Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NEJDE ZVUK z TV do domácího kina při DVB-T2

ROMAN SAMSUNG (4)|7.8.2019 16:19
Dobrý den,

chtěl bych poprosit zdejší "chytré hlavy" o radu. Řeším problém, že mi nejde zvuk programu z TV do domácího kina, ale pozor-pouze při programu vysílání DVB-T2.
Při normálním DVB-T to funguje i při přehrávání videa z úložiště. Televize je SAMSUNG UE65RU8002U a domácí kino je PANASONIC SA-BTT190. Propojení mám HDMI kabelem HAMA AWM style 20276 z televize port HDMI4-ARC v nastavení povolen a výstup je ve formátu Dolby digital. Proč nejde zvuk přes kino i při DVB-T2 vysílání a dá se to nějak uchodit? Výměnou HDMI kabelu? Nebo televize i kino mají optický vstup/výstup, tak koupit propojovací kabel a zkusit toto? Nebo je to jiná forma zvuku a chodit to nebude? Prosím poraďte mi, ale srozumitelně-nejsem odborník. Děkuji moc všem za ochotu.
Foolproof (2713)|7.8.2019 21:09
Zvuk je v DVB T2 komprimován jako HE AAC. Signál je do HDMI ARC posílán netknutý a zřejmě kino to neumí dekodovat.
Vyzkoušel bych ten SPDIF, tam by se snad mělo dát nastavit, aby byl na výstupu Wav, to by mělo kino zvládnout.

Dekodvaný výstup bude i na sluchátkovém výstupu jako analog.

HE AAC pouřává asi i parametrické stereo, nevím, nemám s tím zkušenosti.
ROMAN SAMSUNG (4)|8.8.2019 14:22
Dal jsem optický kabel a funguje to. Je to zvláštní, ale jde zvuk i z kanálů DVB-T2. Ale mám ještě jeden problém-kam a jak napojit sluchátka-JACK 3,5mm, když televize má pouze HDMI, USB, OPTIKU a to je vše. Nevíte prosím jak se to řeší?
Foolproof (2713)|8.8.2019 17:25
Má to Bluetooth, které se umí připojit na odpovídající reproduktory, viz manual strana 52.str. 114.
ROMAN SAMSUNG (4)|8.8.2019 18:46
...ale já na sluchátkách nemám Bluetooth, ale kabel s koncovkou JACK 3,5mm
Foolproof (2713)|8.8.2019 21:32
Pokud nemá TV analogový výstup, tak každé řešení je krkolomnější než koupě BT sluchátek. Pro nenáročné použití asi 300 Kč
ROMAN SAMSUNG (4)|8.8.2019 22:26
OKI, jdu pohledat...díky.