Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Textové pole s pozadím ve Vegas pro

bziba (2)|10.7.2019 20:58
Zdravím vespolek,
potřeboval bych poradit s přidáním textového pole do videa.

Chtěl bych do videa přidat textové pole, které má barevné pozadí (konkrétně černé pozadí a žluté písmo), to se mi ale nedaří. Když přidám text a nastavím mu barvu pozadí, tak mi zčerná cela obrazovka, ale já potřebuju, aby to černé pozadí bylo jenom za textem a kousek kolem, ne přes celou obrazovku.

A o co mi jde přesně? Chtěl bych docílit textových polí jako v následujícím videu (tedy s popisem koš, voda, rozdělovač a výstřik)... nemusí takhle vyjíždet, stačí když se objeví.

Poradíte mi prosím někdo, jak to mám udělat? Mám Vegas Pro 16.

Díky
bziba
Saxel (2279)|11.7.2019 08:20
Je potřeba pracovat s více vrstvami (video tracks), které budou svázány dědičností (parrent-child). V horních vrstvách budou texty, v nejnižší vrstvě poloprůhledný obdélník, který lze vytvořit např. maskou (výřezem) z vygenerované Solid Color. Než to rozsáhle popisovat, udělal jsem narychlo jednoduchý příklad. Je to vytvořené ve Vegasu 13, snad to půjde naimportovat do verze 16...
https://drive.google.com/file/d/1MRlq0u55vIZSaaF9UiZg_OFef2t60fGJ/view
bziba (2)|11.7.2019 21:30
[QUOTE=Saxel;537741]Je potřeba pracovat s více vrstvami (video tracks), které budou svázány dědičností (parrent-child). V horních vrstvách budou texty, v nejnižší vrstvě poloprůhledný obdélník, který lze vytvořit např. maskou (výřezem) z vygenerované Solid Color. Než to rozsáhle popisovat, udělal jsem narychlo jednoduchý příklad. Je to vytvořené ve Vegasu 13, snad to půjde naimportovat do verze 16...
https://drive.google.com/file/d/1MRlq0u55vIZSaaF9UiZg_OFef2t60fGJ/view[/QUOTE]
Ahoj,
díky, to je přesně to co jsem chtěl. Ale...

Nejsem schopen zpětně rozklíčovat, co přesně jsi udělal, nedaří se mi docílit dědičnosti atd. (ve vegasu jsem celkem nováček)...
Byl by pro tebe problém udělat nějaký vzor, kde by byly taková textová pole celkem 4 a jako animace by jenom bylo, že by vyjely z kraje obrazovky? Já bych pak jenom dosadil své video, upravil časování jednotlivých textových polí a bylo by hotovo?
Saxel (2279)|12.7.2019 08:42
Zaměř se na označené prvky:

[ATTACH=CONFIG]35079[/ATTACH]

1 - Make Compositing Parent/Child - nastavení dědičné závislosti video stopy vůči stopě nebo skupině stop nad ní. Tím vytvoříš z několika stop skupinu (kompozici), kde je jeden rodič (parent) a potřebné množství dětí (Child).
2 - Parent Motion - nastavení polohy, pohybů, rotace nebo velikosti celé skupiny dědičně závislých stop.
3 - Event Pan/Crop - zde se dá nastavit maska výřezu viditelné oblasti vybraného eventu. V tomto případě je tím eventem průsvitná vrstva z integrovaného Media Generátoru.
Pokud potřebuješ víc pohyblivých textů v jednom záběru, musíš vytvořit další skupiny stop s dědičnou závislostí, do nich můžeš zkopírovat texty i polopropustný podklad a v Parent Motion jim jen nastavíš požadovanou polohu.
Pokud něco nebude jasné, ptej se. Nakonec sám poznáš, že je to celkem snadné.
Image2.png
appa (109)|22.7.2019 17:51
https://www.youtube.com/results?search_query=videobird+vegas

TAdy je pár mých návodů pro Vegas... jak na titulky a trochu si s tím vyhrát