Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr DVB-T2 Set-top boxu

JanA1 (1)|6.11.2019 19:53
Zdravím,

sháním nějaký levnější set-top box (s kompresí H.265/HEVC pro ČR). Nezáleží mi na extra funkcích, chci ho hlavně pro příjem televizního vysílání.
Na čem mi ale hodně záleží, je samotné uživatelské prostředí set-top boxu. Mám Samsung TV s pěkným a přehledným prostředím (přehledné EPG, zobrazení informací o pořadu, seznam kanálů a další...). Nechci o toto přijít jenom kvůli nějaké malé krabičce a zvlášť po zkušenostech s DVB-T1 set-top boxem, který jsme používali u staré TV. V eshopech jsou bohužel jen parametry a vyobrazený samotný přístroj, nikoliv uživatelské prostředí po zapojení do TV.

Můžete mi tedy doporučit nějaký šikovný set-top box s hezkým a přehledným uživatelským rozhraním?
Moc děkuji!
RoPo (6061)|7.11.2019 08:16
To je hodně diskutabilní - hezké uživatelské prostředí. Každý si pod tím představí něco jiného a každému vyhovuje něco jiného.

Postupně/naráz koupit přes e-shop nějaké modely a pokud nebude vyhovovat, tak ve 14 denní lhůtě vrátit (pokud nekupuješ STB na IČO, což nepředpokládám).
Jinak různé recenze STB jsou na různých webech včetně prostředí. Ale samozřejmě nejsou zrecenzovány všechny možné modely.

Několik recenzí, které jsem namátkou našel:


Celý YT kanál jednoho prodejce:
https://www.youtube.com/channel/UCac3UT31AQKbSyAdQ4REokg
Dagy2 (3153)|7.11.2019 12:29
Jak píše RoPo, tvůj dotaz nemá řešení na fóru. Neexistuje možnost dát ti tip na "hezké prostředí".
Já bych třeba nemohl žít s EPG které ukazuje časovou os a na ní programy jak to třeba ukazují všechny TV nebo Enigma, protože není vidět názvy programů pokud jsou delší. To mi vadí hodně.
Musíš hledat třeba youtube, nebo ještě líp, stáhnout si návod konkrétního zařízení které odpovídá tvojí cenové relaci a podívat se do něj.