Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ps4 Slim a optika

Nadzi (108)|22.6.2019 01:16
Zdravim chcem si kupit PS4 Slim ale pozeram ze nema opticky vystup len opticky vstup. Chcem hlavne do nej zapojit sluchadla AKG K812 cez zosilovac ktory ma opticky vstup.Chcem vediet ako to prepojit aby to fungovalo alebo ked to nema opticky vystup na konzole tak to nepojde? Naco je v konzole opticky vstup? Pripadne je mozne to nejako cez televiziu zapojit??
Foolproof (2713)|22.6.2019 11:14
V parametrech u slimu je pouze HDMI out.
JInak u vezre Pro

[ATTACH=CONFIG]35077[/ATTACH]
snap054.png
Nadzi (108)|22.6.2019 22:32
Mno nejak som to spojazdil ale subjektivne mam pocit ze teraz mam trocha horsi zvuk a ako keby jemnu odozvu zvuku vs obraz. Mozte mi vysvetlit nejak jednoducho preco je odozva a iny zvuk? je to vobec mozne? alebo je to len moj pocit? Ja som myslel ze ked je to zapojene ako digitalne tak to bud funguje alebo nie.

Predtym som mal ps4 pro a uz si moc nepametam ako to hralo ale zda sa mi ze trochu lepsie ako teraz boh vie :D Skusil som v menu konzoli v nastaveni audia prepnut s Bitstream DOLBY na PCS a zvuk je uz lepsi ale neviem ci rovnaky alebo nie...


chcel by som vediet ked je konzola zapojena do TV a TV do zosilovaca a zosilovac do sluchadiel ci sa moze stat iny zvuk alebo aj keby konzola bola zapojena cez 3TV a pak do zosilovaca tak stale posledne slovo kvalitneho zosilovaca ma zosilovac a nie cesta z ps4 do TV a zosilovac???

asi som to napisal dost zlozito ale snad mi rozumiete :oops:
KamilZ (10277)|23.6.2019 11:55
Moc nechápu, co jsi tím chtěl říct, např. "ako keby jemnu odozvu zvuku vs obraz" (co je to "jemná odezva"?) nebo "ci sa moze stat iny zvuk" (zvuk se může stát jiný?).

Pokud to není jen jazyková bariéra, tak možná, že kdybys psal jako člověk - pořádně, s diakritikou a interpunkcí, tak by to bylo pochopitelné. Netuším tak, zda máš nějaký problém s kvalitou zvuku nebo je tam nějaké zpoždění atd.

Co se týká předposledního odstavce, tak zachování kvality v digitální cestě platí v případě, že se v rámci cesty někde neudělá překódování nebo resamplování. V tom případě klidně může dojít ke ztrátě kvality i u digitálu. A nemusí to být pouze překódování na jinou (opět ztrátovou) kompresi, ale klidně i resamplování na vyšší (lepší) parametry. Například zdroj v 16bit 44.1 kHz protlačený přes 24 bit 48 kHz může poslechově dopadnout hůře.
Nadzi (108)|23.6.2019 12:34
Zdravim
Ospravedlnujem sa za gramatiku ale pisal som to mobilom.

Ano mam problem so zvukom mam pocit ze to hraje inak ako ked som mal PS4Pro kde bol opticky vystup a zosilovac bol napriamo napojeny cez optiku do konzole.
Teraz je zapojena konzola do TV a z TV ide cez optiku zvuk do zosilovace.

Je nejaka moznost ako to zapojit tak aby tam nebolo resamplovanie alebo aby to proste hralo tak ako ma??
vivid.sk (11472)|23.6.2019 13:56
[QUOTE=Nadzi;537649]Je nejaka moznost ako to zapojit tak aby tam nebolo resamplovanie alebo aby to proste hralo tak ako ma?? [/QUOTE]
Ano. A to tak, ze obides v signalovej ceste TV. Cize to zapojis tak, ako si pisal v prvom pripade, alebo si dokupis HDMI extractor a vytiahnes si PCM odtial.
Nasledne je nutne nastavit zvykovy vystup v PS4 na PCM, ak budes chciet, aby ho akceptoval DAC.

Ak ti zavisi na zvukovej kvalite (priapadne vyzadujes bitperfect prenos), nikdy neprehanaj digitalne audio cez TV. To plati univerzalne napriec znackami.
Nadzi (108)|23.6.2019 18:22
Dakujem vsetkym za rady moc ste mi poradili uz som sa bal ze to nepôjde.

Este raz pre upresnenie
Zapojim konzolu z HDMI vystupu do HDMI ARC v televizi a potom z TV Opticky vystup zapojim kabelem do optickeho vstupu zosilnovaca. Nasledne v konzole zvolim PCM a bude to bez akejkolvek straty?
vivid.sk (11472)|23.6.2019 20:18
Nadzi, ty necitas. NESMIES to prehanat cez TV. Ziadne ARC. Zo zdroja, priamo do zosilnovaca.
Nadzi (108)|23.6.2019 22:46
Takze sa to neda ked konzola nema opticky vystup. Jedina moznost ako konzolu bez straty kvality zvuku zapojit je bud cez opticky vystup (coz konzola nema alebo cez hdmi extraktor chapem to uz spravne?
vivid.sk (11472)|24.6.2019 08:07
Ano. HDMI extractor je v tvojom pripade jedna z moznosti. A rozhodne by som pri tych sluchatkach neexperimentoval a siel najlepsou moznou signalovou cestou, pretoze tieto AKG ti akykolvek problem sposobeny v zroji daju "vyzrat".

