Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV so zvukom do slúchadiel aj z reprákov naraz

tao_tao (2)|1.1.2020 09:31
Zdravim vas,
chcel by som poziadat o pomoc pri vybere TV, prip. navrh riesenia, ktore by bolo univerzalne, nakolko v tejto oblasti vobec nemam prehlad.
Hladam TV pre rodicov, ktori maju specificku poziadavku - TV musi vediet sucasne pustat zvuk do sluchadiel (tie su momentalne pripojene cez jack) aj do reproduktorov. Naposledy sme prisli do elektra a skusali jeden TV za druhym, az sme narazili na jeden, kde to slo. Ten sa hned po zaruke pokazil. Chcel by som sa vyhnut opat obmedzenemu vyberu v obchode, tak pisem sem.
Uhlopriecka max 108 cm, cena do cca 500 €, DVB-S2.
Pomohlo by mi aj to, ak by ste mi napisali na akom aktualne predavanom modeli to funguje.
Vdaka.
vivid.sk (11472)|1.1.2020 19:07
Kup si akykolvek pozadovany TV v tvojom limite a dokup k nemu DA prevodnik. Budes mat zvuk, aj/aj.
Je nezmysel sa obmedzovat koli vypinaniu audia na pochybnych vyrobcov, ked dnes toto vacsina vyrobcov nerobi.

Budes vsak musiet poriesit regulaciu hlasitosti na sluchatkach (to ide riesit mnohymi sposobmi v zavislosti od typu sluchatok)
digitivi (215)|1.1.2020 19:44
Kedysi to co pozadujes vedel Panasonic. Skus si zistit, ci aj sucasne modely od tohoto vyrobcu maju tuto funkcionalitu (napr. otazkou priamo na vyrobcu).
1hroch (865)|1.1.2020 19:52
I Philips 32PFL7864H, 10 let stary, ma nezavisly vystup stereo na 3,5 mm Jack. Nezavisle ovladana hlasitost - sice pres menu.
Jak je to dnes, netusim.
tao_tao (2)|4.1.2020 09:51
Dakujem vam za tipy :)
Nakoniec sa nam zapacil SONY. Keby ma nevytocil predavac s tym, ze som mal pocit, ze o TV viem viac ako on, tak ho mozno kupime aj s tym DA prevodnikom. Ale radsej sme odisli inde, kde nam ukazali rovnaky model, pripojili sluchadla cez jack a vsetko islo.

Ak by mal niekto podobny problem
- SONY s jackom (my mame 43XG8096), v nastaveniach zvuku treba povolit zvuk do sluchadiel aj reproduktorov;
- Samsung s bluetooth maju tuto funkciu od r 2016, ale teda cez bluetooth (potvrdene cez infolinku Samsungu);
- Philips s jackom pojde asi tiez (mali sme my a vidim, ze aj 1hroch);
- Panasonic som neoveroval.
Bagr1978 (2)|6.1.2020 17:56
Dobrý den, mám podobný problém. Rodiče mají tv 70" sharp. Takže poradny kus tv. Už k předchozímu modelu tv měl otec bezdrátové sluchátka, ale ta tv měla výstup hned ze předu.
Ted ta tv má výstup na sluchátka ze zadu a pokud zastrcim Jack tak se zvuk vypne a sluchátka hrajou, problém je že otec tu TV nemůže pořád stěhovat ven z stěny dat Jack a pak zas zpět. Myslel jsem že prodloužení pomůže, že mu to nechám u TV a jen si to vždy spojí a rozpoji. Jenomže i když zastrcim jen to prodloužení tak už ta tv přepne zvuk pouze do sluchátek. Asi nemáte někdo nějaké řešení? V menu tv to nastavit nejde.
Děkuji moc za nějaké kloudne řešení
1hroch (865)|6.1.2020 21:12
[QUOTE=Bagr1978;538855]Děkuji moc za nějaké kloudne řešení[/QUOTE]
Zde si nepomuzes. Jakmile zastrcis Jack do vystupu v TV, tak se mechanicky (v konektoru) odpoji vnitrni reproduktory.
Reseni je pouzit digitalni vystup z TV (optika) + D/A prevodnik, na jeho vystup nasledne sluchatka, ktera maji vlastni ovladani hlasitosti (nebot digi vystup z TV je neregulovany)
vivid.sk (11472)|6.1.2020 22:03
K tomuto:
[QUOTE=1hroch;538856]...na jeho vystup nasledne sluchatka...[/QUOTE]
... na jeho vystup este sluchatkovy zosilnovac, pretoze vystup z DA prevodnika nie je zosileny. Ono to hrat nejako bude, ale treba odskusat ako nahlas s konkretnymi sluchatkami. Vysokoohmove sluchatka zrejme moc pocut nebude.
Predavaju sa vsak aj DA prevodniky so sluchatkovymi zosilnovacmi ako komplet, tam potom staci nastavit vyssiu vystupnu hlasitost a regulovat nasledne mechanicky - reostatom na kabli priamo pri sluchatkach - koli pohodlnosti. Aby uzivatel nemusel neustale chodit k TV a tocit kolieskom.

Toto riesenie sa zda byt komplikovane, ale je finalne a pouzitelne pre akukolvek TV aj do buducna.


Dalsie riesenie, ak uzivatel nechce pouzivat kable, je skusit pouzit bluetooth (transmitter + receiver), pripadne zakupit taketo sluchatka.
1hroch (865)|6.1.2020 22:21
vivid.sk - diky za upresneni a rozvedeni problematiky.
Prakticky neznam urovne vystupu jednotlivych zarizeni - kdyz si to vsichni vyrobci dnes taji.
Bagr1978 (2)|7.1.2020 10:40
Super děkuji, a nemáte někdo typ na ten da prevodnik?
RoPo (6061)|7.1.2020 10:58
[QUOTE=Bagr1978;538864]ten da prevodnik?[/QUOTE]

Podobně se řešilo nedávno např. zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/42201-LG-vystup-audia-pro-sluchatka?highlight=p%F8evodn%EDk