Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips PUS7303 jak nastavit zzvuk

vejv (9)|15.7.2019 22:19
Zdravím, mám Philips 55pus7303, chtěl jsem zapojit svoje staré repro, které bylo na předešlé Tv. To se připojuje přes jack. Bohužel aktualizací tv přišla o možnost mít ve sluchátkovém výstupu zapnutý repro a ovládat ovladačem hlasitost (nyní se na pevno nastavuje v menu, no pro mne to uplne dokur....) Vrátit zpět se fw nedá.

Tv má pouze optický výstup a hdmi arc (na to nemám zařízení). K Tv mám přes HDMI zapojen satelitní STB. Takže jsem si koupil krabičku, co z optiky dělá výstup analog LR cinch nebo pro jack. Ale nedaří se mi Tv nastavit tak abych nastavil na repro nějakou hladinu zvuku a ovladačem od stb toto ovládal - to ještě jde, ale na tv přepnu na youtube apod, co je v tv (což běží často) a již nemohu ovladačem tv nastavovat zvuk, a je nastaven pouze na jednu hladinu.

takže bych potřeboval ovladačem stb ovládat zvuk, ale když přepnu na tv, ať už anténu nebo youtube, abych mohl ovládat zvuk televizí. Jde to nějak?
kvůli jejich upgradu nechci kupovat nové audio zařízení.

děkuji
Foolproof (2713)|16.7.2019 10:58
Neznám tuto TV, ale zdá se mi velmi nepravděpodobné, že by sluchátkový výstup neměl možnost regulovat hlasitost.
Vzhledem k tomu, že ta TV má DVBS/S2 se mi zdá , že je to s dalším STB nějaké překombinocané.
Mít TV s Atmos a hnát zvuk na downmix analog je přinejměnším 10 kroků zpět.

Jestlže skutečně nejde štelovat hlasitost, tak obětuj 1000 Kč za nějakou herní soustavu, třeba Genius, má to vlastní zesilovač, 2.1, ale pomocí STB to fakt nepůjde ovládat.:-D
vejv (9)|16.7.2019 22:29
V nastavení jde u sluchátkového výstupu nastavit úrověn hlasitosti a potom již se musí asi přes sluchátka. Ale běží sluchátka i tv. Dřív po připojení sluchátek, tedy mojich repro, repro u tv zmlkly a ovladačem se ovládala hlasitost skluchátkového výstupu. Tak už to bohužel není

S STB octagon jsem spokojen a nehodlám jej měnit. TV funguje jako zobrazovač, ale zároveň pro youtube apod. - proto ten zvuk, buď mi jde jedno nebo druhé, ale obě jako před tím již nefunguje.

No tak se buď se spokojím s repro TV, nebo budu muset zakoupit něco co by asi bralo zvuk z hdmi z tv, jelikož z optického výstupu to zase nelze regulovat (STB ano ale youtube z tv ne)
Foolproof (2713)|17.7.2019 12:53
HDMI, stejně jako optika, není za regulátorem hlasitosti, takže úroveň bude konstantní.
Jestli po upgradu fware se přestaly vypínat repra v TV po zastrčení jacku, tak potom asi upravili impedanční rozsah, ve kterém to fachá.
Repra mají impedanci většinou mnohem nižší než sluchátka, ty fungují ?