Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozbočovač na internet MMC + XBOX

jl316151 (39)|16.11.2019 11:21
Ahoj, prosím o radu. Mám MMC a vedle něj konzoli XBOX. Internetový router je o patro výše a já bych potřeboval vymyslet, jak dostat přes jeden kabel z routru signál jak do MMC a do XBOXu. Existuje nějaký jednoduchý rozbočovač?Nechce se mi kupovat switch, nebo spíš existuje nějaký jednoduchý pouze s dvěma výstupy?
Jde mi o to, že herní konzole potřebuje být připojená k internetu, ale když si pak chci pustit film přes síť z PC u routeru, musím přehazovat kabel z xboxu do MMC.
Díky za reakce
Lumca_1 (218)|16.11.2019 11:29
Potřebuješ 2ks tohohle: http://krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=1616

Ale pozor! Je to jen do 100 mega, takže pokud máš gigovou ETH síť pak máš smůlu. Jeden dáš na stranu routeru nebo switche a druhý pak k zařízením. Instalace jednoduchá a rychlá. Jo a ještě potřebuješ 2x ETH spojku.
KamilZ (10277)|16.11.2019 12:14
Raději kup switch, 100 Mbit seženeš do 200 Kč s DPH (1 Gbit do 400 Kč) a máš podstatně univerzálnější řešení, které se určitě neztratí. Ušetřených 100 Kč při použití "rozdvojek" za to myslím nestojí.
Lumca_1 (218)|16.11.2019 19:29
Píše, že switch nechce, takže mnou navržené řešení je pro něj určitě to co hledá. Instaloval jsem u zákošů x desítek těch distributorů a vše šlape léta k naprosté spokojenosti všech. Nemá to žádnou spotřebu, odpadají známé problémy s napájecími zdroji a tím pádem o tom člověk vůbec neví. Jediná nevýhoda (jak jsem psal) je max rychlost 100 mega. Ono, switch sem, switch tam a na roční spotřebě se to určitě podepíše, přece jen nonstop +- 10W á každý switch/router jde už na ročním vyúčtování od distributora el. energie poznat! A v dnešní době je na to masa hodně citlivá, přece jen energie dost zdražuje a v peněžence mají lidi pořád stejně ne-li méně!
jl316151 (39)|17.11.2019 15:47
Díky za rady. Síť mám bohužel gigovou. Pokud se ale nepletu, tak se tímto rychlost pouze sníží, což bych nijak pocítit neměl, ne? Pouze můj neznalý odhad. Hloupý dotaz, ale k čemu budu potřebovat ethernetovou spojku?
Lumca_1 (218)|17.11.2019 16:49
K připojení obou distributorů ke stávajícímu LAN kabelu, pokud nemáš na obou koncích zásuvku. Potřebuješ přece spojit oba RJ45 konektory s distributorem.