Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Je možné nějak využít sat. parabolu na bezplatné programy

Mukarin (11)|3.7.2019 14:09
Dobrý den, můj dotaz je úplně laický a omlouvám se případně, jestli sem takové dotazy nepatří:

Tchýně si zrušila placený skylink. Patabola je tak nyní nevyužita. Programy v tv jsou tedy nyní jen z pozemního vysílání dvb-t a dvb-t2. Načež přišel strýc s tím, že
má víc programů a kvalitnější a že za službu nic neplatí. No ale všichni tu jsme nezasvěcení a nevíme co a jak. Po vystourani par informaci jsem zjistil že má patrně přijímač fergusson ariva 250 a parabolu a tam prý chytá něco zdarma. Já si doma max. nainstaluji anténu, satelit jsem taky nasměroval, ale tomuhle nerozumím, nebo asi vím prd.
Dneska je ještě něco dostupného přes satelit a zdarma, že se nemusí kupovat a platit žádná karta?
Pokud ano, může mi někdo objasnit o co jde?
Děkuji a ještě jednou se omlouvám za asi primitivní dotaz.
KamilZ (10277)|3.7.2019 14:17
Zajímají Tě tzv. FTA (free-to-air) programy. Např. na Astře 23.5 jsou to tyto: https://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/23e5/#fta a na 19.2 tyto: https://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/19e2/#fta
Ale české tam (skoro) nehledej.
mirekv (7169)|4.7.2019 11:01
I na neplaceném Skylinku zůstává několik programů volných. Nepoužívaná skylinková karta se dá převést na sledování programů České televize zdarma, i převod (konverze) karty je zdarma (nevím jak teď, před pár lety to bylo). Info je na stránkách ČT.
arkij (540)|6.7.2019 09:41
[QUOTE=Mukarin;537696]Dneska je ještě něco dostupného přes satelit a zdarma, že se nemusí kupovat a platit žádná karta? [/QUOTE]

Vyplnit formulář co je na stránkách ČT na konverzi karty, naskenovat a poslat a budou běžet všechny ČT programy v HD kvalitě + volné programy jako třeba Noe a zahraniční FTA. Pořád to jde, já tak mám už několik let pořešeno, stejně sleduji jenom občas na ČT 2 dokumenty a cestopisy a na ČT art koncerty. Teď jsem to převáděl rodičům, jim to taky tak stačí.

(Poznámka: Není to definitivní, kartu lze budoucnu zase převést na Skylink, zatím)
Lumca_1 (218)|6.7.2019 14:21
@Mukarin: Pořeš si hafíka (není to sice úplně zdarma, ale za cenu jedné lepší zmrzliny měsíčně) a až ti zaštěká budeš maximálně spokojený a SAT parabola využitá na 110%!