Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

posun zvuku u MPEGu...

JindraH (13)|19.7.2005 15:58
Už se z toho asi zblázním. Mám jeden film v MPEGu ve dvou souborech, tak jak byl uložen z TV tuneru WinFast 2000XP Expert. Chci z toho udělat DVD. Je to neořezané (začátek prvního souboru a konec druhého potřebuju oříznout), ale když to přehraju, tak je vše OK. Když to ořezávám, spojuju (samozřejmě bez přepočítávání) nebo konvertuju, je skoro jedno v čem (Ulead Media Studio, MPEG joiner, TMPGEnc,...), tak se mi vždy rozjede zvuk o cca 3 vteřiny. Zkoušel jsem to i převést do čistého AVI, ale tam se objeví před koncem nějaká chyba. Chci to jen oříznout, spojit do jednoho souboru a převést na DVD, ale zkouším vše možné a stále nic. Jak to vyřešit? Díky za podněty.
vlada (3470)|19.7.2005 18:57
Tohle téma už tu bylo dřív - zkus zahledat. Každopádně je problém zřejmě v tom, že MPEG indexuje všechno podle času, takže dokud to je uvnitř kontejneru, je to O.K. Jakmile to ale rozhodíš od sebe, tak se zvuk a obraz rozběhnou. Zkus to třeba demuxnout pomocí DGMPGDec na .m2v a .mp2 (je to MPEG-2 s MP2 zvukem, předpokládam). Potom to zkus přehrát třeba v MPC a uvidíš, jestli se to rozbíhá nebo ne. Pokud se to bude rozbíhat, tak máš velký problém a těžko říct, jestli to vůbec půjde nějak vyřešit. Zachytávat do MPEGu se mi nezdá rozumný.
Ivo Mašek (10205)|19.7.2005 19:18
Pokud stačí "amaterské" sestříhání, mělo by to jít programem AVI-MPEG-ASF-WMV Splitter. Problémy se zvukovou stopáží by tam mít neměl.
JindraH (13)|19.7.2005 19:55
>vlada
No jo, ale do čeho zachytávat? Mám to v podstatě jako digitální videorekordér, většinu jen na skouknutí. Pokud budu zachytávat do nějakého bezztrátového nebo máloztrátového AVI, tak abych měl terabajtovej disk... Chápal bych posun při rekompresi, ale když to udělají i pidiprográmky na slepování dvou mpegů, který to k sobě jen přilepí a trvá jim to půl minuty, tak to už je divné. Možná bude nějaký renonc v tomhle konkrétním případě, u jiných to nedělá, ale když to pustím v přehrávači tak jak to je, tak to jede bez posunu...
mirekv (7169)|19.7.2005 20:15
JindraH
Zkus ještě MPEG demuxnout v TMPGEnc tools a sestříhat v MPEG2Schnittu (video i audio současně).
Ivo Mašek (10205)|19.7.2005 20:40
Zkus ještě MPEG demuxnout v TMPGEnc tools a sestříhat v MPEG2Schnittu (video i audio současně).
To právě umí ten Splitter. A nemusí nic demuxnout.
mirekv (7169)|19.7.2005 20:51
Splitter neznám, je v něm možnost kontroly audia, tedy i souběhu? V MPEG2Schnittu ano, navíc se dá udělat přesný střih. Authoringovému softu je pak jedno, že mu dodáš v-a rozdělené, některý to dokonce vyžaduje. Navíc se v něm, i když trochu oklikou, dá zvuk proti videu posouvat (ne zkracovat, nebo prodlužovat).
Ivo Mašek (10205)|19.7.2005 21:09
je v něm možnost kontroly audia, tedy i souběhu?
Ano, střiháš kompletní videozáběr i se zvukem. Je možnost dvojího střihu. Buď stříháš za chodu, nebo si to nejdříve prohlédneš, zjistíš na časové ose, kdy je potřeba střih a nastavíš do příslušých políček onen čas střihu.
Je to pro amatéry, takové "neohrabané". Dá se sestříhat i film, ale je to "na dlouhý běh". Podstata onoho prográmku tkví v jednoduchosti.
Bullback (352)|20.7.2005 19:57
JindraH:

