Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

napájení USB zařízení u televize

pee.tr (1208)|21.6.2019 10:55
Ahoj. Rodiče pořídili levnou LCD tv. Má děsivý zvuk. Chtěl bych jim tam dát aspoň nějaké základní externí ozvučení.
Použil bych asi něco jako https://www.gme.cz/digitalni-opticky-spdif-coax-prevodnik-na-stereo-rca-analog-audio-a-3-5mm-jack
a nějaké https://www.alza.cz/c-tech-spk-14-levne-d5318816.htm
Televize má jen jeden USB port. Dotaz zní, zda za předpokladu pořízení repro s USB napájením bude ten port schopen přes HUB napájet současně ještě třeba externí HDD, nebo bude potřeba řešit přes napájený HUB, případně hledat repro i převodník se zdrojem ze sítě. Jde mi o nejnižší náklady. Chápu, že odpověď asi nebude jednoznačná, ale jde mi o zkušenosti s podobnými USB porty na televizích. Osobně hádám, že by to ten jeden port vše neutáhnul, alespoň by oficiálně asi neměl, pokud dává jen 0,5A. Nebo mám nechat ten jediný USB port v TV jen pro případný HDD (flash) a k napájení zbylých zařízení pořídit něco jako https://www.lan-shop.cz/remax-aa-1166-rp-u31-201403 ??
Díky
vivid.sk (11472)|21.6.2019 16:19
USB port v TV ma casto problem aj so samotnym diskom (v pripade, ze ide o 2.5" HDD) nieto este s dalsimi zariadeniami.
Rozhodne externy zdroj. Taktiez prehodnot tie repro, uvazoval by som o lepsich repro s DO, inak budu rodicia behat hore dole a to ich prestane rychlo bavit (digitalny vystup z TV nieje obvykle regulovany).
pee.tr (1208)|22.6.2019 00:16
Tak to mě nenapadlo (i když mohlo), že by se nedala hlasitost regulovat ovladačem TV. Tím pádem je ta celá má úvaha o ničem. Díky za upozornění.
vivid.sk (11472)|23.6.2019 13:50
Mozno postaci zvysit rozpocet, pozriet po alternativach s optickym vstupom (TOSLINK), a vynalozenych 500CZK za externy DAC presunut do jedneho zariadenia, ktore bude mat D/A prevodnik v sebe plus dialkove ovladanie. Vsetky soundbary uz splnaju tuto podmenku.

Ak vyslovene hladas low-costove riesenie (nielen financne, ale aj zvukovo), kup si akekolvek repro k PC a pichni do analogoveho sluchatkoveho vystupu. Budes to mat aj s regulaciou :)
pee.tr (1208)|23.6.2019 14:06
Ta TV žádný analogový výstup nemá. Ale koupím nějaký levný D/A převodník a připojím k tomu asi stávající mini audio "věžičku", která má dálkové.
Hellraiser23 (2)|2.1.2021 10:11
Ovšem pozor ani hub s napájením nemusí být řešení pokud chcete nahrávat já mám celkem slušný 7-portový hub s napájením z toho dva výstupy jsou podporovány o1 Amp. více pro nabíjení a podobně disk se bez problému roztočí jde z něho přehrávat sledovat filmy fotky všechno v pohodě ale chcete-li spustit nahrávání televize mi napíše USB hub není podporován pro nahrávání připojte zařízení USB HDD do Portu vašeho TV a ještě podotýkám že nahrávání lze i naprogramovat až při samotném spuštění nahrávání se zobrazí tato zpráva já krom externí paměti používám ještě pro své pohodlí klávesnici s myší rád bych tedy také zjistil jaký hub tedy televize podporuje USB j30 napájení externí je tak já nevím jaký ještě by měl být nějak moc hluboko do toho nevidím máte-li dobrou radu sem s ní prosím odměním s obrovským díky tedy ničím po čem by člověk dychtil.. dík!
Hellraiser23 (2)|2.1.2021 10:19
A k té hlasitosti mě třeba při přepnutí v menu zvuku na výstup TV repro + sluchátkový výstup samostatně naštelovat ten sluchátkový výstup ale jenom v tom menu nastavení což není jako rychlá volba na dálkovém jakože jedním stiskem ale regulovat to jde aspoň to MUTE by na to mohlo fungovat je škoda že tohle zanedbali takovou banalitu..
bastlir (3245)|3.1.2021 21:25
Jen připomínám, že je lepší místo mechanického HDD, použít SSD 2,5", který nezatěžuje USB port a může být přilepen na zadní stěně TV. Divím se, že TV nemá ani sluchátkový výstup. Asi bych raději sundal dekl a nějaký ten zvuk bych vytáhl ven.