnu vybrat jinou značku, tak by to bylo SONY. Japonský důraz na kvalitu, výdrž a jejich střídmý přístup je mi nejbližší a nějaké kolotočářské Ambilighty nebo "kouzelné" dálkové ovládače rád přenechám jiným ...
Pajos_oldd (40)|21.1.2020 12:12
Tonito: souhlasím s názorem, ať si každý koupí co chce, cena LG, Panasonicu i Philipsu je ve stejné třídě velice podobná (srovnávám 950E s C9). Jen si nemyslím, že za podobnou cenu Panasonic opravdu tak vyčnívá kvalitou obrazu nad konkurencí. 2000 je něco jiného, to je fakt. To jak kvalitní je elektronika a její životnost u OLED je otázka a uvítal bych nějaké odkazy, pokud máš. Moje předešlá TV byla 42'' plazma od Panasonicu, kupovaná v roce 2008. Po záruce se u ní začala projevovat zajímavá věc. Nepravidelně se sama vypínala. Někdy třikrát za hodinu, někdy tři dny nic. Naštěstí se nějak dalo nastavit, že v takovém případě se sama zase zapnula, nicméně to bylo otravné. Opravář co přímo Panasonic dělá říkal, že bude asi problém v napájecím modulu. Klasika, přivezte to k nám, za pětikilo se na to podívám a nacením ND, ale počítejte kolem pěti tisíc. Takže jsem se s tím naučil žít. Ta plazma je mimochodem dodnes funkční, ale kvůli tomuhle neprodejná, mám ji na půdě. I proto jsem při výběru nové TV netrval na Panasonicu, protože člověk nikdy neví co má doma, dokud se to nepokazí..
Tonito (53)|21.1.2020 13:08
Pajos_oldd :

Já ti pochopitelně neberu tvůj názor a souhlasím, že jsou lidi, pro které neexistuje žáden hmatatelný rozdíl mezi drahým PANASONIC-em a něčím levnějším. Nicméně ta česká porevoluční rozežranost, kdy je tady drtivá většina populace zdegenerovaná letáky ze schránky a chce Rolls Royce za cenu Fabie je až neuvěřitelná! Uvědomují si, že ten vývoj musí někdo zaplatit?

Stejně tak je zcela mimo myslet si, že u jiných výrobců než je PANASONIC mi ty "smart" hovadiny budou fungovat bez problémů. Jedna třetina těch věcí jede od počátku a při troše štěstí je i pár let podporovaná. Druhá třetina má funkční problémy a ta poslední a nejzajímavější třetina pro ony uživatelé jede jen za nemalé prachy! Prostě to stále bude na prvním místě pouhý televizor a ten zbytek je už jen pouhá více nebo méně povedená nádstavba. Existuje přece spousta firem, které se tím zabývají a dokáží nabídnout produkty, který mnohém spolehlivějí fungují a jsou i v budoucnu poměrně slušně podporovány ... Tak proč chtít zasí.at televizory a chtít po nich nemožné?

Jinak životnost současných přístrojů ti sotva kdo dokáže nějak důvěryhodně doložit. Jsou věci, které lze nasimulovat před uvedením na trh a jsou věci, které jsou často nesmyslně v rámci "úspor" poddimenzovany a pak je problém na světě ... No a ten servisák a jeho názor? Já osobně bych ten televizor na tu diagnostiku určitě odvezl. Za těch pětset korun by se mi oplatilo vědět, zda má ještě smysl nechat ho opravit (třeba nakonec jen za pár stovek) a později používat třeba ve druhém pokoji. Ale to je samozřejmě věc názoru ...

Jinak já měl od poloviny 80-tých let hodně elektroniky PANASONIC/TECHNICS a opravdu jsem nikdy nemusel řešit návštěvu servisu. Čímž samozřejmě neobhajuji tuto značku a rozumím tomu, že ty máš zkušenost zcela jinou (jako například i dva moji známí) a zatoužil jsi po změně ...
Pajos_oldd (40)|21.1.2020 14:40
Tonito:
Asi se tu bavíme malinko out of topic, ale i já měl věž poskládanou z komponent Technics a ty fungují dodnes. Problém té plazmy je spíš v tom, že je jen HD-ready a neumí DVB-T2. Komukoli jsem ji nabídl, tam ji nechtěl ani zadarmo. Takže pro mě opravdu vyhozené prachy. V ložnici TV nechci, možná si ji časem pověsím na zeď do garáže..