Na střih jedině Womblevizard, v nouzi BBmpeg. Bez rekomprese zvuku ..., prokládání dle DVD apod, jestli máš vypadlý snímky tak s tím neuděláš ani prd.
JindraH (13)|23.7.2005 11:01
Tak už jsem odhalil problém. Je celkem jedno v čem to střihnu, zatratil jsem původně Ulead Video Studio, protože výsledný soubor každé tři vteřiny skákal o kus dál, bral jsem to jako jeho chybu, ale on to jen blbě přehrával MediaPlayer (proč? je snad k ničemu?), všude jinde to běží správně. A žádná chyba se po střihu neprojeví, zvuk je neposunut. Ostatní pidistřihací programy mají většinou problémy s délkou souborů, ale také vyhoví. Ulead mi ale přijde nejšikovnější, navíc jsem ho dostal k TV kartě. Problém je v tom, že asi po 10 minutách je ve filmu místo (asi 8s), kde trošku poskočí obraz a vynechá se pár snímků. Při přehrávání před rekompresí si toho člověk sice trošku všimne, ale nevadí to a nic se neposouvá. Po rekompresi (Video Studio, DVD Movie Factory 3.5,...) se v tom místě zrodí cca 2s posun zvuku. Co s tím? Kdyby to nebylo důležité místo, tak bych to vystřihnul a slepil, ale takhle nevím... Je nějaký sw na opravu chyb v MPEG? Nebo zkusit ručně do toho ty vypadlé snímky přidat (resp. okopírovat vždy ten předchozí)? Čím nejlépe převést na DVD strukturu? Není chyba v DVD Movie Factory? Díky.
vlada (3470)|23.7.2005 11:26
JindraH

Je to MPEG-2 předpokládam... Dělat rekompresi se mi proto nezdá jako dobrej nápad. Zkoušel jsi ten program co doporučuju Bullback?
Pokud tam jsou vypadaný snímky, tak se s tim dá těžko něco dělat, jedině jak píšeš je tam ručně zdvojit.
Bullback (352)|25.7.2005 14:30
JindraH
[quote]Co s tím?[/quote]

Zjistit proč snímky vypadávají. 9-) 9-) 9-)
JindraH (13)|26.7.2005 08:12
Womblevizard jsem zkoušel, nepřišel mi ničím výjimečný, zůstal jsem u střihu pomocí VideoStudia. Zkouším přidávat ručně snímky, vypadá to, že to půjde. Nevím, proč tohle neřeší nějak poloautomaticky nějaký sw, stačí rostáhnout tu a tam obraz.

>Bullback:
Vyřešila to přeinstalace, takže už je vše OK bez výpadků, ale s tím filmem to nic neřeší, protože už je nahranej tak, jak je. A o to tu běží... No jo, ale do čeho zachytávat? Mám to v podstatě jako digitální videorekordér, většinu jen na skouknutí. Pokud budu zachytávat do nějakého bezztrátového nebo máloztrátového AVI, tak abych měl terabajtovej disk... O kvalitu až tak nejde, stačí cca SVCD. Až budu stříhat DV video, tak to bude o něčem jiném...
Bullback (352)|26.7.2005 11:32
JindraH

Nahrávám do MJPEGu na 40 000kbps a je to optimum jak pro záznam tak pro přehrávání .. MPEG pokuď přehráváš softvérově z PC stojí zaprd jak plynulostí tak kvalitou.

Přidávat ručně snímky to je fakt super :-E :-E :-E
JindraH (13)|26.7.2005 15:17
>Bullback:
Pokud budu nahrávat tři věci týdně a půjde mi o super kvalitu, tak asi taky zvolím MJPEG nebo uncompr. AVI, ale pak to stejně budu komprimovat na MPEG2 (DVD). MPEG2/SVCD mi přijde jako dobrý kompromis mezi zabírajícím místem (cca 58 min/1GB) a kvalitou... :-)

Přidávat ručně snímky je můj koníček. :-D Prostě tam ten poslední před cuknutím je ve výsledku dvacetkrát...
vlada (3470)|31.7.2005 21:19
JindraH
SVCD je nanic. Pokud to opravdu potřebuješ nutně dostat na CD, tak MPEG-4 má při stejné velikosti lepší kvalitu. SVCD je vhodný jedině kvůli kompatibilitě se starými přehrávači.
MacRieder (18)|1.8.2005 18:35
[quote=JindraH]Už se z toho asi zblázním. Mám jeden film v MPEGu ve dvou souborech, tak jak byl uložen z TV tuneru WinFast 2000XP Expert. Chci z toho udělat DVD. Je to neořezané (začátek prvního souboru a konec druhého potřebuju oříznout), ale když to přehraju, tak je vše OK. Když to ořezávám, spojuju (samozřejmě bez přepočítávání) nebo konvertuju, je skoro jedno v čem (Ulead Media Studio, MPEG joiner, TMPGEnc,...), tak se mi vždy rozjede zvuk o cca 3 vteřiny. Zkoušel jsem to i převést do čistého AVI, ale tam se objeví před koncem nějaká chyba. Chci to jen oříznout, spojit do jednoho souboru a převést na DVD, ale zkouším vše možné a stále nic. Jak to vyřešit? Díky za podněty.[/quote]

Nejlepší se mi zdá v současnosti na střih i slepování od Cyber Linku Power Producer 3,procuji s ním už asi něco kolem půl roku a je OK,žádné posuny,dokonce poslední verze převádí do Dvix !!!no a tak to asi vypadá před vypálením:-)
obr_zek_projektu_363.jpg