Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozdilna kvalita vysledneho DVD

Monti (49)|19.7.2005 13:36
Zdravim, mam takovy dotaz tykajici se masteringu DVD. Pro vytvareni nekterych DVD pouzivam dva programy dodavane spolecne s HW (Nero 6 resp. NeroVision Expres a Ulead DVD MovieFactory 3) a jako zdroj mam MPEGy ktere vytvarim v ProCoder Expresu. U obou jsem predpokladal, ze pokud mam uz vytvorene MPEGy, tak ze se pri vytvareni DVD jiz nerecoduji a ze jsou pouze zarazeny do DVD struktury. Jenze je tomu opravdu tak? Nahodne jsem zjistil, ze stejne video vypalene stejnou vypalovackou jenom jiny SW se o dost vizualne lisi. Proto se chci zeptat jak to vlastne je a pripadne odkazat na nejake povidani. Dik
ps. prosim k tematu, odkazy na pouzivani jineho SW jsou mimo misu - proste na konkretni PC nelze nic jineho nainstalovat a lze pouzivat jen vyse uvedene
mirekv (7169)|19.7.2005 13:51
Výsledky by měly být stejné, co se týká kvality, zřejmě ti to některý ze softů (případně oba) reenkódují. Poznat bys to mohl podle doby trvání authoringu, měl by trvat několik minut. Nemáš vstupní video moc dlouhé? Softy se mohou snažit připasovat video na velikost DVD a to bez reauthoringu nejde.
Monti (49)|19.7.2005 14:23
Kdyz jsem to testoval, tak vstupni video bylo cca 20 minut s vyslednym datovym tokem cca 9000kbit+audio tj. to co nastavuje defaultne ProCoder pro 60 minut DVD. Vytvoreni DVD, bez vypalovani, trvalo u obou cca 10 minut. ProCoderu vytvoreni MPEGu trvalo priblizne 40 minut.
Jeste ke kvalite - obraz z Nera je viditelne zrnitejsi - tedy pokud se to prehrava vedle sebe na stejnem zarizeni (DVD+TV - po prehozeni se to chovalo stejne, takze jsem vyloucil vliv HW). Naopak z Uleadu se ve tmavych mistech objevily takove ty nehezke "stejnobarevne" oblasti.
mirekv (7169)|19.7.2005 14:53
No na rendering mi to připadá krátké, na prosté poskládání zase dlouhé, to ti asi musí poradit ten, co s těmito softy dělá. No já bych zkusil (nechci tě nutit) udělat authoring v Ifoeditu, je to asi 1MB soft, free a neinstaluje se, jen se spustí.
vlada (3470)|19.7.2005 18:46
mirekv
Další podobný program je Muxman, taky to je jenom jeden exáč bez nutnosti instalace. Jako vstup chce ale .m2v a .ac3 nebo .mp2. Demuxnout se to z MPEGu případně dá programem DGMPGDec (respektive jeho částí DGIndex).
Nero je známé velmi rychlým (a nekvalitním) renderingem a 10 minut renderovat 20-ti minutový záznam se mi nezdá nereálný. Každopádně pokud vim, tak Nero nerenderuje znovu video, pokud se mu zdá, že je ve správném formátu. Často se mu to ale nepovede správně odhalit, tak to raši přerenderuje. Podle mě má vypalovací program vypalovat a authornigový soft vytvářet DVD.
Modena (1706)|19.7.2005 18:54
vlada
[quote]Podle mě má vypalovací program vypalovat a authornigový soft vytvářet DVD.[/quote]
Já jdu ještě dál - vypalovací soft má vypalovat, encoder encodovat a masteringový vytvářet strukturu DVD ! :-E
Nechat soubory překódovat Architectem, nebo Encore není dobrej nápad ! :BB:
ai (2993)|19.7.2005 20:05
jo,jo muj tata vzdy rikal "Na vsecko musis mit ten spravny vercajk" :-)
Fantas! (3016)|21.7.2005 11:21
Kdyby autoringove programy mely dvoupruchodove encodovani, tak by mi to ani nevadilo...sem tam mam vyrenderovany DV zaznam, tak ze by to nemuselo byt na skodu!
Ale jinak je lepsi nachystat si to hezky ve strihovem programu. Uz i ty markery se tam delaji lip a presneji... B-)