Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 43UM7450PLA - přehrávač videíí

madilka (5)|27.12.2019 11:45
při přehrávání filmu na této televizi implicitním přehrávačem mi nejde jakýkoliv film(mkv,avi) posunout na časové ose, hláška - v tuto chvíli není tato funkce podporována -
Jelikož jsem nenašel možnost instalace jiného přehrávače, prosím o radu jak postupujete vy, pokud chcete sledování filmu posunout o kus dál :-)
zkoušel jsem použít jak MAGIC ovladač tak i myš se stejným výsledkem.
vivid.sk (11472)|27.12.2019 12:38
[QUOTE=madilka;538730] jak postupujete vy ...[/QUOTE]
... nepouzivame interne prehravace v TV :)


Predpokladam, ze problem je sposobeny pristupom k filmom cez DLNA, toto je caste obmedzenie (aj) v zavislosti od DLNA servera.
madilka (5)|27.12.2019 12:49
... a jaké tedy používáte přehrávače, případně jak je do TV dostanete :-)
vivid.sk (11472)|27.12.2019 16:28
Externe playere, vid mnoho tem na tomto fore. TV je len zobrazovac obsahu.
madilka (5)|28.12.2019 09:42
Externí myslíš třeba setopbox s androidem ? To jsem nemusel kupovat SMART tv 😆😆
RoPo (6061)|28.12.2019 12:13
[QUOTE=madilka;538730]v tuto chvíli není tato funkce podporována[/QUOTE]

Přehráváš film uložený na připojeném USB disku nebo film uložený na síťovém úložišti a přehráváš jej přes DLNA klienta v TV ?
madilka (5)|28.12.2019 13:08
přehrávám soubory ze síťového disku, spouští se zřejmě nějaká implicitní aplikace "video a fotografie" :-) ale vypadá to, že je to spíše soubory, zkoušel jsem pár videí mnou vytvořených(mp4) a bez problému, z cca 10 stažných filmů různých kodeků ani jeden
RoPo (6061)|30.12.2019 07:38
[QUOTE=madilka;538745]ze síťového disku[/QUOTE]

TV má SMB klienta? Přistupuješ k médiu přes "písmenko disku"? Asi ne. Přístupuješ nejspíše přes UPnP jméno serveru - je to tak?

Tudíž se přehrává přes UPnP a DLNA klientem co je v TV. Tam hodně záleží, co umí jak DLNA klient v TV, ale také DLNA server "na síťovém disku". Copak nabídne klientovi za služby a jak. Některé DLNA servery (Twonky, Plex, atd.. je jich mnoho) umí profily pro různé DLNA klienty a dle toho mu přizpůsobit služby, které mu nabízejí. Tudíž i možnost přetáčení.

Takže tady nemusí být problém jen v TV, ale také v DLNA/UPnP serveru, co běží na serveru, kde máš ten "síťový disk".
madilka (5)|30.12.2019 11:51
SMB to nemá, TV automaticky vyhledala disk v síti a já nemám možnost se na disk jakkoliv jinak dostat.
zkusil jsem pár filmů přehrát ze sítě na připojeny USB disk a šlape to, takže je opravdu problém DLNA.
Musím přiznat, že jsem ze SMART TV celkem zklamaný, zlatý externí přehrávač s ANDROIDem, tam jde všechno, i prohlížet třeba PDF soubory :-)
RoPo (6061)|30.12.2019 13:02
[QUOTE=madilka;538774]vyhledala disk v síti[/QUOTE]

A co to je za "disk" - server ? Jak jsem psal, tam zkus poladit nastavení DLNA/UPnP serveru. Případně nainstalovat, pokud to v;ubec na daný server ("disk") jiný DLNA/UPnP server, který má možnost nastavit profily pro klienty - zde TV.