Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Prodigy Black. Je nějaká šance, používat v přístroji video z DVB-T2?

JirkaB (15)|11.7.2019 17:37
Je mi známo, že se blíží konec nahrávání filmů přes Xtreamer Prodigy Black (podporuje jen DVB-T1). Již nyní nahrávám filmy přes Set-top box EMOS EM180 HD HEVC H265 (DVB-T2). Přes MKVTOOLNIX a AUDIDEMUX odstraňuji reklamy a filmy mají výstup *.mkv. Bohužel přes Xtreamer Prodigy mi funguje jen zvuk, bez obrazu. Chtěl bych Xtreamer Prodigy používat na ukládání filmů a sledovat nahrané filmy z Xtreamer Prodigy přes HDMI v televizi. Je nějaká šance při zachování rozumné kvality obrazu a zvuku tohoto docílit? Děkuji všem za rady.
tahlovej (304)|11.7.2019 18:27
Xtreamer nejspíš neumí kodek HEVC , používaný v DVB-T2.Takže je nutno použít jiné zařízení,např. PC s W10 a přehrávač MPC HC s aktuální verzí 1.7.17.
JirkaB (15)|12.7.2019 10:35
Je to tak. Xtreamer Prodigy Black neumí kodek HEVC, používaný v DVB-T2. Sledování přes PC mi nevyhovuje. PC nemám u TV a chtěl jsem ještě nějak využít Xtreamer Prodigy, který je v dobrém stavu... V podstatě mám možnost po odstranění reklam, sledovat filmy přes EMOS EM180 HD HEVC H265.
V každém případě děkuji za radu. Ještě se Vás chci zeptat na Váš názor týkající se nejlepšího set-top boxu pro DVB-T/T2. Již delší čas sleduji nabídku, ale na trhu v ČR není přístroj, který by mne uspokojil (2 tunery, s HDD ), cena, až tak nerozhoduje. EMOS EM180 HD HEVC H265 jsem dostal jako bonus při objednání předplatného časopisu CHIP. Kvalita sledování videa není špatná, ale problém je s plánovaným nahráváním pořadů.
Zdraví Jirka
Foolproof (2713)|12.7.2019 12:10
Hdd lze velmi snadno nahradit USB diskem.
2 tunery má Evolveo Gamma T2, TeleSystem má twin tuner a jsou i jiné
tahlovej (304)|12.7.2019 13:59
PC můžeš mít klidně i u TV - některé miniPC(např.MELE,UMAX apod.) jsou možná menší než Prodigy.Já používám MELE PCG35 apo s výše zmíněnou konfigurací a krom toho,že je třeba hlídat volné místo na disku ( 32GB pro neustále bobtnající windowsy je málo) a občas ručně v nastavení grafiky přepnout fps(např.youtube) není se zařízením podobné konfigurace žádný problém a zvládnou všechny běžné požadavky.
JirkaB (15)|12.7.2019 16:43
Ještě mohu počkat do března 2020, takže doufám, že se objeví něco lepšího na trhu, než doposud. Evolveo Gamma T2 jsem také již procházel na internetu, ale recenze nejsou dobré, a ve fóru bastlíři stále něco vymýšlejí, připadá mi to takové české DODO... Další PC se mi nechce kupovat mám doma s notebookem 3. Chci jednoduché řešení. Nahrát pořady (2 tunery), odstranit reklamy, Flashku vrazit do STBoxu a sledovat film...Nabízí se také Technisat v různých provedeních, tak snad do března spadnou ještě ceny...