Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nove MMC

perec (15)|22.7.2019 18:45
Zdravim, potrebuju prosim poradit ve vyberu MMC zhruba do 5000,-kc.
Pozadavky:
4k/60 HDR
H265 HEVC
DTS X, Dolby Atmos nebo aby umel poslat do AVR Denon 1400H surove data pro zvuk po HDMI.
Bylo by ciste jen na videa pres USB, casem NAS.
Youtube 4k/60
Umet zpracovat ruzne fps-nevznikalo to skakajici video.

Doposud jsem mel Zotac Zbox-CI320NANO, ale to je uz za zenitem. TV mam Philips 55PUS6551/12, ta sice umi vse prehrat, ale problem je se zvukem-nejde poslat do AVR surove data pro zvuk Atmos nebo DTS X. Muziku nepotrebuju pres to posilat. Jen videa a youtube, zadny TV tuner, netflix, HBO a podobne. INTEL NUC 7i5BNB by byl vhodny, jak vykonem tak vystupama? Za nepresnosti v nazvoslovi se omlouvam, nejsem zadny odbornik.
Dekuji za rady.
perec (15)|24.7.2019 15:45
Ptam se, protoze co jsem procital, tak bud to ma ono, ale nefunguje to, nebo jsou stare info, nejista podpora MMC, informace nejsou uplne, atd.. INTEL NUC 7i5BNB lze sehnat za dobry peniz, teoreticky by mel mit i nejaky vykon, HDMI ma 2.0a diky tomu podporuje 4k HDR /60, ale jak je to se zvukem s Kodi to nemam tuseni.
vivid.sk (11472)|24.7.2019 21:49
Ak to chces len na tento ucel, mozno by som siel lacnejsou cestou, napriklad skusil CoreElec s novymi ARM procesormi (napriklad ODROID-N2). Zial, treba kupit, otestovat alebo pogooglit informacie, ide o novy HW s novou podporou v CE, takze vela hlbkovych informacii nebude.

Z toho, co vyzadujes nevidim problem v nicom, akurat si zavisly na aktualizacii pluginov ako YT pre KODI. V principe by nemal byt problem pre dany ucel ani so starymi S905X, pripadne Vero4K+, ale doba pokrocila a su tu novsie a rychlejsie moznosti s vyssou rezervou (na rozdiel od S905x)
perec (15)|25.7.2019 19:05
Vero4K+ vypada HW dobre, ale aby vse co slibuje opravdu bez zaskobrtnuti s prehledem splnoval. Velke, obrovske, neomluvitelne minus je, ze ma pouze USB2.0 porty.
vivid.sk (11472)|25.7.2019 21:39
Na USB 2.0 nieje v zasade nic limitujuce, ak pozadujes len prehravanie filmov. Jedine, ze by si chcel Vero pouzivat ako NAS, ale to sa predpokladam pri tomto vykone nechystas :). Vyssie pises, ze zdroj dat bude casom NAS, takze ziadny problem.
perec (15)|26.7.2019 00:21
No prave ze jsem osobne zjistil, ze USB2.0 je u nekterych 4K hdr filmu totalne nepouzitelny, protoze napr. Aliance ma datovy tok jen u videa 58MB/s + datovy tok audia cca 8MB/s a na to USB2 nema. U USB3 zadny problem tam slo prehrat film bez problemu. Pokemon:Detektiv Pikachu ma datovy tok videa 63MB/s atd. A k tomu pricist omezene moznosti napajeni HDD. Myslim si, ze dnes nechavat na zarizeni jen zastarale USB2 je ciry nesmysl a zbytecne degraduje jinak velice dobre zarizeni. Zvlaste kdyz chipset USB3 umoznuje. Tak samo je to s gigovou sitovkou, proc tam strkat jen 100, kdyz neni v soucasne dobe problem mit na zarizeni gigovku, kvuli cene? Radsi si priplatim treba 200,- ale chci to tam mit. Rezerva nikdy neni na skodu. Dnes je proste gigova sitovka a USB3 beznym standartem. Osobne jsem rad, ze moje TV ma oboji, jen bohuzel neumi poslat surovy zvuk po hdmi. Casem si poridim NAS, ale zatim mi funguje a i vyhovuje box s dvema HDD pres USB3. Celkem me zaujalo MMC Odroid-N2 ma vse co ma mit a cena neni tak nijak zavratna. NVidia Shield je taky zajimave, ale je uz celkem starsi i kdyz vykonu ma narozdavani. Na prehravani hudby pouzivam AVR Denon prehraje jak lazensky oplatek tak i DSD 5,6MHz. Na youtube sleduju prevazne 4k/60 videa a jsou jich tam mraky, ne filmy, ale spise takove travel dokumenty od Rambalac, spickove nasnimane v perfektni kvalite. Ale datove toky se motaji cca okolo 25MB/s i vic.
RoPo (6061)|26.7.2019 09:34
USB 2.0 technicky na dobrém chipsetu reálně zvládá kolem 200 Mbps (25 MB/s). Avšak USB 2.0 je navrženo pro datový tok 480Mbps (60 MB/s) a s dobrým HW toto zvládá také. Tebou zmiňovaných 58 Mbps + 8 Mbps nezvládá díky špatně zvolenému chipsetu výrobcem daného zařízení. Za to USB 2.0 nemůže.
vivid.sk (11472)|26.7.2019 11:08
[QUOTE=perec;537794]No prave ze jsem osobne zjistil, ze USB2.0 je u nekterych 4K hdr filmu totalne nepouzitelny, protoze napr. Aliance ma datovy tok jen u videa 58Mb/s + datovy tok audia cca 8Mb/s a na to USB2 nema.[/QUOTE]

