Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-65GZ2000E versus Philips 65OLED934 versus něco jiného?

Mr_ (3)|25.12.2019 14:47
Zdravím všechny,
procházím toto fórum, taky zahraniční, a přestože chápu, že jste vy, co tomu rozumíte už k tématu svoje několikrát řekli, požádal bych znovu o váš názor. Spíš takové popostrčení.

Řeším náhradu za stále funkční TV Philips 50PF9966 (veliká spokojenost za těch 15 let); TV vysílání ze satelitu téměř vůbec, hry vůbec (tím jsem prošel si před 20 lety), takže filmy ve FHD (moje TV je jen HD) z připojeného HTPC (taky už má svoje léta) a zvuk přes 5.1 repro s Pioneer VSX-933. 4K zdroje moc nejsou, ale časem budou, že. Filmy uložené na file serveru, přehrávám v MPC-HC. Jasně, NAS a MMC s KODI je uživatelsky přívětivější, definitivně pro manželku. Třeba se k tomu jednou dokopu.
Obrazovka ne menší 65“, vzdálenost tři metry.
Dospěl jsem k:
Panasonic TX-65GZ2000E s tím, že (viz vlákno https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/42222-Nova-TV-do-70-000Kc?p=538620#post538620 ) asi zbytečně připlatím za fičury co nepotřebuji.
Philips 65OLED934 , stejná poznámka jako u Panasonicu. Ten soundbar se může někdy hodit, ale klidně si pokaždé zapnu AVR. Protože Philips dosud nezklamal, má plus bodíky.

Naprosto se nebráním tomu, že TV bude umět videa přehrávat, streamovat a co já vím, ale nedělá mi problém doklikat se k výsledku přes HTPC.
Cena - neměním TV jak týnejdžři mobily, takže koruna navíc mě nerozhodí. Samozřejmě že platit za zbytečné funkce netřeba. To radši investuji do výměny repro. Nakonec, možná že holý „monitor“ by stačil.
A teď babo raď, vlastně fórum tedy. Promiňte ty dlouhé kecy.
A díky za každý podnět.
Pajos_oldd (40)|29.12.2019 11:45
Čau, pokud máš prachy na nejvyšší model Panáku, tak jednoznačně jdi do 2000E. Připlatíš hlavně za speciálně vyladěný panel od LG doplněný o kovovou vrstvu, která pomáhá chladit, zvyšuje jas a prý zcela eliminuje tzv vypalování OLED a vertical banding.
Další rozdíl je v operačním systému. Vyber si to, co ti bude víc sedět. Soundbar neřeš, nech si ten Pioneer a 5.1 repro, nic lepšího neexistuje.
Mr_ (3)|30.12.2019 12:18
Pajos_oldd: Díky. Správná poznámka k OS. Vyzkoušet v obchodě. Jsem zvyklý na ovládání z HTPC, wifi myš a klávesnice, ale třeba mě TV OS přesvědčí ke změně.

Trochu jsem ještě načetl. Výborné recenze jsou třeba na webu https://www.techradar.com/uk/news/best-oled-tvs-our-pick-of-the-best-oled-televisions-you-can-buy-today
Zdá se, že mezi třemi favority za rozumnou cenu není vítěze, co se obrazu týče. Mínusy:
Philips 854 (804) – nemá HDMI 2.1, jen 2.0b a tedy pouze ARC, ne eARC. Recenze zmiňují, že naladění Philipsu „out of box“, nestojí za moc a je třeba ho zkalibrovat. Chápu to tak, že třeba povolat profíka s aparaturou.
Panasonic GZ1500 (GZ950 či GZ 1000) – opět chybí HDMI 2.1, pouze 2.0b (bohužel týká se i GZ2000)
LG 65C9 – chybí HDR10+
Z toho se ale asi nestřílí. Propustnost HDMI 2.1 nevyužiju, eARCu je škoda, ale přinejhorším připojím optiku z TV do AVR, a možná jej implementují v budoucím SW updatu.
Philips láká ambilightem, jsem na to zvyklý. No ale, ..
V dražší skupině asi opravdu vede Pana GZ2000. Philips 934, zdá se, přinese jen lepší zvuk.

Klidně počkám další rok, ale to budu čekat do smrti. Zdá se, že doba kvalitních OLED už je tu.
Nechám to uzrát.
Georginek (144)|7.4.2020 18:17
Ahoj, procetl jsem co slo, dneska jsem objednal Tx-65Gz1000e, jelikoz soundbar je mi k nicemu. Zvazoval jsem jeste LG C9, a hlavne Phillips 834. Pro Phillips byl hlavne Ambi a podpora HBOgo, ale ten Panak proste vyhral. Budu ochuzen o par ficur, ale Phillips ma dost marne ladeni satelitu, to Panak konecne podporuje FastScan a skoro zkalibrovany obraz OOB. Na tehle hrat nebudu a s retenci jsem se setkal minimalne, jelikoz se k tomu chovam s rozumem. Premyslel jsem nad tim dlouho a dospel jsem k nazoru, ze v pripade ze Panak nebude podporovat HBOgo, zaplatim si Netflix. Snad nebudu zklamanej.
Gt50 bude slouzit v loznici hlavne pro DLNA ze serveru, a vyuziju hlavne na koukani vleze z jakekoliv pozice, jez pozorovaci uhel neni narusen. Prinejhorsim dokoupim jeste DVBT2 tuner jelikoz Skylink nepodporuje na jeden ucet vice nez 3 TV.