Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Upgrade na DVB-T2

PetrSmetana (6)|12.1.2020 22:27
Mám televizi Samsung UE50F5500 (fullHD, DVB-T), kde jsem nedávno měnil podsvity a nechce se mi jí "vylepšovat set-top boxem". Proto mi začal hlodat červík, a začal jsem přemýšlet, zda by nebylo možné vyměnit jen signálovou desku z nějaké jiné samsung smartTV, která by podporovala DVB-T2. Neporadil by někdo desku, která by byla kompatibilní?
kuman (131)|12.1.2020 23:34
S ohledem na stáří televize bych volil set-top box.
PetrSmetana (6)|12.1.2020 23:45
Děkuji za názor, proč si myslíte, že nemá smysl dát do tv desku podporující DVB-T2?
kuman (131)|13.1.2020 00:06
Cena provedení úpravy,( pokud by tedy byla možná) by přesáhla hodnotu televize.Navíc těžko odhadovat jak dlouho bude funkční.Neznám přesná data životnosti ,ale panuje názor že, pět let morálně, deset let technicky.
PetrSmetana (6)|13.1.2020 07:44
Úpravu si udělám sám. Cena signálové desky s dvb-t2 předpokládám okolo 2-3k. Zde bych potřeboval posvětit interfacing na video driver. Neviděl bych to tak černobíle :)
Kutil71 (33)|13.1.2020 10:21
Dobrý den, nevím, proč se vyhýbáte set top boxu. Já mám 2 TV, obě umí DVB-T2 ( jedna rok stará). U každé mám STB a mnohem raději se dívám přes STB. Výhody: u jedné TV mírně kvalitnější obraz, u druhé srovnatelný, lepší ovládání, možnost nahrávání, přenos nahrávek a zpracování nahrávek v PC, pro mě možnost na jeden program se dívat a druhý si třeba zároveň nahrávat... Pokud nevyhovuje DO u STB, stačí dokoupit programovatelný učící se ovladač , rozvrhnout si rozložení tlačítek podle sebe a jedním ovladačem ovládat TV i STB. Já bych to řešil tímto způsobem.
https://www.pcnetgroup.cz/detail/ofa-urc7125-evolve-2-univerzalni-do-2v1/487537#cf-content
PetrSmetana (6)|13.1.2020 11:06
Dobrý den, děkuji za odpověď. Kdybych si chtěl koupit set-top box, tak jdu a koupím si ho. Chtěl bych zprávu od někoho kompetentního, kdo se je schopen vyjádřit k problému, který řeším. Další návrhy na nákup set-top boxu netřeba.
orlov66 (87)|13.1.2020 17:16
[QUOTE=PetrSmetana;538928]Úpravu si udělám sám. Cena signálové desky s dvb-t2 předpokládám okolo 2-3k. Zde bych potřeboval posvětit interfacing na video driver. Neviděl bych to tak černobíle :)[/QUOTE]

To sa rozhodne nedá. Základné dosky sú určené len pre konkrétny typ panela.


PS: Neviem, aký si v elektronike zdatný, ale keby si to naozaj dokázal, tak túto otázku tu vôbec nepoložíš ...
Retiree (659)|13.1.2020 17:45
Jsou i jiné weby, např. Elektrobastlírna, kde ti snad poradí lépe a i s výběrem desky, než jen že to nejde...
Jaká je asi souvislost mezi typem panelu a signálovou deskou ?
PetrSmetana (6)|14.1.2020 15:11
[QUOTE=Retiree;538934]Jsou i jiné weby, např. Elektrobastlírna, kde ti snad poradí lépe a i s výběrem desky, než jen že to nejde...
Jaká je asi souvislost mezi typem panelu a signálovou deskou ?[/QUOTE]

Děkuji za tip, zkusím to tam.
PetrSmetana (6)|14.1.2020 15:17
Také nevím jak jsi v elektronice zdatný, nicméně dokázat vyměnit desku, která má standardizovaný výstup do trimming controleru není žádné raketové inženýrství - ale de facto "cvak cvak". Pak jde o to aby mi tam seděly konektory k periferiím - repro / IR / ovládací panel / PSU, ale i kdyby ne, tak se ty se dají přepájet. Jediné s čím bych si mohl užít je uchycení jiné desky do mého šasi ... ale věřím že dremel a obrnění trpělivostí bude fungovat :)