Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Gimbal a clona

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2016

Ahoj, moje nezkusenost, budu rad, kdyz poradite. Zacal jsem natacet s gimbalem. Na co nemohu prijit je fakt, ze jak se pohybuji, tak se dramaticky meni kompozice, hlavně clona. Výsledkem je video s perfektními záběry a částmi s totálními přepaly. Za pohybu nelze měnit parametry, takže buď plánovat záběry, což jde poměrně složitě, nebo nějaká finta? ISO na automatiku? Natáčím fotakem Sony7SII. Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Clonit manuálně.
    Nesnáším bezohlednost a lidskou blbost. Nejlépe můj postoj vystihuje citát Jana Wericha: Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem.
    Něco k prodeji...dotazy pište sem

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2016

ještě jsem zapomněl. Používám variabilní ND filtr, takže cloním manuálně , ale zkus to nastavit, pak popoběhnout a vše má zase jiné hodnoty.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jul 2008

Toto řeší gimbal Zhiyun Crane lab 3, mohu za chodu na rukojeti gimbalu s displayem a nasazenou GH5 měnit clonu iso čas, zapnout/vyp nahrávání+ ostření a zoom pomocí Zhyiun focus modulů.
    Naposledy upraveno uživatelem MONYS: 03-09-2019 v 16:58

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2016

Pěkný kousek. Ja mám Zhiyun Weebill ten to možná asi umí taky nezkoušel jsem, protože když měníš v jednom záběru, clonu a cas, tak se ti mění parametry v rámci jednoho záběru a to musíš přeci ve filmu vidět. Takže to stejně vystřihneš a ta plynulost akce je pryč. A hlavně nastavením fotáku na slunci někdy ani nestačí, musíš mít ND filtr, nebo clonu na max, většinou však točíš akce z blízka, takže vše ostré a bokeh je pryč. Jde použít to ostřící kolečko i na ten ND filtr? Pak by to snad mohlo být plynulé při správně nastavených parametrech a použitelné i když od oka a asi ne přesně. Máš nějaké video s přechodem šero světlo v jednom plynulém záběru? Mrknul bych a zkusil se pokoušet jak píšeš.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jul 2008

Tak asi ostř. kolečko nepůjde s ND filrem tam si musíš nastavovat ručně já filtr nepoužívám ani ho nemám.

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2011

Maxima:
    pri presuvani s gimbalom nie je ralne manualne menit parametre clony, iso. Ja to robím tak, ze si nastavim kompoziciu na najhorsom mieste, aby som nemal prepal a potom ju zamknem. Netocim v nejak moc extremnych podmienkach, takze tento sposob mi vyhovuje

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2016

Marko, Dobry tip. To je urcite reseni. Diky moc, vyzkousim.

Podobná témata

1. univerzální sluneční clona ?
    Od tommmyt v sekci Volná témata
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 19-07-2014, 07:07
  2. Sluneční clona
    Od Blow v sekci Videokamery
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-09-2008, 17:23
  3. Sluneční clona
    Od LiSt v sekci Videokamery