Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

připojení DVD přehrávače přes HDMI

pee.tr (1208)|21.12.2019 14:50
Ahoj, koupil jsem LG 43UM7500PLA. Když k ní připíchnu kabel HDMI z DVD přehrávače, začne mi na obrazovce stále dokola vyskakovat hláška HDMI. Netuším, jak to zakázat. DVD přehrávač je vypnutý.
Děkuji.
digitivi (215)|21.12.2019 15:01
Skus iny kabel alebo vyuzit iny HDMI vstup na TV.
pee.tr (1208)|21.12.2019 15:14
Kabel jiný bohužel nemám a vstupy se chovají všechny stejně. Na jiné TV ten kabel funguje normálně.
Radoo (1302)|21.12.2019 19:15
na tom DVD přehrávači se podívej na nastavení HDMI, CEC, ARC apod. vypadá, že i při vypnutém DVD do kabelu něco leze ...
pee.tr (1208)|21.12.2019 21:57
Popravdě mě úplně nenapadá, jak bych v DVD přehrávači cokoliv nastavoval, ale podívám se. Netuším ale, co by tam lezlo, protože když hlášení o připojeném DVD na obrazovce odkliknu (jako spustím), píše to, že není žádný signál.

Jedná se o Samsung DVD-D530. V manuálu se uvádí: "Když je kabel HDMI nebo HDMI-DVI připojen k televizoru, výstup přehrávače DVD je nastaven na HDMI/DVI během 10 sekund." Nevím, co tje tím přesně myšleno, ale počítám, že to je čas, po kterém ta hláška vždy po jejím zrušení na obrazovce TV znovu vyskočí.
pee.tr (1208)|7.1.2020 15:06
Takl zřejmě odešel HDMI výstup z DVD přehrávače. Zatím to nemám jak 100%ně prověřit. Původně jsem myslel, že mám vadné DVD, pak že nejde čtení disku. Téměř ho nepoužívám, ale chtěl jsem ho mít pro případ píchnutý v TV. Zřejmě když je vypnutý přehávač, tak z HDMI něco do TV leze, co nemá a když ho zapnu, naopak tam nejde to, co by mělo. Výše řešená TV nemám scart, ale přehrávač ho má a po připojení k jiné TV přes scart vše funguje.