Dalsi sposob je:

Nadzi (108)|24.6.2019 20:40
Tuna maju tento nadstavec

https://m.alza.sk/premiumcord-tos-3-5-tos-d5267028.htm?o=3

Keby som ho zapojil do gamepadu a pak optikou do zosilovaca?
vivid.sk (11472)|25.6.2019 18:19
moze (plati pre druhy prispevok)
Nadzi (108)|4.7.2019 13:03
Tak uz mi to prislo chcem sa este opytat par veci

1. Aky zdroj zvuku vybrat na tej krabicke? 5.1/2.0ch/PASS pripadne co je ten pass?
2. Na krabicke je microusb aby sa zapojila krabicka do adaptera do zasuvky. Je to nutne? Pripadne da sato napajat aj cez usb nakonzole?
Nadzi (108)|4.7.2019 14:09
tak som vyhodil 30 eur zbytocne
ta krabicka nepodporuje HDR takze smola :( jedina moznost teda bude taka ze kupit ps4 pro

Neexistuje este nejaky sposob ako dostat HDR? Existuju nejake rozbocovace na HDMI ktore by som zapojil do HDMI out na konzole a poyom jednym hdmi kablom do TV a jednym kablom do hdmi extractora?

Napriklad nieco taketo?

https://www.alza.sk/roline-hdmi-m-2x-hdmi-f-pozlatene-konektory-d94924.htm
Nadzi (108)|4.7.2019 17:46
bohuzial ani s tou HDMI rozdvojkou nefunguje obraz a zvuk kazdu asi sekundu vypadava zvuk...
vivid.sk (11472)|4.7.2019 23:35
Ak si dopredu vedel, ze pozadujes HDR, preco si nekupil HDMI extractor s podporou HDR? Precitat si, ci dany produkt podporuje/nepodporuje HDR zvladnes. Dokonca v diskusii nizsie sa to priamo pise:
"[INDENT] [/INDENT]
"Ja, dieses Gerät ist kompatibel mit Apple TV 4k (5th Gen.), aber es unterstützt nicht 4K HDR Funktion.



Tu je narychlo podobny extractor s podporou HDR
https://www.amazon.com/ViewHD-Newest-Extractor-Support-Vision/dp/B06XRT9VGL
v diskusii najdes od nejakeho uzivatela, ze HDR10 je funkcne...
Ale podobnych / alternativnych produktov najdes kopec.
Nadzi (108)|5.7.2019 22:24
Mno nakoniec som to vyriesil tak ze som zakupil miesto PS Xbox one kde je opticke audio

v nastaveni audia je kolonka OPTICAL AUDIO kde su 3 moznosti. Stereo Uncompressed, OFF alebo Bistream out. Ktore zvolit aby bola kvalita audia bezstratova?
vivid.sk (11472)|7.7.2019 17:28
Nie celkom presne polozena otazka, kedze viac moznosti je v urcitych pripadoch spravnych.


Predpokladam, ze chces vediet, aky vystup zvolit, v pripade, ze mas v ceste dalej STEREO DAC + sluchatka. V tom pripade "stereo uncompressed".
whitesak (406)|8.7.2019 10:49
@Nadzi: A zajímalo by mne, zda pak z té optiky Xboxu leze PCM, které ctí sample rate zdroje. Neboli při přehrávání audia z CD zdrojů je to 44,1 Khz, z DVD audia 48Khz nebo 96kHz,... a tak dále. Totéž platí o bitové hloubce (16bit, 24bit).

A nebo zda Xbox dělá nějaký škaredý resampling třeba do 48KHz nezávisle na zdrojovém audiu.
Protože k těm super sluchátkům by jakýkoliv resampling byl fakt hodně špatně...
Tak dej pak prosím vědět ...

Hezká stránka na testovací soubory s různými sample rates a bitovou hloubkou je třeba zde: http://www.2l.no/hires/
Nadzi (108)|9.7.2019 19:18
[QUOTE=vivid.sk;537716]Nie celkom presne polozena otazka, kedze viac moznosti je v urcitych pripadoch spravnych.


Predpokladam, ze chces vediet, aky vystup zvolit, v pripade, ze mas v ceste dalej STEREO DAC + sluchatka. V tom pripade "stereo uncompressed".[/QUOTE]

Mno napisem zostavu

AKG K812 a zosik je SMSL M3

Ked dam bitstream out sluchadla zacnu skripat nahlas takze asi jedina moznost stereo?
Ide mi oto aby skratka nebol nijak brzdeny zvuk.