Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Gimbal a clona

maxima (134)|3.9.2019 12:15
Ahoj, moje nezkusenost, budu rad, kdyz poradite. Zacal jsem natacet s gimbalem. Na co nemohu prijit je fakt, ze jak se pohybuji, tak se dramaticky meni kompozice, hlavně clona. Výsledkem je video s perfektními záběry a částmi s totálními přepaly. Za pohybu nelze měnit parametry, takže buď plánovat záběry, což jde poměrně složitě, nebo nějaká finta? ISO na automatiku? Natáčím fotakem Sony7SII. Díky
RoPo (6061)|3.9.2019 14:40
Clonit manuálně.
maxima (134)|3.9.2019 15:22
ještě jsem zapomněl. Používám variabilní ND filtr, takže cloním manuálně , ale zkus to nastavit, pak popoběhnout a vše má zase jiné hodnoty.
MONYS (460)|3.9.2019 17:52
Toto řeší gimbal Zhiyun Crane lab 3, mohu za chodu na rukojeti gimbalu s displayem a nasazenou GH5 měnit clonu iso čas, zapnout/vyp nahrávání+ ostření a zoom pomocí Zhyiun focus modulů.
maxima (134)|4.9.2019 17:54
Pěkný kousek. Ja mám Zhiyun Weebill ten to možná asi umí taky nezkoušel jsem, protože když měníš v jednom záběru, clonu a cas, tak se ti mění parametry v rámci jednoho záběru a to musíš přeci ve filmu vidět. Takže to stejně vystřihneš a ta plynulost akce je pryč. A hlavně nastavením fotáku na slunci někdy ani nestačí, musíš mít ND filtr, nebo clonu na max, většinou však točíš akce z blízka, takže vše ostré a bokeh je pryč. Jde použít to ostřící kolečko i na ten ND filtr? Pak by to snad mohlo být plynulé při správně nastavených parametrech a použitelné i když od oka a asi ne přesně. Máš nějaké video s přechodem šero světlo v jednom plynulém záběru? Mrknul bych a zkusil se pokoušet jak píšeš.
MONYS (460)|4.9.2019 18:37
Tak asi ostř. kolečko nepůjde s ND filrem tam si musíš nastavovat ručně já filtr nepoužívám ani ho nemám.
marko65 (193)|7.9.2019 18:57
Maxima:
pri presuvani s gimbalom nie je ralne manualne menit parametre clony, iso. Ja to robím tak, ze si nastavim kompoziciu na najhorsom mieste, aby som nemal prepal a potom ju zamknem. Netocim v nejak moc extremnych podmienkach, takze tento sposob mi vyhovuje
maxima (134)|9.9.2019 11:34
Marko, Dobry tip. To je urcite reseni. Diky moc, vyzkousim.