Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení domácího kina, TV, PC...

Drunksta (17)|30.11.2019 19:39
Dobrý večer,

snažím se vyřešit následující hlavolam:

Mám domácí kino Sony BDV-N7200W (dále jen DK). Do něj mám popocí optiky vyvedený zvuk z PC. V položkách DK je pod záložkou TV, pod kterou se přáhrává zvuk z PC. Dále mám TV Philips 55OLED854. Tu bych rád propojil s DK prostřednictvím HDMI ARC tak, aby DK přehrávalo zvuk z TV. Bohužel po propojení mi TV hlásí, že nelze přepnout na audiosystém, reproduktory TV zůstávají aktivní. Jako příčina mně napadá starší verze HDMI kabelu, než potžebná 1.4. Nechá se to poznat pouhým pohledem? Nerad bych zbytečně kupoval další kabel. Ne snad proto, že by to byla nějaká velká innvestice ale spíš proto, že se mi doma kabely začínají hromadit :-)

Dallší dotaz, který mně napadá, je, zda to vůbec bude fungovat správně, když položku TV v DK okupuje zvuk vyvedený z PC. Příépadně jak jinak danou konfiguraci vyřešit. Zvuk z PC potřebuji mít propojený s DK tak, aby nebylo nutné vždycky zapínat TV když chci jenom přehrávat hudbu na PC. Přesně to mi současné propojení přes optiku umožňuje.

Díky předem odborníkům za typy :-)
vivid.sk (11472)|30.11.2019 21:10
1) V kabli problem najskor nebude, hlavne ak ich si ich odskusal viac. Napriek tomu, ak chces mat 100% istotu, kup si "High Speed Cable with Ethernet" (akykolvek).

Je mozne, ze HDMI ARC nerozbehas (je mnoho dovodov, medzi nebom a zemou, niekedy to skratka nefunguje spravne a ostava pouzit len opticky vystup z TV. Hlavne ak je v retazci nejaky vyrobok znacky Philips :D).

Vsimol som si vsak, ze opticky vstup mas len jeden, takze v tomto pripade mozes skusit pouzit barlicku za par eur Optical switcher, ktory navyse aj opticky vstup automaticky prepina podla toho, ktory je aktivny.

https://www.aliexpress.com/item/4000349515177.html


Uz som toto riesenie zapajal u niekoho a funguje to prekvapivo dobre.
Drunksta (17)|30.11.2019 22:08
To je zajímavá krabička. To a samý mám na HDMI protože kino má jen 2 další vstupy. To dálkový přepínání ale fakt nefunguje :-D.
Tohle by mělo být stejný, že?
https://www.emerx.cz/spdif-toslink-digital-optical-audio-3x1-prepinac-s-ir.html


Kabely asi doma nějaký vyhrabu tak to zkusím přepojit. Otázkou je jejich stáří. Netuším, kdy byla verze 1.4 uvedená, ale hromada těch věcí, co mám doma se mi nahromadila během let. Pokud je to novější záležitost, tak ani zkouška jinýho kabelu nemusí být moc spolehlivá.

Nenechal by se k přenosu zvuku z PC do DK použít třeba "modrej zub"? To jsem moc neprověřoval.
Drunksta (17)|1.12.2019 10:28
Tak částečný posun kupředu. Zdá se, že se jednalo skutečně o nevyhovující kabel. Zkusil jsem jiný a TV už nehlásí chybu, pouze napíše, že se přepíná na audio-systém. V menu vstupů také správně uvádí, že na HDMI1 je připojený systém domácího kina a zároveň Nvidia Shield (kterou jsem mělo při zkoušce puštěnou a která je zapojená do domácího kin). Přesto DK nepřehrává zvuk z TV. Zkoušel jsem i odpojit optiku, která ja napojená na PC. Pořád bez zvuku. Nějaký nastavení přímo v menu DK?