Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak velkou TV

BigSandy (163)|8.12.2019 16:11
Zdavím.
Uvažují o nove TV 55" nebo 65"
Budu na ni čučet na vyalemost 3 m.
Signal mam z normalni antena - rod.domek.
V prodejně mi prodavač tvrdil, že 65" brat nemám, prý signal z anteny není moc kvalitní a na 3 metrovou vdalenost budu vidět, jak to kostičkuje.
Je to pravda?
vivid.sk (11472)|8.12.2019 18:39
Nie, "kostickovanie" by si vidiet nemal, HEVC uz nekostickuje pri korektnom nastaveni enkodera. Ale budes vidiet arfetaky v obraze a samozrejme SD rozlisenie uz dnes nepatri v ziadnom pripade medzi seriozne sdroje signalu.

Zaobstaraj si lepsi zdroj signalu, v pripade RD napriklad satelitny, a kludne si kup 60-65" TV. V opacnom pripade je menej viac, kludne mensiu TV, vyzeraju na nej vizualne artefakty milosrdnejsie.
kuman (131)|8.12.2019 18:48
Prodavač měl částečně pravdu.Tv o uhlopříčce 55" bude s ohledem na příjem pozemního vysílání HD/SD lepší volba.Pokud máš dobrý signál,tak kostičky nehrozí,ale jde o kvalitu obrazu v SD příjmu. Sledovací vzdálenost u HD programu je tak okolo 2,5 m a SD programu je okolo 4 m. Takže uhlopříčka 55" je takový kompromis.
Nivelle (1)|31.1.2020 01:09
Když jsem kdysi kupoval první TV, taky jsem věřil tomu počítání, jako taková úhlopříčka na takovou vzdálenost apod. A litoval jsem. Teď jsem koupil to největší, co se mi vešlo do auta :) 65SM8600, 65" 4K televize. Koukám na to ze 3 - 3,25 metrů. A moc pěkné. Ale možná potřebuju silnější brýle. A DVBT2 u nás už běží. Takže si to vyzkoušej a uvidíš sám. Každý to má jinak.
BigSandy (163)|6.3.2020 05:20
Kluci, furt chodím očumovat TV po prodejnách a nemohu se rozhodnout, zda tu 55" nebo 65"
Máme na dědině antenaře a ten mi říkal že bych se neměl bát, že mi bude TV vysílaní kostičkovat.
Jsem z Ostravy a vysilač Hošťálkovice mam od baraku 8 km a ze střechy ho vidím a Hladnov mám od baraku 3 km.
Spíše se bojím aby se na tak velké TV dalo dívat i na filmy v horším rozlišení.
Dejte prosím odkaz na nějakou tu 65" TV tak kolem 25 000 abych mohl jit do obchodu kouknout na určity model.
Tu jsou třeba 3 co mají 100 Hz panel
https://www.alza.cz/televize-65-palcu/18862382.htm#f&limit=-1--25000&cst=null&cud=0&pg=1&prod=&par3452=3452-45813
Děkují
Kutil71 (33)|6.3.2020 10:07
Dobrý den, docela dobré recenze jsou:
https://www.covybrat.cz/recenze-samsung-ue55ru8002/
https://www.covybrat.cz/recenze-lg-55sm8600/
Velikost panelu záleží na sledovací vzdálenosti a na tom, jak kdo vnímá případné zobrazované chyby. V mém případě HD programy zhruba 2 násobek úhlopříčky, SD programy zhruba 2,5 násobek úhlopříčky. V obchodě toho moc nepoznáte, jedině si vzít flešku s testovacími videi a TV tam vyzkoušet, což mě běžně zabere tak jednu hodinu a chce to už značné zkušenosti.
Bulwa (65)|7.3.2020 11:42
Taky řeším stejné dilema .Taky Ostrava a příjem pouze z antény . Zatím uvažuji o https://televize.heureka.cz/samsung-qe55q70r/recenze/#section .V 65" už je cenově vysoko , takže asi bude 55". Ovšem největší problém bude přesvěčit manželku :D
V 65" jsem zvažoval tuto https://www.datart.cz/televize-lg-65sm9010-titanium.html
BigSandy (163)|2.4.2020 07:42
@ Bulwa koupil jsi už něco?