Nesouhlasím s tebou v názoru, že OS v TV jsou "smart" hovadiny a že nemůže být ergonomický a vychytaný. Srovnání mám díky tomu, že jsem měl Panasonic a když jsem vybíral OLED, tak DO a systém menu v novém Panasonicu bylo prakticky to samé, co jsem měl v deset let staré TV. Osobně jsem měl k plazmě velmi slušnou a rychlou Android krabičku s KODI, připojením k NAS, flash disku a externímu HDD a ještě jednu krabičku pro DVB-T2 s externím HDD pro nahrávání. Včetně zesilovače Pioneer jsem měl 4 DO (z toho jedno zcela tragické) a ještě bluetooth klávesnici. Písemně jsem musel dělat návody ženě: jak si přehrát film z HDD přes KODI, jak z NAS-u přes další aplikaci, jak spustit zrcadlení telefonu, jak si uložit TV program co zrovna běží, jak si naprogramovat něco dopředu, že to je jiná krabička, jiný HDMI vstup, jiné DO... HbbTV samozřejmě nefungovalo a teď to na CT používám velice často.
Teď mám LG s WebOS a je to prostě jiná liga. Všechny ty krámy jsem rozdal po rodině, externí HDD připojil přímo do TV. Aplikace jsou přehledné, rychlé a fungují. Manželce stačí jednou ukázat a už to umí. Není důvod tuto nadstavbu připojovat externě.
Ano, do pěti let tu asi bude AV1 kodovani, Ceske Radiokomunikace si vymyslí další standard DVB-T3, aby dosavadni dekodery byli k ničemu a člověk bude donucen k nákupu externího boxu. Ale dokud to jen trochu půjde, nechci nic externího. Co chci je optiku k baráku a pořádný broadband k mému routeru, ale to je zatím taky hudba budoucnosti.
Tonito (53)|21.1.2020 15:13
Pajos_oldd :

OK. Každý to vidíme jinak a proto máme doma to, co máme a tak je to v pořádku ...
Jacobos (6)|21.1.2020 17:41
ohledne napeoste absence smart funkci a zakladu jako zobrazovadlo: ano, jak tak nad tim premyslim, je to vlastne vyhoda. vzdy jsem temi funkcemi pohrdal a pristihl sem se, jako kdybych bez nich nemohl zit :-). pritom jedine, co jsem kdy vyuzil byl netflix a hbo go :-).
HBO Go nahradim necim jinym. Pokud ma TV dobry zvuk, vyhodim Onkyo zesak s bednami. Tim mi odpadne 1 ovladac a chromecast se da ovladat z mobilu.
O obrazove kvalite asi nepochybuji, vezmu tedy ten Panasonic, mohl by vydrzet par let. Vetsinou mi TV vydrzi doma rok az 2 :-)
vivid.sk (11472)|21.1.2020 18:43
[QUOTE=Tonito;538980]Mimochodem, PANASONIC na to reagoval a přišel s novými firmwary.[/QUOTE]
Diky za info. K tomu judderu je vela komentarov majitelov tychto OLED, ktorym to prekaza, skoda, ze si tymto Panasonic spravil zlu reklamu. Paradoxne, keby nebolo kalibracnych reportov UK/PL, tazko je dohladat info o problemoch, pretoze tahat domov 65"/75" a potom naspat, nieje naozaj to, po com clovek tuzi, hlavne ked OLED nema problemy, ktore sme tu pred par rokmi riesili pri LCD (DSE/Clouding) a bali sa, kto chyti aky kus. Tu uz clovek musi pocitat s nejakou tou "istotou", ze kupuje naozaj slusny TV, ktory si doma necha najblizsich par rokov.

