Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MMC cez HDMI do TV, AUDIO z TV cez SCART?

Theker (8)|25.12.2019 16:34
Dobry den.

Mám TV Sony KDL-32WD757 (bez androidu), MMC X96mini, bezdrôtové slúchadlá Thomson WHP3001 a redukciu SCART to jack (Hama).
Cez redukciu "SCART to jack" to funguje tak, že je zvuk v slúchadlách a ide aj zvuk z TV. Toto funguje pri pozeraní TV (DVB-C). Ked chcem pozerať z MMC cez KODI (spojene s TV cez HDMI/ARC). tak cez scart nejde zvuk. Ide to iba tak, že tie slúchadla zapojím do jack konektoru na TV (vtedy však nejdú vstavané repro v TV).
Otázka: Existuje nejaká chytrá redukcia pre scart, ktorá by toto vyriešila? (aby pri pozeraní kODI išiel zvuk aj z TV aj do slúchadiel, tak ako pri pozeraní tv cez DVB-C)?
to moje mmc x96mini ma aj audio output (klasicky jack). Dalo by sa to prekombinovat tak ze by som kupil kabel 3,5 mm JACK --> 2x 3,5 mm JACK (napr.: https://www.alza.sk/audio-4-polovy-3-5mm-jack-gt-2x-3-5mm-jack-d379600.htm) TJ.: jeden jack by šiel do MMC, druhý do scart to jack redukcie do TV. Mohlo by to fungovať? alebo existuje nejaká iná redukcia pre scart, alebo existuje možnosť zapnút audio out cez scart, ked je hdmi in aktívne na TV ?
vivid.sk (11472)|27.12.2019 21:07
Kabel odskusat mozes (zistis, po odskusani ci to funguje, ale skor nie).
Spolahlivejsi je D/A prevodnik na vystupe z TV z optickeho vystupu na 2x analog RCA. Vystup nie je regulovany cez DO.
1hroch (865)|27.12.2019 21:41
[QUOTE=vivid.sk;538739]Kabel odskusat mozes [/QUOTE]
https://www.alza.sk/audio-4-polovy-3-5mm-jack-gt-2x-3-5mm-jack-d379600.htm
Tento urcite fungovat nebude.
Je to jen rozbocovac sluchatka - mikrofon ze 4 pinoveho Jacka (dnes pouzivaneho u sluchatek se zabudovanym mikrofonem) - prevazne u debilu.
Theker (8)|30.12.2019 11:27
Ďakujem za rady, problém vyriešil DA prevodník. Kúpil som FiiO D03K Taishan + optický kábel a všetko funguje ako som presne chcel. Dobré je, že DA prevodník v pohode utiahne napájanie z USB portu televízora, takže som ušetril jedno zásuvkové miesto pre nabíjačku.