Ja čekam o kolik pujde dolu LG OLED55B9PLA až bude vyprodej modelu rok 2019

I když ty 2 v recenzich od Kutil71 take nejsou špatne a i ta Televize LG 65SM9010 titanium nevypada špatně.
Nejsem až tak moc naročný a moc na TV nečučim.
Pajos_oldd (40)|3.4.2020 12:37
BigSandy, pokud jen trochu uvažuješ o OLED a máš na ni rozpočet, tak rozhodně ji vem. Ten obrazový rozdíl je o třídu a LCD to dohánějí berličkama, kterýma podpírají IPS a VA panely o generace starší. Teď moc náročný nejsi a na TV nečumíš. Až tu OLED budeš mít v obýváku, možná se to změní. Dost fajnšmekrů se rodí tak, že poznají kvalitu a už nechtějí jinak.
maciakba (55)|3.4.2020 22:22
doteraz som mal plazmu... nebudem nebude clovek sklamany ak pojde do quantum dot od samsungu napr q70r alebo mam tiez uvazovat o oled co je hore?
BigSandy (163)|4.4.2020 08:22
@Pajos_oldd Nevěřím tomu že když si koupím OLED, se něco změní a ty sračky plné reklam co vysílají určitě zůstanou.
Když se na netu kouknu na TV program, je mi s toho špatně.
Když si vezmeš TV program před 10 lety a porovnáš s dnešním, nic se nezměnilo, furt tam davají to samé, jen reklamy se mění.

V prací si každý den stáhnu jeden film, na který se večer kounu a to úplně stačí.
Jsme tu jen jednou a život je moc krátký, abychom ho promarnili čuměním na ty nesmysly, kterými nás krmi.
Bulwa (65)|4.4.2020 11:23
Zatím ne. Koupil jsem STB DVBT 2 :-) Rozhodl jsem se pro 65" TV , takže jěště počkám (našetřím).
BigSandy (163)|4.4.2020 18:47
Takže tu LG 65SM9010?
Tu jsem našel recezzi na 55SM9010
https://www.covybrat.cz/recenze-lg-55sm9010/#parametry

Kvalita obrazu
U LG je už takovou tradicí, že použitý panel je typu IPS. To nám přináší klasický koktejl slabší černé, lepších pozorovacích úhlů a docela vysokého jasu.

By mně zajimalo jak je to s tým IPS panelem?
Když mam doma LG 47LM660S, ta ma jaký panel?
Bulwa (65)|6.4.2020 19:49
Nevím jesti to bude ta LG. Nová TV bude nejdřív na podzim,ne-li na Vánoce .Uvidím co bude tou dobou v nabídce :-)
patriot (227)|7.4.2020 01:39
[QUOTE=maciakba;539559]doteraz som mal plazmu... nebudem nebude clovek sklamany ak pojde do quantum dot od samsungu napr q70r alebo mam tiez uvazovat o oled co je hore?[/QUOTE]
Po plazmě jedině OLED!
LED nebo QLED je pořád jen LCD. Tzn. je to jen elektronický odpad :-).
Za mne LCD leda na hodinky, mobil, nebo monitor, displej teploměru apod.

Mimochodem, propaguje se, že OLED má nedostižnou černou. Ale mne nejvíc OLED fascinuje, krom prokreslení např. pleťových detailů, zejména schopností zobrazit odlesky. Prostě odlesk vodní hladiny, brýlí hlasatelky ... To je první technologie u které mám pocit, že vidím odlesk, a ne bílou barvu.
Paráda.
Pokud sis plazmu kupoval kvůli obrazu, pak jediný možný nástupce je OLED
maciakba (55)|7.4.2020 23:46
super, uz som bol rozhodnuty pre QE65q70r ale najma z dovodu ze u mna je staticky obraz na 90% tam.... pozeravam preteky kde je status o kolach a podobne ficury nonstop a to pozeram aj pretky ktore ficia hodin.... ano pozeral som ze tie oledy sa tak nevypaluju ved moja nokia n8 mala oled a nic sa nikdy nevypalilo ale chcem mat TV tak na 5 rokov a to sa uz bojim....asi prekusnem tu ciernu kedze pri pretekoch to tak nevadi ano plazmu som kupoval aj kvoli ciernej ale najma tomu ze LCD nestihali rychly pohyb pri sporte