Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 20 z 20

Téma: V TV se rozchází zvuk a obraz

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2012

EU 3503 je koncová ÚZ, která se používá buďto v moderních TV/R rozvodech tzv. do hvězdy nebo slouží pro zakončení stoupacího vedení! Takže pokud nemáš hvězdu jsi nejspíš koncový byt buď přízemí nebo poslední patro, záleží jestli jde stoupací vedení zhora nebo odspodu. V tom případě nevím za co ji ta "odborná -dosud nekrachlá firma" chce vyměnit? S nižším útlumem již je jen 1dB (typ FD 1 S), ovšem ten rozdíl 2dB kvalitu příjmu rozhodně nespasí!
    Naposledy upraveno uživatelem Lumca_1: 04-02-2020 v 13:33
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele pee.tr
    Registrace
    Mar 2004

Rozvod jde shora, já jsem na konci kabelu v přízemí. Opakuju, že nevím, co zamýšlejí, ale chtějí povyměňovat zásuvky v paneláku, kde jich asi bude většina starých, ne-li původních, tak asi usoudili, že někde "na cestě" bude něco špatně a zásuvky jsou první na ráně. Třeba je jen zkontrolují. Rozhodnutí bylo, předpokládám, na základě měření na střeše, kde to snad je v pořádku a dole už nikoliv. Kabel je tam stíněný taková ta klasika se zelenou vnější izolací. Pravdou ale je, že měřit byl jen u nás a kabely vedou dolu 4. Zajistil si tak asi v klidu pokračování zakázky...
    Mně šlo předně jen o to, jestli by slabší signál mohl zapříčinit třeba dvousekundové vynechání zvuku, když obraz běží bez potiží a pak se zvuk naváže nesynchronně.

Nováček
    Registrace
    Feb 2021

Ahoj, mám LG 43UM7450PLA a pozoruji stejný problém. Vyskytuje se zcela náhodně, nezávisle na kanálu a naštěstí ne moc často, ale i tak je to otravné. Po přepnutí na jiný kanál se problém vyřeší. Firmware aktuální. Nepodařilo se ti zjistit příčinu? Díky za odpověď.

Je tu pořád Avatar uživatele pee.tr
    Registrace
    Mar 2004

Bohužel, nepodařilo. Psal jsem i na podporu a byla mi doporučena návštěva servisu, na což jsem se vybodnul. Opravdu se problém objevuje jen sporadicky, řekl bych, že již méně, ani už nevím, kdy naposledy. Antény již máme nové, příjem kvalitní, ovšem nedokážu říci, jestli se to od té doby někdy stalo, nebo ne. Chci tím, říct, že netuším, jestli to mohlo být horším signálem, se kterým by si tento typ TV neuměl poradit. Všude mi tvrdili, že se takový problém nemůže u klasického pozemního příjmu vyskytnout a dělalo na mě dojem, že hraju blbce, který neví, že přijímá tv z webu (což je samozřejmě blbost). S trochou nadsázky jsem to uzavřel jako víceméně neřešitelný problém moderních krámů, jimiž nás dnešní svět zaplavuje a na jehož řešení nemá člověk žijící i mimo techniku čas, chuť ani nervy.

Nováček
    Registrace
    May 2018

Citace Původně odesláno od digitivi Zobrazit příspěvek
    Pridam skusenost s LG 50UM7600PLB (kupena cca. pred mesiacom). Prijem Skylink cez interny sat. tuner. Cca. po 1-2 dnoch zrejme prebehne aktualizacia programov a vymazu sa programy na niektorych TP, raz programy z TP 12363V (RTVS, Barrandov...) inokedy TP 11876H (JOJ...). Ked sa to stane tak sa musi rucne spustit automaticke ladenie a vsetky programy sa obnovia a vsetko funguje az do dalsej aktualizacie, ktoru robi TV. TV ma posledny aktualny SW. Skusil som majitelovi TV vypnut automaticku aktualizaciu a bude pozorovat ci sa prestanu stracat programy. Rovnaky problem som zaznamenal u TV LG uz pred 5-7 rokmi. Pred kupou novej TV LG bol k povodnej TV pripojeny sat. prijimac Optibox Zebra, kde sa ziadne programy nestracali.
    toto jednoducho vyriesis zakazanim/vypnutim --> "Aktualizacia zoznamu kanalov" <--

mne to zasa 2 predosle LG nerobili 2017/2019. vzdy sa stanice pekne stiahli a nove sa dali na koniec zoznamu. Teraz mi to robi to co tebe, stanice miznu ... zakazal som tu Aktualizaciu a som v poho. preladim sam ked chcem.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 01-05-2013, 21:10
  2. Jak zjistit, o kolik se rozchází zvuk s obrazem?
    Od Radeq_shw v sekci Editace videa
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 02-02-2008, 17:46
  3. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 10-09-2006, 19:12
  4. Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 05-09-2006, 10:00
  5. Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 08-11-2005, 12:48