Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips PUS7304 - sekani obrazu

chennda (6)|10.12.2019 10:06
Na uvod omluva, ze jsem tu v kratke dobe vytvoril dve temata k teto tv... Tentokrat me trapi sekani obrazu, ktere se projevuje snad u vsech zdroju - YT, Netflix, filmy z USB disku v 2160p i 1080p a osobne to vidim i u programu z anteny. Chvilku obraz bezi plynule a pak na kraticky okamzik se sekne, respektive jako by tv preskocila par framu, takze nemate pocit, ze by to bezelo dejme tomu 24 snimku/sec ale jen treba 5, a pak to zase chvilku bezi plynule. Jakoby tv nestihala, nebo v pozadi bezel nejaky proces, ktery tv neumerne vytezuje. Tv je v podstate v tovarnim nastaveni- stahnul jsem pouze Kodi. Zkousel jem si i ruzne pohrat s nastavenim natural motion -at uz ho zcela vypnout nebo ruzne urovne, ale bez vysledku. Navic kdyz ho uplne vypnu, tak treba u filmu je to naprosta silenost - jako by to nebezelo 24p/s ale podstatne min. Nize dam odkaz na YT, kde jsem se to pokusil natocit, zrovna ale mela tv dobrou chvilku a sekani se projevilo az kolem 35 vteriny - obvykle je to mnohem castejsi. Zdrojem je YT.

https://youtu.be/Rz9ogHwEHu4
RoPo (6061)|10.12.2019 11:53
Možné příčiny:
"YT, Netflix" - vyšší jitter internetového propojení či jeho nestabilita
"USB disku v 2160p i 1080p" - chybně nebo nevhodně provedený RIP a enkódování filmu
"osobne to vidim i u programu z anteny" - špatné příjmové podmínky.

Co přehrávání z normálního disku - BD či DVD, tam je to v pořádku?
chennda (6)|10.12.2019 12:27
Diky za odpoved. BD ani DVD bohuzel nemam, ale co se tyce internetoveho pripojeni, tak tady by nemel byt problem - tv je pripojena pres 5ghz wifi na 100mbit linku. jeste bych dodal, ze u YT jsem zkousel nastavit jen FHD rozliseni a stejne se to sekalo. Pokud jde o USB disk, tak ty konkretn filmy na PC bezi korektne, navic pokud by se jednalo o spatny rip, tak by zasek byl vzdy na stejnem konkretnim miste, ale v mem pripade je to pokazde jinak. Nekdy ten film bezi i nekolik desitek vterin plynule. dokonce jsem si kvuli tomu zkusil poridit novy usb 3.0 flash disk, ale se stejnym vysledkem. A jak rikam sekaji se i filmy v 1080... Moje predchozi TV (Samsung) nicim takovym netrpela a to stala podstatne mene a navic pred temer 5 lety. Rozhodne jsem u ni neznal nic jako sekajici se YT, prestoze bezela na stejne wifi.

EDIT: jeste dodam, ze treba STEAM link - (streamuje se obraz ze hry, bezici na PC) bezi naprosto plynule
digitivi (215)|10.12.2019 12:51
Myslim, ze to bude nieco v telke. SW v TV mas aktualny? Skus pripojit k TV notas cez HDMI a pusti cez neho do TV YT a pozoruj.
Nemas v telke v USB nieco pichnute? Disk, bezdrot. klavesnicu/mys atd.?
RoPo (6061)|10.12.2019 13:01
[QUOTE=chennda;538604]5ghz wifi na 100mbit linku.[/QUOTE]

Je nutné používat jedno nebo druhé rozhraní, ale i ta mohou zlobit. Nicméně důležité je připojení a stabilita připojení k ISP (to mám hlavně na mysli) a v tomto případě nikoliv připojení mezi routerem a TV.

PC x86 based a různé instalované přehrávače je zcela něco jiného než TV založená na odvozenin linuxu a jiných specifik. PC si dokáží "poradit" s různými nestandardně ripovanými videi.

Podíval bych se po nové verzi firmare do TV, jestli je.
chennda (6)|10.12.2019 13:26
[QUOTE=RoPo;538608]Je nutné používat jedno nebo druhé rozhraní, ale i ta mohou zlobit. Nicméně důležité je připojení a stabilita připojení k ISP (to mám hlavně na mysli) a v tomto případě nikoliv připojení mezi routerem a TV.[/QUOTE]

porad mam proste porovnani se starsi TV, kde s YT problem nebyl


[QUOTE=digitivi;538605]Nemas v telke v USB nieco pichnute?[/QUOTE]

mam tam samozrejme ten flash disk :)

Firmware aktualni je, respektive na strankach philipsu v historii aktualiazci, jsou jeste dalsi dve z 11.11. a 2.12. ale ty asi nejsou k dispozici (asi kvuli lokalizaci?), spis me napadlo zkusit starsi firmware, jen nevim jak se k nemu dostat.
RoPo (6061)|10.12.2019 13:46
[QUOTE=chennda;538609]kde s YT problem nebyl[/QUOTE]

Před 5 lety. Možná i s jiným ISP.

Nejlépe problém TV prověříš s připojeným přehrávadlem do HDMI.