Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaké kombo DVB-S2/T2/C pro Pioneer PDP-427XD?

jege (5)|10.11.2019 16:37
S ohledem na brzký přechod na novou normu TV vysílání, hledám nějaké kombo DVB-S2/T2/C pro Pioneer PDP-427XD (plazma 1024x768 pixelů s CI). Hledám něco spolehlivého, co zvládne jak nové pozemní vysílání, tak i nahradit satelitní přijímač a umožní i připojení k Internetu (hlavně Youtube) přes LAN i WiFi. Na Internetu jsem našel hromadu různých různých přístrojů, ale netroufám si odhadnout, který by byl pro mé potřeby nejvhodnější: https://www.videotech.cz/hd-kombo-prijimace-c1019/ nebo https://eshop.sapro.cz/satelitni-techni ... s_c16.html . Cenově tak 1.500 - 3.500 Kč, v odůvodněných případech i více.

Kromě dosavadního satelitního přijímače, paraboly a venkovní antény pro pozemní TV vysílání, máme i centrální STA, který se nedávno opravoval a modernizoval, ale nevím, co všechno tam je, jak to bude fungovat po vypnutí starého typu vysílání a jestli nějak konvertuje novou normu na starou.

Další možností je nějaký modul do do CI slotu v TV, ale netuším, jestli by takhle šel vyřešit aspoň příjem DVB-T2.

Poslední variantou je UPC TV, od kterého mám kabelový internet a jelikož mám v PC TV kartu, tak jsem zjistil, že jsou tam dostupné i nějaké TV kanály, ovšem PC a UPC modem mám na jedné straně bytu a TV na druhé. Dodatečné kabely tahat nechci, ale v bytě mám dost složitý TV rozvod, abych měl SAT a TV signál ve 4 místnostech a rozbočení je v předsíni, takže není problém přesměrovat nebo rozdvojit UPC signál na opačnou stranu nebo na obě strany bytu. Šlo by prostě UPC signál rozdvojit a mít UPC Internet na jedné větvi a UPC TV na opačné nebo na obou větvích? Popřípadě sehnat ještě jeden UPC modem a mít i Internet na obou větvích (kdysi dával UPC automaticky 2 IP adresy na jedno odběrné místo, ale netuším, jak je to nyní).