No a na mnohe veci natrafis skratka neskor a paradoxne az potom, ked si doma TV nechas. A to nepisem o problemoch, ktore neboli (nebudu) fixnute nikdy, pretoze kazdy rok tu je novy model a stare TV uz nikto s vyrobcov neriesi.

SMART hovadiny samozrejme neriesim, vsetko ide poriesit externe a vzdy podstatne lepsie. TV ma byt len perfektny zobrazovac. Ak vie nieco navyse, potesi to, ale nieje to nutne, naviac, vacsinou je to len na kratku chvilu. V tomto suhlas so vsetkym, co si uviedol.


[QUOTE=Jacobos;538997]Pokud ma TV dobry zvuk, vyhodim Onkyo zesak s bednami.[/QUOTE]
A este daj tu "o cervenej karkulke"... :D
Pajos_oldd (40)|22.1.2020 11:27
[QUOTE=Jacobos;538997]ohledne napeoste absence smart funkci a zakladu jako zobrazovadlo: ano, jak tak nad tim premyslim, je to vlastne vyhoda. vzdy jsem temi funkcemi pohrdal a pristihl sem se, jako kdybych bez nich nemohl zit :-). pritom jedine, co jsem kdy vyuzil byl netflix a hbo go :-).
HBO Go nahradim necim jinym. Pokud ma TV dobry zvuk, vyhodim Onkyo zesak s bednami. Tim mi odpadne 1 ovladac a chromecast se da ovladat z mobilu.
O obrazove kvalite asi nepochybuji, vezmu tedy ten Panasonic, mohl by vydrzet par let. Vetsinou mi TV vydrzi doma rok az 2 :-)[/QUOTE]
Jak píše Vivid, neznám TV, která by hrála líp, než externí zesilovač s kvalitní reprosoustavou. Pokud ti s tím manželka nevyhazuje z baráku (můj případ), tak si je nech. Já mám místo nich soundbar od Samsungu (a fakt dobrý), ale na muziku to není to ono. Výhoda soundbaru je spárování ovládání s TV, takže pak opravdu další DO netřeba. Naštěstí syn je hudebně nadaný, takže audio sestava se přestěhovala k němu, má i slušný gramofon a chodím si k němu pouštět vinilové desky. Proti dnešním streamovaným MP3 je to lahůdka pro uši.
Tonito (53)|22.1.2020 17:23
Jacobos :

Pokud budeš kupovat GZ2000, tak ten má zvukovou lištu TECHNICS + jako první televizor na světě i jeden pár horních reproduktorů mířících na strop. Ty jsou sice primárně určeny pro zvuk Dolby Atmos, nicméně mohou fungovat ve všech ostatních zvukových režimech. Přiznám se, že zvuk u televize neřeším, podobně jako ty "smart" hovadiny. Každopádně tady ale dostaneš až překvapivě dobře hrající televizor, kdy ty horní reproduktory odrazem zvuku od stropu dokaží vytvořit velmi citelné prostorové efekty, včetně těch nad hlavou ...

Ve zvukovém Menu je opravdu bohatý výběr různých možností, od vlastního nastavení equalizéru, po různou konfiguraci přehrávání jen dvou, tří nebo všech pěti reproduktorů až po možnost připojení aktivního subwooferu. Vše si lze jednoduše nastavit podle grafiky na obrazovce v kolonce Space Tune, kdy si nastavíš základní parametry v umístění televizoru a ten si už sám nastaví parametry. Je to vše pochopitelně pouhé elektronické ošálení ucha, nicméně musím uznat, že to funguje a dovedu si představit, že běžnému smrtelníkovi to na základní prostorové ozvučení filmů nebo sportovních přenosů bude stačit.

Pokud se ale budeme bavit o kvalitním hudebním poslechu a náhradě za klasickou aparaturu pro stereofonní poslech, tak tam se jednoznačně shoduji s vivid.sk a Pajos_oldd. Tam bude televizor bez nároku a při přehrávání stereofonní hudby bude mít stávající sestava navrch ...

