Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 22

Téma: 43" televize

Nováček
    Registrace
    Oct 2019

Ahoj, poptřeboval bych poradit s výběrem 43" televize. Máte nějaké typy? Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2019

Tak jsem to pročetl, ale stejně z toho nevím co bych si měl vybrat. Zaujala mě samsung qe43q60r, ale ta nepodporuje divx, tak jsem se díval dál a narazil jsem na lg7600. Taky by to nemusela být špatná volba?

fox fox je offline
    Je tu občas
    Registrace
    Apr 2004

Nováček
    Registrace
    Oct 2019

Nejlíp vychází ten samsung, ale nepodporuje formáty pro přehrávání. Škoda

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od muffin89 Zobrazit příspěvek
    nepodporuje formáty pro přehrávání
    Na přehrávání si pořiď externí "krabičku" - např. přehrávač třeba s Kodi - a neomezuj se touto celkem nepodstatnou věcí. Přednější u TV je kvalita zobrazení obrazu než co a jak umí přehrávat. Většinou hodně TV zaostávají v podporovaných formátech pro přehrávání za aktuálním trendem.
    Nesnáším bezohlednost a lidskou blbost. Nejlépe můj postoj vystihuje citát Jana Wericha: Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem.
    Něco k prodeji...dotazy pište sem

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

Pripojim se take se zadosti.
    Hledam TV:
    1. 43"
    2. 99% sledovani DVB-T, DVB-T2
    3. co nejlepsi Upscaling SD vysilani (DVB-T2 - to nas ceka...)
    4. sledovani prevazne v zeserele mistnosti
    5. pozorovaci uhly vetsinou male (zrejme by vyhovoval i VA panel)
    Vitano:
    a. PVR
    b. Smart ficury
    c. WiFi (ne pouze LAN - neni podminkou)
    d. 100Hz panel zrejme u teto "male" uhlopricky nehrozi

Vyvoj TV nijak nesleduji radu let - pouzivane funguji k plne spokojenosti - nez nastane downgrade na DVB-T2.

Takze i nekolik otazek:
    1. Zrejme bohate postaci FullHD, neni nutnost 4K - byt podavaci tvrdi, ze vyssi rady od vsech vyrobcu maji rychlejsi procesory a tim i rychlejsi odezvy na pozadavky z DO - hlavne Net. Jenze tim se dostavam do segmentu 4K (dle me zbytecne). Jaky je vas nazor? pro vyse uvedene uziti?

Zatim jsem amatersky v prvnim nastrelu:
    LG 43LM6300PLA - zna nekdo system znaceni modelu LG? (na rtings jsou vsechny modely UK - zrejme 60Hz
    Philips 43PUS6503 - IPS?, uz ale 4K
    Sam UE43RU7172 - VA?, 4K

Budu rad, kdyz me opravite a privedete na spravnou cestu do reality.
    Diky.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2015

Bud si vedomy toho, ze podmienkou FullHD (v spojeni s dalsimi poziadavkami) si uz v sucasnosti znacne limitujes vyber. V subehu s poziadavkou 100Hz sa s vyberom limitne blizis (skoro) k nule. Jasne, ze nasledujucich min. 5 rokov nebude v DVBT2 dostupny ziadny pozeratelny nativny 4K kanal.

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Čistě FHD od známějších výrobců u uhlopříček kolem 42" je celkem problém - malý výběr. Zařadit do výběru, pro širší nabídku, i panely do 55", pokud to prostor umožní. Panely 100/120Hz jsou i u takovýchto uhlopříček k dispozici.

Všechny tři vybrané modely mají panel 50/60 Hz. Vybrané LG a Philips (VA panel) mají DirectLED podsvětlení.
    Naposledy upraveno uživatelem RoPo: 25-10-2019 v 14:03

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

Panove, diky za reakce.
    43" je bohuzel max. rozmerovy limit.
    100 Hz - to bylo spise jen takove skadleni, zda o necem nevite.
    SD - precetl jsem nekolik uvah na tema DVB-T2, nikdo zatim presne nic nevi, ale priklanel bych se k nazoru, ze komercni televize budou free vysilat jen v SD. Mozna CT zustane u HD. Proto jsem se vas ptal, zda nemate osobni zkusenost s Upscalingem z SD na novych TV. Totiz, na muj pozadavek v prodejnach, aby mi predvedli SD, vsichni naprosto shodne odpovedeli - to my nesmime. Z cehoz jsem tak nejak usoudil, ze je to asi pekna mazanice, tak proc odrazovat zakazniky.....at se kazdy vychyta a zjisti tu hruzu az doma, ale prodejce uz ma prachy v kapse.
    FHD vs 4K - je mi to k necemu? kdyz stejne temer vse skonci u SD. Asi 4K TV musi mit vykonnejsi elektroniku, aby dokazala vypocitat obraz pro 4K panel, nevim, zda se potom tento vykon uplatni i v ostatnich funkcich - sviznost prepinani kanalu a modu, rychlost nacitani Web stranek, apod.

Nováček
    Registrace
    Jun 2013

Dobrý den, proč by měly komerční televize vysílat jen v SD? Třeba Prima... budou vysílat v HD, pročtěte si:
    https://forum.avmania.zive.cz/viewto...8609#p12398609
    http://www.televizniweb.cz/2019/10/n...multiplexu-22/
    Počítám, že se potom přidá i Nova.
    Jinak mám 5 let starou 100Hz FHD LG vyšší třídy a 1 rok starý 50Hz Philips ( VA, ambilight) - kvalita SD programů je u obou TV zhruba srovnatelná. Navíc 4K můžete využít už nyní, např. při prohlížení fotek.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

Kez by jejich optimisticke plany vydrzely az do do uplneho zruseni DVB-T.

SD Upscale - muzete tedy rici, ze dnes neni u vetsiny novejsich TV velky rozdil. Je to totalni mazanice? nebo koukatelne?

Nováček
    Registrace
    Oct 2019

Tak jsem si tu samsung qled pořídil, ale nemůžu překousnout, že to neumí přehrávat divx apod, takže jí vrátím. Je to škoda

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Prehravat na 4K TV divixy je rovnaka zvrhlost, ako jazdit so sportovym autom po lese. Naviac interny player v Samsungoch je nepouzitelny koli nepodpore DTS, uz nejaky cas. Ako uz vyssie napisal RoPo, externy player to poriesi a daleko lepsie.

Ak by sme ocakavali, ze kazda funkcia v Smart TV bude fungovat (dlhodobo), museli by sme kupovat TV kazde dva roky.

Nováček
    Registrace
    Oct 2019

Občas si chci na tv přehrát stažený film nebo seriál. Nechci mít deset ovladačů na stole proto mě to vadí.
    Jaký přehrávač by jste mi doporučili? Mají jich stovky a nepotřebuji aby měl tv tuner. Díky

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: 43" Philips 43PUS6101 - mám koupit či ne ?
    Od SmKcz v sekci Ostatní značky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 12-04-2017, 18:38
  2. Sony bravia 43"kdl-43w808c
    Od Bmwe46 v sekci Sony
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 19-03-2017, 18:25
  3. Výběr televize - omlouvám se za další "stejné" téma
    Od XmoYomX v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 06-10-2009, 20:06
  4. Ultimátní otázka"Je lepší plazma nebo LCD televize?"