Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pohyb fotky v DV

yozefb (684)|18.7.2005 18:22
Poradte mi prosim,

chcem vo V6 robit medzi video sekveciami, pohyby po fotkach, ako to je vo filmoch zo 70-tych rokov, viem ze to budem robit cez Track motion, ide mi o to, ake velke fotky mam pouzit, co sa tyka rozmerov, aby nedochadzalo k blikaniu a poskakovaniu fotky, (predtym som pouzival de-interlace filter vo Photoshope CS, vacsinou to pomohlo) a aby kvalita bola postacujuca. (fotka bude trochu priblizena a bude sa pohybovat)

ma 6.1 Mpix a velkost 2848 x 2136 a 24b

Dikes vopred
redburger (499)|18.7.2005 20:32
sevas. ja pouzivam vo videu fotky 1600x1200 nakolko mam stary fotak 2mpx. a celkom to ide.
ja si myslim ze cim ked je vecsie rozlisenie si to mozes viac priblizit. a co sa tyka prekladania a tak...skus si najprv vyrenderovat povedzme len naky jednoduchy pohyb po fotke.
starej_vul (250)|19.7.2005 09:30
Převeď všechno přes Adobe Photoshop na 720 x 576 ...
redburger (499)|19.7.2005 14:33
ta hej ale ked to da na 720 na 576 tak velmi si nebude moct dovolit priblizit a tak...a tym padom ani chodit po fotke nie ??
vlada (3470)|19.7.2005 15:17
redburger> To je jasný, jakmile s tim chce nějak hejbat a přibližovat, tak to chce nechat co největší. Akorát co vim z ohlasu ostatnich, tak Vegas má problémy s resizem fotek. Prý to bliká a tak, já jsem to nikdy nepotřeboval, tak nevim.

yozefb> Na co potřebuješ deinterlace ve Photoshopu? Fotka snad neni prokládaná. Spíš se to chce zamyslet, jestli má být výstup prokládaný nebo ne.
Krist (376)|19.7.2005 15:38
me to teda nikdy neblikalo, ani kdyz jsem tam naladoval fullsize z fotaku :-)- Nevim proc to nejdriv nezkusis a pak se muzes ptat co ti vlastne nejde 9-)
redburger (499)|19.7.2005 17:16
jj ani mne to nerobilo problemy ak som dal z fotaku....v pohode to ide....
Fantas! (3016)|19.7.2005 17:41
No me to nekdy blika...pomuze ten resize na 720x576, ale pokud mas nejaky pohyb, rozmazej tu fotku trochu ve vegasu, nech si ju porad ve velkem rozliseni a pak uz ti to nezablika! Mel jsem stejny problem. Potreboval jsem udelat pohyb po mape (vrstevnicove) a postupne se priblizovat az nakonec zajet na mape do jedne tecky, ktera se zmenila v hospodu...To blikani bylo patrne, protoze ty vrstevnice jsou hodne ostre hrany. Rozmazni to!

yozefb (684)|19.7.2005 20:05
vdaka za rady, vyskusam, dam vediet....
Kofex (60)|21.7.2005 00:53
Nikto to tu nespomenul, ale mne fotky takmer vždy blikajú pokiaľ nezapnem voľbu "Reduce interlace flicker" vo vlastnostiach každej fotky.
A je úplne jedno o akú veľkú fotku ide.
Pokiaľ dávam veľa fotiek, tak to zapínam naraz scriptom.
starej_vul (250)|21.7.2005 14:16
Prosím Kofex:

nemáš nějaký skript na "sharpen" do více záběru za sebou?
Kofex (60)|21.7.2005 15:11
Stiahol som síce väčšie množstvo rôznych scriptov, ale niečo podobné som medzi nimi nenašiel. Osobne používam hádam iba tucet.
Keby som však nejaký taký script aj objavil asi by som ho nepoužíval.
Myslím si, že akékoľvek úpravy takéhoto charakteru je vhodné spraviť ešte na nezmenšenom zdrojovom zábere a prostriedkami kvalitných grafických editorov - napr. Photoshop a tam sa aj celkom ľahko vytvárajú scripty na vhodnú hromadnú úpravu.
Nemám dobré skúsenosti s akýmkoľvek upravovaním záberu vo veľkosti video framu.
ai (2993)|21.7.2005 16:40
oprava pro Starej_vul - ve Photoshopu:
---zobrazis okno "Action" (muzes i klavesou Alt+F9), tam uz mas prednastavene nejake action, ale ty si vytvor novou action,
---klikni na tu ikonku toho prelozeneho listu, hned vedle vlevo od kose (vse v tom "action" window), muzes ji dat jmeno, dej "record" a udel ten sharpen nebo jakoukoliv sekvenci ukonu s jednim obrazkem v tom Photoshopu, nakonec zmackni tlacitko "stop" v tom "action" okne

---dej File/Automate/Batch ...a tam dale nastavis tu akci , kterou si vytvoril, nebo jakoukoliv jinou, dale nastavis "source folder", "destination folder" , zvolis jak ty soubory maji byt pojmenovane, jakkoliv treba s nejakym extention

takto se daji i hromadne prekonvertit soubory do jpg (Photoshop Elements na to ma primo funkci) atd ...

dalsi oprava - starej_vul to chce asi do videa, no nevadi ...
Fantas! (3016)|21.7.2005 17:21
Kofex
aha...to tak vyznelo, ze prave ten script mas... :-I