Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Obmena repro sústavy

Romanko304 (56)|24.12.2019 10:49
Ahojte. Poprosím o radu.

Chcel by som obmeniť súčasnú zostavu 5.1 Canton movie 90 v zmysle výmeny predných repro za Jamo S807(+atmos) a odstránenia subwooferu, prip. aj centrálneho reproduktoru. Zostavu mám pripojenú k Denonu X1300W a slúži primárne na filmy, čiže priestorový zvuk chcem zachovať.

Otázka smeruje k tomu, či je v poriadku nakombinovať takto zostavu. S celkovým prejavom zostavy nemam problém, ale každopádne výmenu malých repro za dačo väčšie vnímam ako posun o triedu vyššie k zvukovému zážitku.

Je mi jasne, že plánované repro(prip. niečo obdobné) 2-2,5 pásmové nezahrajú hĺbky ako samotný subwoofer. Ale otázka je, či nahradia tieto repro aj center v prípade filmových dialógov, alebo je nutné center v zostave ponechať. Ide mi hlavne o to, či vôbec pôvodnú zostavu Canton Movie 90 ponechať, alebo ju rovno posunúť preč, keďže predné repro a sub idu tak či tak bokom a v podstate nechávať si túto celu zostavu len kvôli dvom malým repro asi zmysel nemá.

Ďakujem za radu...
RADU65 (9)|24.12.2019 11:42
Zdravím,
osobně bych nic nekombinoval a pořídil sestavu 5.1 novou.Centrální reproduktor je v sestavě 5.1 velmi důležitý a ničím ho nenahradíš!U subwooferu je to už otázka jak jsou na tom přední repro s basama já bych pro DK volil spíše subwoofer.Jinak větší repro zákonitě neznamená posun o třídu výše.
Romanko304 (56)|26.12.2019 10:14
Nakoľko bývam v paneláku a filmy pozeram prevažne večer, tak subwoofer tak či tak "krotím", takže vymenou predných repro by som cielil skôr do lepšich stredov a výšok, čo predpokladnám s vybraným modelom JAMO by sa malo docieliť zo súčasných maličkých Cantonov.

Takže lepšie celková výmena....

Ok dik za radu.