Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Šifrují televitory a settopboxy DVBT2 nahraný pořad ?

qtc (14)|27.8.2019 09:59
Dobrý den,
chtěl bych koupit settopbox pro DVBT2 (h265) a rád bych, aby to šlo přehrát počítačem a abych mohl vystříhat reklamy.
Od prodavačů mám rozporuplné informace. Někteří tvrdí, že to samozřejmě bez problémů jde, jiní říkají, že to nejde, protože záznam je kvůli autorským právům šifrován.
Existuje na trhu nějaký settopbox, který to umí ?
RoPo (6061)|27.8.2019 10:54
Televizory vesměs šifrují. STB například u AB CryptoBox ze SAT tuneru lze soubory zkopírovat do PC a tam utilitkou dekódovat. Takže ten také šifruje, ale je nástroj na dekódování. Pak jsou Linuxové přííjmače, což Cryptobox také je, které umí ukládat nahrávku již rozkódovanou. Ale po takových jsem nikdy nepátral.
Retiree (659)|27.8.2019 15:08
Pokud jsem pochopil dotaz, pak, jak pše RoPo, televizory vesměs záznamy šifrují, a takový záznam je kdekoli jinde neoužitelný, STB jak který...
Ale pro daný účel (a pro začátek) se mi jeví daleko vhodnější nějaký DVB tuner do pc. Aktuálně, kdy jsou zatím všechny stanice nekódované (Free to Air), plně vyhoví nějaký USB DVB-T dongle, například typu Astrometa (samozřejmě s řádnou anténou). USB dongle bývá funkční s mnohým softem, i ten přiložený bývá použitelný.
Po zavedení řádného vysílání, kdy budou některé stanice pouze placené, se můžeš rozhodnout pro nějaký interní tv tuner, který má CI rozhraní - slot pro CA modul s dešifrovací kartou....