Každopádně by mě (pokud si GZ2000 koupíš) zajímal tvůj názor na ten zvuk ...
lada32 (24)|22.1.2020 18:47
Prosím Tě Tony, když už se bavíme o zvuku na Oled Panasonic. Ta 55",65" GZ 1500E má taky nějak nadstardantně pořešen zvuk oproti 950, 1000 verzím. Nevíš jestli jde o stejné řešení TECHNICS jako v případě GZ2000? Třeba pro mě nějaké slušné řešení zvuku, je důvod si klidně připlatit. Na mé VT60 každý kdo ji vidí , mě hned upozorní na super zvuk. Mnohokrát se jedu jen přes tv a nekomplikuji si život zapínáním zesilovače.
Tonito (53)|22.1.2020 20:20
lada32 :

Modely GZ950/960/1000 mají celkový zvukový "výkon" 50 W (10 W x 2 + 15 W x 2). Tedy naprosto stejný jako má model GZ1500. Ale je tady jeden podstatný rozdíl, jelikož GZ1500 má všechny reproduktory umístěny v samostatné liště pod televizorem. Nejsou sice "vytuněny" TECHNICS-em jako u řady GZ2000, ale jsou nasměrovány přímo na diváka a zároveň jsou umístěny v mnohém větším prostoru, takže je zvuk na vyšší úrovni, než jaký umí poskytnout základní řady GZ950/960/1000 ...

Samozřejmě všechny zmíněné OLED-y PANASONIC umí i zvuk Dolby Atmos. Ale pozor! Ani jeden z nich nemá eARC, takže přes starší receiver to neproženeš ...

Přiznám se, že zvuk VT60 neznám, ale myslím si, že není daleko od ZT60. Pokud srovnám současnou GZ2000 s předchozí plazmou ZT60, tak ve zvuku ji OLED GZ2000 doslova "rozdrtí" ... Chce to vážně slyšet naladěné v domácích podmínkách. Ale i bez subwooferu to v Dolby Atmos u Zachraňte vojína Ryana nebo třeba Dunkerku lítá doslova všude a někdy jsem nepobíral, kde se ty basy berou.

Ale jak už jsem napsal výše, já vše "honím" přes 8-mi kanálovou sestavu. Nicméně člověk, co nechce mít doma obývák "zapráskaný" samýma bednama, bude určitě spokojený ... Tedy kromě již zmíněné hudby. Tudy cesta vážně nevede ... Takže asi tak.
jiri-stastny (10)|29.1.2020 08:15
Připojil bych se s podobným dotazem, zadání je toti podobné ale s jedním podstatným rozdílem. Vybírám novou televizi pro světlý velký pokoj - plně zatmnitelný. Zvuk není podstatný - aparatura. Vypalování obrazu bych také neřešil. Televize nebude využívaná často a na dlouhou dobu, víceméně jenom na filmy, hraní ne. Ten podstatný rozdíl je velikost, protože bude sledována z téměř 5ti m. Rád bych se vešel do +- 60ti tisíc, tzn na 77 a větší OLED to není. Co byste doporučili, menší OLED a snést nekomfort sledování jejího lepšího obrazu z větší vzdálenosti, nebo větší LCD? Co konkrétně? Díky
Pajos_oldd (40)|30.1.2020 08:31
Problém OLED-u je, že komerčně zatím nabízí hlavně úhlopříčky 55 a 65. Větší panely jsou TOP nabídka, za dvojnásobnou cenu proti 65. Myslím si, že výrobní linka ještě nedokáže masově vyrábět 77 a větší s rozumnými náklady. U LCD to problém není, takže QLED řada pokračuje i do větších úhlopříček, než 65, přičemž je nárůst ceny adekvátní velikosti a výbavě. Pokud na to budeš koukat z pěti metrů, tak zatím jedině QLED, pokud nemáš 150 tisíc.
jiri-stastny (10)|30.1.2020 19:31
Díky za reakci, trochu jsem to čekal. Osobně by mi byla bližší spíš OLED (poslední pořádná televize byla plazma Pioneer), teď používáme občas jenom low endové LCD 42" v ložnici, kde ho sledujeme ze 2,5 m. Je ale pravda, že těch 5 m už je velká dálka. Byl by teda nějaký konkrétní tip na QLED?
Pajos_oldd (40)|31.1.2020 10:12
Když už, tak nejvyšší model 75" Samsung QE75Q90, má to opravdový local dimming, ty nižší modely to mají osekané, nebo jen zadní podsvícení u základu.
Jacobos (6)|1.2.2020 01:06
ahojte. diky vsem za komentare, dnes si pro TV jedu do Alzy, uz se na to tesim a poreferuju.

