Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nová TV - přehrávání nižšího rozlišeni

mojmirus (32)|21.12.2019 13:16
Zdravím.
Potřeboval bych tip na novou TV. cca 55 palců.
Jsem zastáncem Philipsu - měl jsem v průběhu času 3 TV. Teď potřebuji větší rozměr.
Mám však sbírku seriálů a filmů s nižším rozlišením 624x*352 apod. Plus i výrazně vyšší rozlišení.
Byl jsem u kolegy,co má nový Philips 50PUS8804/12 a zkoušel jsem to přehrávat standardně z USB. A ta TV extrémně zdůrazňovala nízkou kvalitu zdroje.
Na to se nedalo dívat.
Potřeboval bych tip na TV, která interpretuje slušně i horší kvalitu zdrojového signálu. Ideální by byl Philips s ambilightem, ale mám obavu, že to bude obdobné.
Zkuste mi prosím něco doporučit i z jiných značek.

Díky
Mojmír
Kutil71 (33)|21.12.2019 13:54
Dobrý den, já jsem obdobný problém řešil před 3 lety. Nakonec jsem koupil Blueray přehrávač ( Samsung) s kvalitním Full HD Upscaling a jsem spokojený. Kvalita horších videí je viditelně vyšší než na několika TV, které jsem předtím zkoušel ( LG, Samsung, Philips). Navíc možnost přehrávání disků a podstatně lepší ovládání.
Samozřejmě nepřehraje všechno, ale TV také ne. Videa, které nepřehraje převádím program Handbrake.
mojmirus (32)|21.12.2019 14:15
Díky za info.
Ano v současnosti to řeším obdobně. Mám Xtreamer Sidewinder 3 a přes něj vše přehrávám. Má uvnitř i HDD + zapojený NAS.
Jen občas něco nepřehraje a chvílemi se zasekává a má strašně malý font u seznamu souborů a už na to nevidím dobře. Tak jsem to chtěl nahradit komplexně, ale to asi nelze...
Vím, že u současných android tv je možno přehrávat filmy pomocí např vlc playeru. Ten hd upscaling může být lepší přes ten softwarový player? netušite?
Pajos_oldd (40)|21.12.2019 19:45
Zkus si vzít flashku do prodejny a posť si to na vybrané TV. Nevím jaký je tvůj finanční limit, já sám jsem si pořídil LG OLED 55C8 a ta zvládá upscaling velice slušně. Nicméně co se týče seriálů, nakonec jsem si po koupi nové TV předplatil NETFLIX a co chci najdu tam v lepší kvalitě, než jsem si kdy postahoval.
mojmirus (32)|3.1.2020 14:14
[QUOTE=Pajos_oldd;538703]Zkus si vzít flashku do prodejny a posť si to na vybrané TV. Nevím jaký je tvůj finanční limit, já sám jsem si pořídil LG OLED 55C8 a ta zvládá upscaling velice slušně. Nicméně co se týče seriálů, nakonec jsem si po koupi nové TV předplatil NETFLIX a co chci najdu tam v lepší kvalitě, než jsem si kdy postahoval.[/QUOTE]

Ahoj. 30 tisíc už je asi přes limit. mimochodem, jak Tvá tv zvládá ne HD TV programy. často pouštíme TV RETRO jako kulisu.
Díky za info
Pajos_oldd (40)|3.1.2020 18:23
[QUOTE=mojmirus;538810]Ahoj. 30 tisíc už je asi přes limit. mimochodem, jak Tvá tv zvládá ne HD TV programy. často pouštíme TV RETRO jako kulisu.
Díky za info[/QUOTE]
Ahoj, SD signál z DVBT 2 zvládá velice slušně. Často sleduju dokumenty na Prima ZOOM a nižší rozlišení nijak neruší.