Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 41

Téma: OLED vs. QLED

Nováček
    Registrace
    Dec 2013

Zdravím, chci se zeptat, doporučili byste radši OLED nebo QLED TV? A jakou úhlopříčku na vzdálenost cca.3 metry? Děkuji za rady
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jul 2019

Záleží taky na kvalitě obrazu a co hlavně preferuješ...Za mě určitě OLED a na 3m klidně i 65".

Nováček
    Registrace
    Dec 2013

Preferuji co nejlepší obraz i na hraní her. Právě že v obchodě jsem viděl OLED i QLED a nedokážu úplně posoudit, která má lepší obraz. Nejhorší je, že v obchodě mají obraz jak z pohádky a pak doma je ten obraz "poloviční" mi připadá. Chápu, že záleží na signálu, ale máme satelit a na něm si myslím máme dobrý signál. Momentálně máme 4K LED LG a v obchodě super obraz, doma už se mi to tak nelíbí a momentálně máme 49" TV.

fox fox je offline
    Je tu občas
    Registrace
    Apr 2004

U OLED mas istotu, ze sa skor ci neskor vypali. U LCD je to len moznost .
    Teraz zalezi na tom, ako casto menis televizor. Ak casto (povedzme raz za 3 roky), potom je to jedno. Ak menej casto, potom by som asi volil LCD. Zalezi aj v akom prostredi budes sledovat TV/hrat. Ak pozeras pri zapnutej lampe, potom sa vyhoda OLED-u (kontrast) celkom straca. Rovnako, ako aj ked pozeras na obrazovku priamo (alebo z maleho uhla). Samozrejme, vela zalezi na stasti, aky kvalitny kus chytis.

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

OLED na hraní her moc nedoporučuji. Stále se stává, že díky statickému obrazu (GUI) se obraz po čase (rok,dva) mírně vypaluje. Ale záleží jak dlouho vždy budeš hrát jednu hru.

Nováček
    Registrace
    Dec 2013

Momentálně mám vyhlídnutou Samsung QE55Q70R, ale budu kupovat někdy v říjnu možná v listopadu, takže se můj výběr může ještě změnit.

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Ja som sa rozhodol pre Qled... No zainvestoval som a kúpil som si Samsung TV QE 55q90r... Pokiaľ som čítal recenzie, tak sa vyrovná i vo väčšine ukazovateľoch prevýši najlepší Oled od LG!... Mám ho necelý mesiac, pohral som sa s nastaveniami a som dokonale spokojný.

Je tu občas Avatar uživatele mila001
    Registrace
    Dec 2008

Rozhodně to Oled nepřevýší a to ani náhodou,je to jenom šidítko na lidi.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od mila001 Zobrazit příspěvek
    Rozhodně to Oled nepřevýší a to ani náhodou,je to jenom šidítko na lidi.

Top aktualne najlepsich TV podla webu rtings.com, kde su tie LCD ?

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: rtings.png 
Zobrazení: 975 
Velikost: 75.2 KB 
ID: 35113

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    kde su tie LCD ?
    Tak máš tam jednu LCD/LEDku - QLED od Sáma. Ale OLED je téměř ve všem lepší než LCD. Jediný nešvar, stejně jak v době plazem, je statický obraz a statické GUI videoher. Ale vše je podobně snesitelné jako u plazem.
    Nicméně většina výrobců TV používá stejně OLED panely od LG a elektroniku má jen každý výrobce svoji. Pravé RGB OLED dělá Samsung a Panasonic, ale tyto panely jsou stále barevně dlouhodobě nestabilní a dražší než panely od LG.

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Pri plnom lokálnom stmievani je čierna čiernou, žiadny haló efekt, pozorovacie uhly výborné.... Nevidieť žiadne skreslenie, vykreslenie detailov lepšie ako u oledu, HDR super, hry tiež. A životnosť obrazovky takmer trojnasobná!... Skuknite porovnavajuce videá na YouTube!... Dal som síce za tú telku Samsung TV QE 55q90r 53tisic Kč, no neľutujem. Vyššia cena sa mi vráti i tou životnosťou tv.... Toď môj názor a skúsenosť.

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Chce to pročítat nějaké lepší recenze,např.https://www.flatpanelshd.com/review....&id=1557215154
    https://www.trustedreviews.com/reviews/samsung-qe65q90r
    Jinak tv určitě ve své kategorii skvělá,v čem asi víc vynikne o proti oledu,je ve více prosvětlené místnosti.A cca 480 stmívatelných zón(Q90R) je o proti cca 8300000 samo emitujících světlo pixelů(OLED) furt málo.Já kupoval před rokem oled za tu samou cenu.V LCD kategorii si cenu asi obhájí,ale vůči oledu,bych Já za ni 53K nedal
    Naposledy upraveno uživatelem skorky: 16-10-2019 v 17:09

Nováček
    Registrace
    Jul 2019

tak každý si pochválí to svoje...jinak nevím co by mě v dnešní době donutilo kupovat LCD.Hry nehraji takže nějaké vypalování neřeším a vše ostatní hovoří jednoznačně pro OLED tv.

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Nemá význam, sa tu dohadovať.... Kto tu tv nemá doma, neuverí.... Hry nehrajem... Ale keď si pustím videa v 4k z YouTube tak to je paráda. Krásne farby, jasné detaily.... Čo má táto tv naviac, 4k procesor, ktorý dokáže vylepšiť i nekvalitný obraz.... LCD ako qled 90R, je skvelá voľba.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Poradilby mi niekto je lepsi oled alebo qled
    Od Vampiress v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-06-2018, 11:30
  2. QLED vs LED
    Od trongix v sekci Samsung
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-10-2017, 11:23
  3. Reakcí: 1