jinak pro kolegu. neda se gauc dat bliz? ja ho mel taky dal, posunul sem ho a mam ted metr a neco mista za gaucem, coz se taky hodi
jiri-stastny (10)|4.2.2020 16:29
Musím říct, že jsem začal zvažovat změnu dispozice - otočit sedačku o 90° a přesunout televizi a zadní reprák visící ze stropu (posouvat sedačku do prostoru se mi nechce, máme rádi volný prostor, navíc v něm občas rozložíme zmenšený stůl na ping pong) Tím by se pozorovací vzdálenost zmenšila na necelé 3 m. Hojně doporučovaná Panasonic TX-65GZ2000 už je pro mě výrazně nad finančním limitem (+- 60tis). Televize bude v provozu nejspíš párkrát do týdne, vždycky na 2 hodiny. Poradíte i něco skromnějšího v cenové úrovni limitu?
skorky (26)|4.2.2020 16:52
Panasonic 65"GZ950
jiri-stastny (10)|4.2.2020 20:35
Tam by mi asi chyběl eARC, zvuk z TV by měl jít do externích reproduktorů přes zesilovač
RoPo (6061)|5.2.2020 07:56
Tak je tam ARC, pokud by stačilo. eARC rozšiřuje ARC o podporu přenosu z TV do AVR/SB Dolby True HD a DTS Master Audio včetně Atmosu.
jiri-stastny (10)|5.2.2020 10:33
Není to moje parketa, ale to je asi právě to o co bych nerad přišel. Televize sama přehrávat zvuk nebude, chtěl bych ho bez ztráty kvality dostat přes AVR do repráků
RoPo (6061)|5.2.2020 11:09
Ale to dostaneš. U ARC audio až po DD Plus a přes eARC navíc DT HD a DTS MA. To prakticky má význam jen u přímém přehrávání těchto kodeků v TV např. z interního přehrávače z připojeného disku v USB nebo aplikace v TV pro Netflix apod.
jiri-stastny (10)|5.2.2020 11:36
To je ale asi právě ono, přehrávat budu víceméně výlučně filmy z externího disku, pokud u nich tedy bude zvuk v Dolby True HD nebo DTS Master Audio, zvuk do AVR nedostanu, je to tak?
RoPo (6061)|5.2.2020 13:13
Ano je to tak, ale stejně dříve nebo později zjistíš, že interní přehrávač v TV ti přehrávaný film nepřehraje. Díky slabému výkonu a nepodpoře nových kodeků či forem přehrávání. Proto stejně dřív nebo později skončíš u externího přehrávadla, kde HD audio ven do AVR dostaneš relativně snadno a s jistotou. Proto se vždy zaměřuji na kvalitu TV jako zobrazovadla. Audio a podpora formátů interního přehrávače jsou vždy podružné.
jiri-stastny (10)|5.2.2020 14:28
To je pravda, díky za rady, asi si je vezmu k srdci a půjdu do 950E
Jacobos (6)|25.2.2020 22:14
Ropo: prosimte, dotaz
takze vse z externich zdroju (cd, BR, radio a gramo, nv sield) pichnu primo optikou nebo HDMI do multikanaloveho AVR? TV pres ARC taky.
Takze +- u vseho takto dostanu nej mozny vystup? Ale netflix z TV potom bude omezen...i kdyz je otazka, zda to lidske ucho pozna.
zrovna zvuku nerozumim skoro vubec :-(
Mam ten Panasonic gz2000 a chcu k nemu vse +- vyssi level.
jinak TV parada!!
Foolproof (2713)|2.3.2020 16:44
S krvácejícím srdcem jsem se rozhodl, že prachy by potomci rozfrcali, tak že nahradím svou milovanou plasmu něčím modernějším.
Nyní je Panasonic 65GZ2000E za necelých 80k a ten jsem nějak vybral podle parametrů. Je to model 2019 a nyní je už březen, proto bych se chtěl zeptat těch co se tomu věnují -

