Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

zvuk u ATI TV Wonder

LosG (13)|20.7.2005 05:59
Mám už delší dobu TV kartu ATI TV Wonder (stereo). Od začátku jsem měl problémy se zvukem. S originálními drivery i drivery od Uskova se mi měnila hladina zvuku, nešlo stereo a podobně. Nakonec si v současné době pomáhám DScalerem. Ten zvládá ovládání zvuku u mého TVWondera v pohodě. Zapnu DScaler - vypnu v něm Overlay - pak pustím iuVCR (ve správci zařízení mám zakázaný Audio Crossbar). Takhle ale nemůžu programovat časové nahrávání z různých programů.

Moje dotazy zní:
1. existují ovladače, se kterými zvuk u téhle karty pojede v pohodě?
2. pokud ano, je možno nahrávat duální vysílání tak, abych ve stereo WAVu měl v jedné stopě dabovaný zvuk a ve druhé originál (podobně jako u stereo VHS)?

(to nahrávání duálu řeším opět "nouzově" tak, že do LINE IN zvukovky přivedu signál ze starého stereo VHS videa ;-) )
Ivo Mašek (10205)|20.7.2005 15:19
LosG:
Zkus použít aplikaci ATV_2000. Zde na Tvfreaku je návod:
"Použití ATI TV Wonder s ATV 2000" je zde.
LosG (13)|25.7.2005 21:58
Moc díky za odpověď.
Zkusím nejdřív ty ovladače spolu s mým oblíbeným iuVCR.
Případně pak odzkouším ATV. ATV se mi před těmi cca. 3-ma roky, kdy jsem TV Wondera pořídil, rozchodit nepovedlo. Tak uvidíme teď s tím návodem.
Jano (592)|10.9.2005 19:09
LosG

máš XP alebo iné ?
akú zvukovku ?
zo zvukom som mal problémy aj ja v XP MMC 7,5 -zvukovka creative
SB LIVE 1024 player.
vyriešil som to nejakým ovladačom od SB - ktorý nebol priamo pre ňu
ale išiel bezva.
Lojza_Zpoceny (13)|11.9.2005 20:44
Pokud používáš ovladače, které byly dodávány na CD k ATI TV Wonder, tak kolísání zvuku asi nevyřešíš. Zkus použít ovladače TV Wonder WDM Drivers 1.11 ( ke stažení zde v sekci download) a pojede ti jak iuVCR, tak i zmiňované ATV2000. TV Wondera mám asi 5 let a doporučil bych ti spíš vyzkoušet ATV2000. Ale je to jen a jen otázka vkusu :-)
Lojza Zpocený