Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Philips PUS7304 - sekani obrazu

Nováček
    Registrace
    Jun 2016

Na uvod omluva, ze jsem tu v kratke dobe vytvoril dve temata k teto tv... Tentokrat me trapi sekani obrazu, ktere se projevuje snad u vsech zdroju - YT, Netflix, filmy z USB disku v 2160p i 1080p a osobne to vidim i u programu z anteny. Chvilku obraz bezi plynule a pak na kraticky okamzik se sekne, respektive jako by tv preskocila par framu, takze nemate pocit, ze by to bezelo dejme tomu 24 snimku/sec ale jen treba 5, a pak to zase chvilku bezi plynule. Jakoby tv nestihala, nebo v pozadi bezel nejaky proces, ktery tv neumerne vytezuje. Tv je v podstate v tovarnim nastaveni- stahnul jsem pouze Kodi. Zkousel jem si i ruzne pohrat s nastavenim natural motion -at uz ho zcela vypnout nebo ruzne urovne, ale bez vysledku. Navic kdyz ho uplne vypnu, tak treba u filmu je to naprosta silenost - jako by to nebezelo 24p/s ale podstatne min. Nize dam odkaz na YT, kde jsem se to pokusil natocit, zrovna ale mela tv dobrou chvilku a sekani se projevilo az kolem 35 vteriny - obvykle je to mnohem castejsi. Zdrojem je YT.

https://youtu.be/Rz9ogHwEHu4
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Možné příčiny:
    "YT, Netflix" - vyšší jitter internetového propojení či jeho nestabilita
    "USB disku v 2160p i 1080p" - chybně nebo nevhodně provedený RIP a enkódování filmu
    "osobne to vidim i u programu z anteny" - špatné příjmové podmínky.

Co přehrávání z normálního disku - BD či DVD, tam je to v pořádku?

Nováček
    Registrace
    Jun 2016

Diky za odpoved. BD ani DVD bohuzel nemam, ale co se tyce internetoveho pripojeni, tak tady by nemel byt problem - tv je pripojena pres 5ghz wifi na 100mbit linku. jeste bych dodal, ze u YT jsem zkousel nastavit jen FHD rozliseni a stejne se to sekalo. Pokud jde o USB disk, tak ty konkretn filmy na PC bezi korektne, navic pokud by se jednalo o spatny rip, tak by zasek byl vzdy na stejnem konkretnim miste, ale v mem pripade je to pokazde jinak. Nekdy ten film bezi i nekolik desitek vterin plynule. dokonce jsem si kvuli tomu zkusil poridit novy usb 3.0 flash disk, ale se stejnym vysledkem. A jak rikam sekaji se i filmy v 1080... Moje predchozi TV (Samsung) nicim takovym netrpela a to stala podstatne mene a navic pred temer 5 lety. Rozhodne jsem u ni neznal nic jako sekajici se YT, prestoze bezela na stejne wifi.

EDIT: jeste dodam, ze treba STEAM link - (streamuje se obraz ze hry, bezici na PC) bezi naprosto plynule

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2015

Myslim, ze to bude nieco v telke. SW v TV mas aktualny? Skus pripojit k TV notas cez HDMI a pusti cez neho do TV YT a pozoruj.
    Nemas v telke v USB nieco pichnute? Disk, bezdrot. klavesnicu/mys atd.?

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od chennda Zobrazit příspěvek
    5ghz wifi na 100mbit linku.
    Je nutné používat jedno nebo druhé rozhraní, ale i ta mohou zlobit. Nicméně důležité je připojení a stabilita připojení k ISP (to mám hlavně na mysli) a v tomto případě nikoliv připojení mezi routerem a TV.

PC x86 based a různé instalované přehrávače je zcela něco jiného než TV založená na odvozenin linuxu a jiných specifik. PC si dokáží "poradit" s různými nestandardně ripovanými videi.

Podíval bych se po nové verzi firmare do TV, jestli je.

Nováček
    Registrace
    Jun 2016

Citace Původně odesláno od RoPo Zobrazit příspěvek
    Je nutné používat jedno nebo druhé rozhraní, ale i ta mohou zlobit. Nicméně důležité je připojení a stabilita připojení k ISP (to mám hlavně na mysli) a v tomto případě nikoliv připojení mezi routerem a TV.
    porad mam proste porovnani se starsi TV, kde s YT problem nebyl

Citace Původně odesláno od digitivi Zobrazit příspěvek
    Nemas v telke v USB nieco pichnute?
    mam tam samozrejme ten flash disk

Firmware aktualni je, respektive na strankach philipsu v historii aktualiazci, jsou jeste dalsi dve z 11.11. a 2.12. ale ty asi nejsou k dispozici (asi kvuli lokalizaci?), spis me napadlo zkusit starsi firmware, jen nevim jak se k nemu dostat.

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od chennda Zobrazit příspěvek
    kde s YT problem nebyl
    Před 5 lety. Možná i s jiným ISP.

Nejlépe problém TV prověříš s připojeným přehrávadlem do HDMI.

Podobná témata

1. Philips PUS7304 - seznam kanalu
    Od chennda v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 07-12-2019, 08:23
  2. LCD: philips 65pus6162/12 -xbox one sekani obrazu
    Od lukasvilda v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 14-11-2017, 18:13
  3. sekání - zmrazení obrazu
    Od nosaty63 v sekci DVB-S