co 65HZ2000E ? Má to cenu čekat ? Bude lepší? Jaká se očekává cena ?
vivid.sk (11472)|2.3.2020 22:56
Lepsi bude. Panasonic spravil custom BFI, ktore je lepsie customizovatelne, aj ked osobne nie som fanusikom BFI, pre niekoho to moze byt zaujimave.
Samozrejme, kazdy rok je nieco lepsie, aj ked OLED panely zasadnym krokom nejdu vpred. Cena novych modelov bude "lepsia", ale opat budes musiet rok pockat :)
Pajos_oldd (40)|3.3.2020 08:07
Čekat na model roku 2020 podle mě nemá smysl, protože v době uvedení novinky bude cena výrazně vyšší, než je model 2019. Ale je možné, že díky tomu půjde dolů 65GZ2000E v době, kdy budou k dostání souběžně oba modely. Novější model je vždycky v něčem lepší, ale tentokrát určitě není rozdíl v kvalitě panelu, takže například pro mě by nemělo smysl vyčkávat. Co se nejvíc diskutuje je podpora eARC, kterou model 2019 nemá.
RoPo (6061)|3.3.2020 08:39
[QUOTE=Jacobos;539259]takze vse z externich zdroju (cd, BR, radio a gramo, nv sield) pichnu primo optikou nebo HDMI do multikanaloveho AVR? TV pres ARC taky.
Takze +- u vseho takto dostanu nej mozny vystup? Ale netflix z TV potom bude omezen...i kdyz je otazka, zda to lidske ucho pozna.[/QUOTE]

Ano tak by to mělo být. Pokud má TV a AVR propojení zkrz eARC (e - jako enhanced, rozšířený ARC) tak přehrávač Netflixu v TV, pokud to TV umožní, právě přes eARC protlačí i všechny HD Audio formáty do AVR. Pokud má "pouze" ARC, tak z TV, z interního přehrávače v TV, neodstaneš do AVR HD audio formáty.
Tonito (53)|3.3.2020 11:53
Foolproof :

Mám doma referenční 65GZ2000 a model HZ2000 je jeho letošní drobná evoluce.

PANASONIC u HZ2000 jen lehce pozměnil některé obchodní názvy, doplnil pár chýbějících (eARC) a několik zcela nových (Dolby Vision IQ, Filmmaker mode, Google Assistant, Amazon Alexa, Dolby Vision Vivid a Dolby Vision Dark) funkcí, zachoval do detailů i rozměrů naprosto shodný design a zůstal i (v kategorii TV) parádní zvukový výkon. Je tam ještě pár drobností jako My Home Screen 5.0 nebo streaming XUMO, ale to jsou věci, které nepřináší nic nového na poli kvality obrazu a o ten tady jde především ...

Stále to bude ten nejjasnější OLED panel na trhu, HDR blížící se hodnotě 1.000 nitů, naprosto famózní a věrné podání barev a hlavně žádný Image Retention!

Tohle jsou benefity, které ti stále nikdo jiný nenabídl (ani letos), takže je nyní na ostatních výrobcích televizorů, jak se s tím poperou. Kdo hledá skutečný obrazový High End, tak tady ho dostane se vším všudy i u loňské řady GZ2000 ...

Takže pokud mohu za sebe poradit, tak si kup model 65GZ2000 a budeš naprosto spokojený.

vivid.sk :

Ano, Custom BFI sice má, ale ten původní na GZ2000 (podobně jako jinde) je naprosto zbytečná a hlavně nefungující záležitost a troufám si napsat, že u HZ2000 to nebude lepší ...

Pajos_oldd :

Ano, novinka bude opět drahá a nemá smysl čekat. Ale nejde v podstatě ani tak o cenu, jako spíš o to, zda dotyčný hlavně potřebuje (využije) eARC, protože ten obrazový přínos nebude nijak zásadní. Jinak spoléhat na další snížení řady GZ2000 je ošemetné, protože HZ2000 "lajna" bude u nás startovat až v červenci a to už loňské modely GZ2000 k sehnání nebudou ...
Foolproof (2713)|3.3.2020 12:53
Hm...

