Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prenos Dolby Atmos z NAS do TV/receiver

royb (2)|12.11.2019 19:41
Dobrý deň,
prehrávam UHD filmy z NAS na TV (medzi nimi ešte router), TV však nepodporuje DolbyAtmos (TrueHD) audio stopu.
TV ďalej posiela zvuk cez optiku do receiveru, receiver je bez HDMI, tiež samozrejme nevie Atmos a nemá ani ethernet konektor, audio zvláda po DTS-ES.
Chcel by som sa preto poradiť, či má význam investovať do nového receivera s podporou pre Atmos
a ako zapojiť NAS s TV a receiverom pre výstup v kvalite - UHD, 10bit, HDR, Atmos.
Vopred ďakujem za rady a skúsenosti.
Ospravedlňujem sa, ak som príspevok nevložil do správnej sekcie.
vivid.sk (11472)|12.11.2019 21:07
[QUOTE=royb;538321]Chcel by som sa preto poradiť, či má význam investovať do nového receivera s podporou pre Atmos [/QUOTE]
To nieje otazka na nas, ale na teba, ci mas adekvatny audio setup pre vyuzitie Dolby Atmos a ci chces upgradovat.
Nasledne bude nutne prehravacom ist do AVR cez HDMI kabel, cize budes musiet investovat este do playera. Na prehravanie v TV zabudni (pokial TV nema eARC).
royb (2)|13.11.2019 12:37
Ďakujem za info.
TV používam ako prehrávač multimédií z NAS, kvôli Atmos by som mohol použiť ako prehrávač aj X ONE S, neláka ma však obhospodarovať ďalší komponent.
Zvuk som chcel cez TV len "prepustiť" ďalej do AVR - mám 20ročný DTS-ES AVR bez HDMI, ktorý by bolo preto nutnosť vymeniť.
Tento príspevok som vlastne napísal práve preto, aby som zistil, či má vôbec význam do AVR s Atmos investovať a zároveň si udržať stávajúci komfort ovládania.
Usmernil si ma ale čo sa týka ARC terminológie, mám TV iba z ARC (nie eARC) a tu vidím: https://lnk.sk/rMUY že LG B8 passthrough pre Atmos nepodporuje, takže perspektívne TV s eARC.
Už len teoreticky by ma ale zaujímalo či sú niekde inde limity prenosu Atmos v zapojení: NAS -> ethernet (CAT6) -> TV s eARC -> hdmi -> AVR s Atmos dekodérom pre požadovanú kvalitu zvuku ovládanú iba diaľkovým od TV.
Pekný deň