Miesas jablka a hrusky. MBit/s nieje Mbit/s. bit vs byte.
Rozdiel je v pismenku :), ktore vo vysledku robi 8x mensie/vacsie cislo.
perec (15)|26.7.2019 12:41
Vivid.sk: Omlouvam se menim to MB. Hlavne ze to vim, ale udelam takovou botu :). Tak uz by to melo byt v poradku.
RoPo: Vim, ze je USB2 papirove na max. 60MB/s, ale to je teoreticky, prakticky o cca tretinu dolu.
Jen nechapu proc tu temer vsichni lpi na starych periferiich (USB2, 100 sitovka), kdyz uz jsou novejsi, rychlejsi a navic jak jsem psal, tak je to uz obycejna spotrebka.
Ale k veci, Odroid-N2 je vhodny ci ne? Hmm, tak je uz stejne fuc a certvi kdy budou a zda vubec.
vivid.sk (11472)|27.7.2019 22:43
[QUOTE=perec;537801] Vim, ze je USB2 papirove na max. 60MB/s, ale to je teoreticky, prakticky o cca tretinu dolu.[/QUOTE]
Prakticky staci, ak to pojde na 1/3 - 1/2 z tohto toku, to je stale podstatne viac, ako moze byt maximalny datovy tok UHD diskov a stale je to rychlejsie ako 100mbit sietovka.

N2 by rozhodne stal za otestovanie.
perec (15)|3.8.2019 14:14
Tak jsem poridil Odroid N2, ale nevim jak dostat na eMMC pamet core elec. Poradte prosim postup pro lopatu. Na Zbox to je jednoduche u tohodle tapu. Mam eMMC 16GB s predinstalovanym androidem, ale to je takove tezkopadne. Tak bych na to chtel nainstalovat CoreELEC. Diky.
Foolproof (2713)|3.8.2019 15:09
perec (15)|3.8.2019 15:48
To jsem si precetl, nainstaloval dle navodu a akorat se mi tam objevilo Petitboot a par radku textu a to je prave ten problem co s tim. U libre na Zboxu mi to hned najede na kodi, tady ne. S timto nemam vubec zadne zkusenosti. Tak jsem vyzkousel nekolik img a u vsech je to stejne-textove nastaveni Petitboot a vic nic.
vivid.sk (11472)|3.8.2019 17:48
[QUOTE=perec;537813]Petitboot a par radku textu a to je prave ten problem co s tim.[/QUOTE]
akych par riadkov textu. Prepis, pripadne odfot a hod sem.