Díky za reakce, eARC nevím jestli bych využil, vše mám do Yamahy a teprve pak do TV, ale Yamaha umí "jen" 7.1 a myslím, že pro sledování filmů jsou moje Magnaty zbytečné, tato TV s Atmosem bude mít možná pro tento účel zvuk i lepší.
O NetFlixu HBO Go apod. neuvažuji, zatím jsem spokojen se StreamCinema, takže TV slouží hlavně jako zobrazovadlo přes HDMI, nikde jsem se nedočetl zda zpracuje Dolby Atmos 9.2, který tam přijde po kabelu (HDMI) a jak si poradí s HDR.

Plasmu jsem koupil v akci se slevou asi 24000 Kč, takže jak bylo doporučeno výše, doufám, že když se objeví model 2020 tak by obchodníci mohli cuknout s cenou, panel bude prakticky stejný......akorát system bude o třídu výš.

Cena rozhodne, půjdou dolů, jdu do toho.
vivid.sk (11472)|3.3.2020 15:15
[QUOTE=Foolproof;539311] Yamaha umí "jen" 7.1 a myslím, že pro sledování filmů jsou moje Magnaty zbytečné, tato TV s Atmosem bude mít možná pro tento účel zvuk i lepší.[/QUOTE]

Joke dna? Alebo mi nieco unika?
Romanko304 (56)|4.3.2020 14:09
[QUOTE=Foolproof;539302]co 65HZ2000E ? Má to cenu čekat ? Bude lepší? Jaká se očekává cena ?[/QUOTE]

..Podľa mňa min. stojí zato počkať si na prvé testy OLED TV 2020 a u Panasonicu na Filmmaker Mode ("zobrazuje film přesně tak, jak chtěli tvůrci. Vypnou se tedy obvykle hodně protivné režimy odšumování a doostřování, TELEVIZE SE DOKONCE PŘEPNE DO SNÍMKOVACÍ FREKVENCE FILMU. Tento režim ocenili např. takoví velikáni jako Christopher Nolan nebo Martin Scorsese..."), ktorý by mohol vyriešiť problém trhania 24p materiálu spojený s OLED technológiou.
Foolproof (2713)|4.3.2020 15:28
Vivid

Joke to je, protože AV receiver 9.2 koštuje dalších 30k nemluvě o dovybavení repro, to nevím, jestli by mi doma prošlo.:-(
vivid.sk (11472)|5.3.2020 21:45
[QUOTE=Foolproof;539331]to nevím, jestli by mi doma prošlo.[/QUOTE]
.... s tymto ti uz na fore neporadime :), to musis uhrat sam.
audiofil (102)|7.3.2020 20:58
[QUOTE=Romanko304;539328]..Podľa mňa min. stojí zato počkať si na prvé testy OLED TV 2020 a u Panasonicu na Filmmaker Mode ("zobrazuje film přesně tak, jak chtěli tvůrci. Vypnou se tedy obvykle hodně protivné režimy odšumování a doostřování, TELEVIZE SE DOKONCE PŘEPNE DO SNÍMKOVACÍ FREKVENCE FILMU. Tento režim ocenili např. takoví velikáni jako Christopher Nolan nebo Martin Scorsese..."), ktorý by mohol vyriešiť problém trhania 24p materiálu spojený s OLED technológiou.[/QUOTE] dufam,ze si to myslel vsetko ironicky,lebo je to top somarina
Romanko304 (56)|8.3.2020 09:18
Pre niekoho top somarina, pre iného dosť podstatná vec... https://www.rtings.com/tv/tests/motion/stutter

...do určitej miery toto rieši BFI.

“(Nové televizory boudou mít také inovovaný BFI systém, tj. vkládání černých mezisnímků, díky čemuž je pak obraz ostřejší. Panasonic BFI systém má pracovat s kratšími intervaly, než konkurence, takže po aktivaci funkce obraz by měl být jasnější a méně "blikat", než při využití standardního BFI.)”. ...to je to čo posielal vivid vyššie.