Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nedaří se připojit Sony Android TV (VLC) na síťový disk WD MyCloud EX2 Ultra (login failed)

kitemonkee (1)|2.9.2019 11:27
zdravím,

jestli se to již tady někdy řešilo, tak se moc omlouvám, ale nenašel jsem to (kdyžtak reply s linkem, dík).

k problému:
1) mám síťový disk WD MyCloud EX2 Ultra, připojený kabelem na WiFi router, normálně funguje, z počítačů (Windows) a mobilů (Android) se na něj doma dostanu v pohodě, drátově nebo i přes WiFi, prostě žádnej problém
2) mám "novou" smart TV Sony KD-55XF7596 (Android, myslím Oreo), připojena na WiFi router bezdrátově, vše funguje dle očekávání, internet, YouTube v pohodě.

chtěl bych si přehrávat videa přímo z toho disku, na netu se někdo zmínil že ideál je používat VLC Media Player, což mi vyhovuje páč ho používám primárně i na PC i na mobilu.

VLC ten disk na síti vidí (nadetekuje sám), po otevření složky disku nabídne i seznam sdílených složek (foto, video, atd...).
po výběru složky se zeptá na login/password a zde nastává problém: na ověrěnou kombinaci jména/hesla (kterou se na ten disk v pořádku připojím z Windows PC, nebo z Android mobilu) mi vyhazuje Login Failed. znaky zadávám korektně, ověřeno zpětně na PC, vytvořen nový účet, nic nepomáhá.

VLC u toho přihlašování píše že login by měl být ve formátu DOMAIN;username. doménu žádnou nemám, takže jsem zkoušel i různé kombinace ("username", ";username", "username;username", atd...), ale nic z toho nezabralo...

poradí někdo?

díky moc!

-Radovan-
Foolproof (2713)|2.9.2019 13:51
Zkus přímo ze zařízení přes webinterface - settings upgradovat My cloud firmware.
Potom povolit - akceptovat device security certificate.
Cvičně zkus některý ze stovek playerů - VLC není až takový zázrak.