Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE43RU7172 vs technistar s2

Drevicko (10)|6.12.2019 19:44
Zdravím lidi, jdu si pro radu, protože to mě hlava nebere. Tchán si včera koupil Samsung UE43RU7172. Má technisat technistar s2. A volal, jestli bych mu to nezprovoznil. Všechno bylo v pohodě, naladil sem pozemní, rozjel satelit přes hdmi. No trošku sem se drápal v menu(zkoumal, co se dá nastavit) telky a bez příčiny se ztratil obraz z hdmi(satelitu). Provedl jsem už několikrát tovární nastavení obou zařízení, vyzkoušel všechny 3 hdmi, co jsou na TV a na všech stejný. Obraz černý, nicméně osd menu že satelitu to normálně zobrazuje. Můžu se podívat na kvalitu signálu jednotlivých programů, vidím lištu s aktuálním pořadem, sfi menu, všechno. Jen obraz samotného programu je černý a bez zvuku. Satelit jsem zkoušel na 2 dalších televizích a bez problémů funguje. Prostě tomu nerozumím. Neměl sem bohužel po ruce jiné hdmi zařízení, které bych vyzkoušel.
digitivi (215)|6.12.2019 20:41
Len pre info. Preco nevyuzivas sat tuner v TV?
Technilink (HDMI-CEC) mas zap. alebo vyp.?
Najdi si v nastaveniach Technisatu polozku HDCP a skus menit (vyp/zap/auto).
Drevicko (10)|6.12.2019 21:18
No sat tuner sem jen tak narychlo zkusil, napsalo mě to, že neprošla autorizace nebo něco takovýho. Taky je to varianta, která je ve hře. Neměl sem však čas to pořádně prozkoumat. HDMI - CEC jsem zkoušel jak vypnutý, tak zapnutý. Zkusím hdcp najít, i když sem to prolezl snad 10x všechno. Mám pocit, že to přestalo jet, když sem se pohyboval v menu na TV v nastavení rozšíření pásma hdmi nebo tak něco. Jestli to může mít souvislost. Díky za rady..

Edit: teď sem se díval do svyho isia, kde by to HDCP mohlo zhruba být a myslím, že v tom technistaru taková možnost není. Je tam jen format(16:9),zmena měřítka(optimální 16:9),rozlišení hdmi(1080i),a ještě jedna položka ale Hdcp to není.
RoPo (6061)|7.12.2019 10:27
Nastavení HDCP bývá v PC na grafické kartě a někdy i čistě Linuxových příjmačů - což Technisat úplně není. HDCP tato zařízení neumožňují uživatelem měnit. Musí být automaticky funkční a aktivní. Jinak by nemohla být certifikována pro HDMI připojení jako spotřebitelská elektronika.