Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Více dotazů při výběru TV

jval (38)|5.1.2020 13:10
Zdravím, vím, že se tento dotaz asi opakuje často, nicméně potřeboval bych také se trochu zorientovat před nákupem nové TV.

Cenový limit: chtěl bych se vejít do 25 tisíc.

1. Sleduji ze 3 metrů převážně FHD. Jaká tedy optimální velikost. Osobně bych nejraději 75" (podle https://www.flatpanelshd.com/ mi to vychází na 77"). Když jsem ovšem vyndal metr a přiměřil to k současné TV a zdi, tak žena řekla, že už je to moc.

2. LED/OLED/QLED je mi jasné, že s tímto cenovým limitem se do QLED/OLED u velikosti minimálně 65" (za 65 a více si stojím manželka/nemanželka) asi težko vejdu, to mě spíš zajímá jeslti ten rozdíl mezi LED a OLED/QLED je opravdu tak velký aby telka byla téměř 2x dražší při stejné velikosti. Pokud ano, tak bych se možná pak nechal ukecat na 55". Na druhou stranu když koukám třeba na https://gospos.cz/television-samsung-qe65q60ratxxh-1, tak to by možná taky šlo.

3. Ambilight. Rád bych ho tam měl, ale není to podmínkou. Pokud řeknete, že ve stejné kategorii/ceně je prostě LG/Samsung/Jiný lepší než Phillips tak si ambilight dodělám sám, tak jako jsem si to udělal u současné TV .

4. Smart. Když bude, tak OK, když ne, tak nevadí. K TV je stále připojené RPI s Kodi.

5. Co jsem tak prohledával fórum, tak se tu ještě řeší typ panelu PVA/IPS. Pro mě to asi není úplně důležité. Každé má svoje výhody a nevýhody.

6. 50/100Hz. Nevím jak moc je to důležité v případě, že se na TV nehrají hry. Na to mají děti svojí telku v pokoji a k ní připojený PS4.

Pokud možno prosím o tipy na konkrétní TV, které by se do tohoto vešly a víte o nich, že jsou za ty peníze slušné.

Děkuji za každou radu a omlouvám se za opakující se dotaz
Honza
RoPo (6061)|5.1.2020 18:27
Jen pro upřesnění. OLED a QLED nejsou podobné, proto je lépe se orientovat: LED/QLED nebo OLED.

U QLEDu řada 60 nemá nativní 10bit panel ale 8+FRC s EDGE LED podsvětlením, proto bych začal u řady 70 a výše, které mají 10bit panel s Direct LED podsvětlením. Řada 80 je předloňská a 85 loňská.
U OLEDu bych koukl po Panasonicu řady 950, když není financ nazbyt. Ale nejlépe řada 2000 s kovovou maskou panelu, která panel chladí a pak má téměř nulovou retenci. Ale všechny jsou mimo tvůj rozpočet. Takže jinak ti neporadím. Já TV nekupuji na pár let, proto se dívám do vyšších řad kvůli kvalitě zobrazovadel.
jval (38)|6.1.2020 09:02
Ahoj, děkuj. Každopádně ty co píšeš jsou opravdu mimo můj rozpočet. Kdyby to bylo o něco málo, tak bych ještě zauvažoval, ale tohle je jednou tolik. ještě se možná zeptám. Byl jsem včera v obchodě a klepla mi tam do očí nějaká technologie NanoCell od LG, kterou jsem do té doby neznal. Jaký na to máte nazor?
Koukal jsem, že bych se i vešel do limitu https://www.datart.cz/televize-lg-65sm8600-titanium.html.

Díky
RoPo (6061)|6.1.2020 09:32
LG s NanoCell v 65" u nás je snad jediný rozumný model 65SM9800PLA s Direct LED podsvětlením a 100/120Hz panelem, ale v ceně kolem 40tis. 65SM8600 je s Edge LED podsvětlením.
Pak je třeba zmínit, že jsou všechny panely IPS - to může, ale nemusí být další problém. No a za mne - je to LG - po 24...36...48 měsících odejdou... alespoň to vidím všude okolo. Snad to je jen smolík na špatné kusy.... Poddimenzování výběru kvalitních součástek elektroniky.
jval (38)|6.1.2020 10:03
Nevím jestli to odcházení LG je u novějších TV, ale mě jede doma LG 42" už asi 10 let. Možná déle. Druhá LG 43" přes dva roky a zatím taky bez problémů, tak raději zaklepu.
No dobře, kdybych teda řekl, že přitlačím, tak Samsung QE65Q70R je už dobrá volba?
RoPo (6061)|6.1.2020 10:08
[QUOTE=jval;538852]QE65Q70R je už dobrá volba?[/QUOTE]

Pokud QLED, tak ano.
Romanko304 (56)|6.1.2020 13:14
Okolo ceny spomenutého Samsungu napr. aj minuloročný Sony Bravia KD-65XF9005.

...a v jednom e-shope momentálne pod 30000Kč.
jval (38)|6.1.2020 21:18
No tak a je to. Zjistil jsem, že při pořízení větší TV bude nevyhovující nábytek okolo, takže přitlačit nemůžu. Naopak potřebuji trochu dolů.
Po přečtení tohoto článku https://www.covybrat.cz/nejlepsi-televize/ padla nakonec volba na Samsung UE65RU8002. Oproti současné 42LM670s to snad bude posun kupředu. V článku tuto tv pán doporučuje v cenové hladině do 20 000, ale to je 55". 65" má například TSBohemia bratru za 22 000, tak ještě zbyde i na nějakou tu stěnu. Nakonec bude spokojená i manželka, protože novou stěnu chce už delší dobu, takže to budou 2 mouchy jednou ranou.

Děkuji moc za váš čas.
RoPo (6061)|6.1.2020 21:37
Pokud ti nevadí u UE65RU8002 okrajové podsvětlení a panel 8bit+FRC, tak máš vítěze. :-!!!
jval (38)|6.1.2020 21:51
Bohužel při těchto cenách to asi vždy bude trochu o kompromisech. Alespoň je to VA a ve 100 Hz a podle recenzí to má obraz opravdu dobrý. Leckde se píše, že snad dokonce o trochu lepší než QE65Q60R, tak si myslím, že to pro nenáročného diváka jako jsem já nebude špatné. Při filmu koukám na děj a nemám moc čas sledovat jestli černá je opravdu černá atd. Za mě je super obraz i na té současné.

Každopádně děkuji ještě jednou a přeji hezký večer.
RoPo (6061)|6.1.2020 22:11
Tak já jen, že v úvodním příspěvku jsi měl "... ambice" a nakonec skončíš .... Ale OK. Tvoje volba. Ať se daří a jsi s TV spokojený. B-)