[QUOTE=perec;537811]Poradte prosim postup pro lopatu[/QUOTE]
Ten postup je vzdy rovnaky, v pripade CoreElec este jednoduchsi, kedze nemusis zhanat dtb trees.

Stiahnes odtialto: https://coreelec.org/#download verziu pre tvoj Odroid N2, konkretny stiahnuty image cez rufus kopnes na SD kartu, ktoru pichnes do pristroja a to je vsetko.
perec (15)|3.8.2019 18:42
Bohuzel nemam to jak vyfotit, tak jsem sem dal toto: https://i.imgur.com/VM6llgR.jpg
Ten postup jak pises delam, ale vzdy se mi tam objevi Petitboot a nic nejde spustit.eMMC nechci zatim mazat, je tam nahrany android a ten jede. S SD kartou zkousim zda to pujde a pokud ano tak pak teprve bych to hodil na eMMC.
Ted jsem to zkousel s USB fleskou a samozrejme opet Petitboot a kdyz kliknu na CoreElec, tak to pise ze "Nelze určit typ souboru /usr/var/petitboot/mnt/dev/sda1/kernel.img. Jsem z toho jelito.
perec (15)|3.8.2019 23:31
Tak uz vse funguje jak ma. Aktualizoval jsem firmware Petitboot. CoreElec je nainstalovany na eMMC. Bylo ale nutne vytvorit Hash(ja jsem pouzil MD5) a po nahrani na eMMC jsem provedl verifikaci. Samozrejme casti dat byly poskozeny a to vzdy, kdyz jsem to nahral na pametove medium. Pak jsem pouzil read, nechal data opravit a jede to.
whitesak (406)|6.8.2019 09:55
Super,
napiš sem prosím svoje zkušenosti, jak CoreELEC na Odroid N2 běhá...
Díky.
perec (15)|6.8.2019 17:22
Prvni zkusenosti jsou dost dobre.CoreElec se aktualizoval na posledni verzi. Zatim mam nainstalovane jen 2 pluginy-NHK Live a Bob Ross(oboji slape skvele). Z filmu zatim jen par korejskych filmu ve FHD s DTS, bez problemu, zvuk spravne vyhodnoceny dle info. Obraz detekuje HDR a TV se prepne na HDR. Ovladani funguje s ovladacem z TV, jen pri vypnuti se vypne i tv, ale to se da mozna zmenit v nastaveni. U filmu Alita Battle Angel HEVC, take bez problemu jak obraz(HDR10, 3840x1608 pastrough funguje) U Star Trek Beyond HEVC, obraz 3 840x2 160 vse bez sekani HDR10. Existuje nejake neco na kompletni vyzkouseni teto masinky s CoreElec? Takhle se mi to jevi v pohode, jen na TV se mi zda, ze Kodi reaguje trochu rychleji.
perec (15)|10.8.2019 23:29
Tak jsem zkousel co Odroid N2 s CoreElec 8.3 prehraje a az na drobne zacukani na zacatku prehraje plynule toto:jellyfish-400-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv 400 Mbps. Prehravano pres USB s prenosneho HDD 2.5 500GB USB 3.0. Pocatecni zacukani na zacatku je mozna diky nastaveni male hodnoty bufferu u kodi. Cokoliv o nizsim datovem toku prehraje zcela bez problemu. Nevite jak se da v Kodi nastavit buffer na vyssi hodnotu? Nikde jsem to tam nenasel.
Foolproof (2713)|11.8.2019 11:12
Asi myslíš video cache, pokud ti to dělá u jenom u citovaného souboru, tak to neřeš. Protože nebudeš cpát na disk giga a giga 4k souborů, raději se věnuj plynulému streamování např. ze StreamCinema.
VideoCache - https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_the_video_cache